1 (edytowany przez d3f3nd3r 2015-07-05 16:56:55)

Temat: MR841n v7 + USB mod

Witam.
Czy mógłbym prosić o skompilowanie firmware Gargoyle z dodanym sterownikiem USB do routera MR841 v7?
(Z Luci w tutka z dodawaniem USB wykrywa pendrive niby wszystko ok ale coś chyba mam problem z wskazaniem extroota bo ciągle informacja o zbyt małej ilości w pamięci. albo jakieś błędy).
I jeszcze pytanko czy do tranzystora stabilizującego zasilanie USB zastosować radiator bo trochę gorący jest?

2

Odp: MR841n v7 + USB mod

d3f3nd3r napisał/a:

Czy mógłbym prosić o skompilowanie firmware Gargoyle z dodanym sterownikiem USB do routera MR841 v7?

Nie ma takiego routera jak MR841 v7. Jest za to WR841N.

d3f3nd3r napisał/a:

[...]I jeszcze pytanko czy do tranzystora stabilizującego zasilanie USB zastosować radiator bo trochę gorący jest?

Ile to jest "trochę" i co dokładnie tam wsadziłeś (czytaj: czym zasilacz magistralę USB)?

3 (edytowany przez d3f3nd3r 2015-07-05 17:56:36)

Odp: MR841n v7 + USB mod

No tak 841n
Zasilam tranzystorem nie pamietam teraz oznaczenia 7198? w każdym razie na wyjściu 5v plus dwa kondendatory 47 i 470 tak jak w tutku z innej strony

4

Odp: MR841n v7 + USB mod

d3f3nd3r napisał/a:

No tak 841n
Zasilam tranzystorem nie pamietam teraz oznaczenia 7198? w każdym razie na wyjściu 5v plus dwa kondendatory 47 i 470 tak jak w tutku z innej strony

To jak sobie przypomnisz, to możemy wrócić do odpowiedzi na Twoje pytanie.

5

Odp: MR841n v7 + USB mod

LM7805
http://andrek.info/wp-content/uploads/2013/02/uklad_zas.jpg

Punkt D+ w rezystor R601 D- do R602
ZAsilanie z wejścia 16v na In , wyjście do USB

6

Odp: MR841n v7 + USB mod

d3f3nd3r napisał/a:

LM7805
http://andrek.info/wp-content/uploads/2013/02/uklad_zas.jpg

Punkt D+ w rezystor R601 D- do R602
ZAsilanie z wejścia 16v na In , wyjście do USB

To jest stabilizator liniowy na 5 V i zasilanie go z 16 V jest głupotą, tym bardziej jeżeli zamierzasz podłączyć do USB jakieś prądożerne urządzenie. Przy poborze nawet na poziomie 200 mA masz tam do rozproszenie ponad 2 W ciepła, a to już jest dużo, nawet dla najpopularniejszej obudowy TO-220, tym bardziej bez radiatora. Po prostu w końcu Ci się to ugotuje...

Zasil sobie ten stabilizator z niższego napięcia (7-8V) albo zastosuj gotową przetwornicę DC/DC jeżeli chcesz zasilać z napięcia 9 V lub więcej. A następnym razem doczytaj i upewnić się, że to co robisz ma sens, bo zabawy z elektroniką nie polegają wyłącznie na podłączeniu kabelków według znalezionego gdzieś w sieci schematu. Czasami po prostu nie obejdzie się bez zgłębienia tematu.

7

Odp: MR841n v7 + USB mod

Zamiast podłączać do 16V podłącz do 9V tak jak na drugim zdjęciu: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php … 57#p150657

https://tplinkforum.pl - Polskie forum poświęcone tematyce urządzeń firmy TP-Link i Neffos

8

Odp: MR841n v7 + USB mod

Heinz napisał/a:

Zamiast podłączać do 16V podłącz do 9V tak jak na drugim zdjęciu: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php … 57#p150657

A potem podłącz do USB modem LTE i czekaj na dym... Z pendrivem da radę, ale o podłączeniu dysku albo modemu nie ma nawet co marzyć bez sporego radiatora na stabilizatorze.

9

Odp: MR841n v7 + USB mod

A czy na płycie znajdę niższe napięcie gdzie mógłbym się wpiąć?

10

Odp: MR841n v7 + USB mod

d3f3nd3r napisał/a:

A czy na płycie znajdę niższe napięcie gdzie mógłbym się wpiąć?

Zgodnie z tym co napisał @Heinz - możesz wciąż 9 V bezpośrednio z zasilacza od routera. Najważniejsze pytanie - co chcesz podłączyć do USB?

11

Odp: MR841n v7 + USB mod

Przepraszam za wprowadzenie w błąd myślałęm że tam jest 16v jak pisało na zasilaczu. Mam wpięte dokładnie jak na drugim zdjęciu do tego jest podpięty pendrive 1 Gb z formatem ext4 zrobionym pod windowsem (win pokazywałpo formatowaniu ext4 ok 70mb zajęte jakimiś plikami i pod Luci pokazywało dokładnie to samo)

12

Odp: MR841n v7 + USB mod

d3f3nd3r napisał/a:

Przepraszam za wprowadzenie w błąd myślałęm że tam jest 16v jak pisało na zasilaczu. Mam wpięte dokładnie jak na drugim zdjęciu do tego jest podpięty pendrive 1 Gb z formatem ext4 zrobionym pod windowsem (win pokazywałpo formatowaniu ext4 ok 70mb zajęte jakimiś plikami i pod Luci pokazywało dokładnie to samo)

To może najpierw sprawdź lepiej też ten zasilacz... 16 V to może być za dużo dla tego routera, tak samo jak i dla stabilizatora.

Jak chcesz tam mieć tylko pendrive'a, to powinno wytrzymać (przy założeniu, że zasilasz stabilizator z zasilacza routera, który ma 9 V, a nie 16 V!). Ale dla pewności - daj tam jakiś kawałek blachy albo dedykowany, nieduży radiator.

13 (edytowany przez d3f3nd3r 2015-07-05 20:19:16)

Odp: MR841n v7 + USB mod

Sprawdziłem i faktycznie zasilacz na 16v a tuner na 9v.
Znalazłem inny zasilacz od dekodera na 9v dodatkowo dokręciłem kawał aluminiowy przez cały router do tranzystora (wcześniej pracował na 16v bez jakiegokolwiek chłodzenia) teraz powinno być ok ale wracając do pierwszego pytania znajdzie się ktoś kto skompiluje gargoyle ze sterownikami usb?

http://zapodaj.net/4442fa78d015d.png
http://zapodaj.net/4442fa78d015d.png.html

To mam teraz w Luci

14

Odp: MR841n v7 + USB mod

Wgraj mu gargoyle dla MR3420v1. To bliźniaczy sprzęt.

https://tplinkforum.pl - Polskie forum poświęcone tematyce urządzeń firmy TP-Link i Neffos

15 (edytowany przez d3f3nd3r 2015-07-07 18:34:03)

Odp: MR841n v7 + USB mod

The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform.
Nie chce wejść
gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v1-squashfs-sysupgrade.bin

# cat /tmp/sysinfo/board_name
tl-wr841n-v7
root@Gargoyle:~# cat /tmp/sysinfo/model
TP-Link TL-WR841N/ND v7


CZy zmienić vi /tmp/sysinfo/board_name na tl-mr3420-v1
i /tmp/sysinfo/model TP-Link TL-MR3420 v1

16

Odp: MR841n v7 + USB mod

Przez bootloader masz załadować obraz, nie sysupgrade.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: MR841n v7 + USB mod

Kurczę nie mam wyprowadzonego wyjścia szeregowego.
A nie mógłby ktoś skompilować pod ten model?

18

Odp: MR841n v7 + USB mod

Nowe gargoyle na BB i z usb się nie zmieści w 4MB flash. A ja starych wydań już nie kompiluję, więc nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: MR841n v7 + USB mod

Zawsze można użyć sysupgrade:
sysupgrade -F -n firmware.bin

https://tplinkforum.pl - Polskie forum poświęcone tematyce urządzeń firmy TP-Link i Neffos

20 (edytowany przez d3f3nd3r 2015-07-07 20:08:08)

Odp: MR841n v7 + USB mod

Czyli rozumiem:

cd /tmp
wget -O /tmp/a.bin http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitu … pgrade.bin
sysupgrade -F -n /tmp/a.bin

A nie wiem dlaczego w tym Luci niby robiłem wszystko według instrukcji exroota usb podmapowane a  dalej przy próbie instalacji nowego pakietu nie ładuje do extroota (nie mam teraz dostępu do rutera z powodu innej lokalizacji ale były tam jakieś błędy I/O)

21

Odp: MR841n v7 + USB mod

Luci nie obsługuje poprawnie konfiguracji extroota, złe opcje wstawia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: MR841n v7 + USB mod

Heinz napisał/a:

Zawsze można użyć sysupgrade:
sysupgrade -F -n firmware.bin

Dzięki poszło cool
Będę chciał jeszcze dołożyć hub i podłączyć SCX-3400 jako sieciową drukarkę i skaner czy lepiej użyć CUPS czy p910nd aby zarówno spod linuxa jak i windowsa obsługiwać?
A do wystawienia danego portu z lan na wan ustawia się w firewall ?

23

Odp: MR841n v7 + USB mod

d3f3nd3r napisał/a:

Będę chciał jeszcze dołożyć hub i podłączyć SCX-3400 jako sieciową drukarkę i skaner czy lepiej użyć CUPS czy p910nd aby zarówno spod linuxa jak i windowsa obsługiwać?
A do wystawienia danego portu z lan na wan ustawia się w firewall ?

Nie rób bałaganu na forum... te pytania nie mają zupełnie związku z tematem tego wątku.