1 (edytowany przez chauwa 2015-06-09 18:45:47)

Temat: hg 553

Witaj wink

Ostatni obraz spierdzieliłes, modem h-link nie działa od strzału, trzeba recznie konfigurować i przypisać mu recznie adres ip, brame itp... oczywiście trzeba skasować interfejs i zrobić nowy, nawet zmiana na sztywno go nie rusza. W Twojej konfiguracji wysyła do modemu i nie odbiera, dostaje poprawnie ip i mac nic poza tym.
Łatki do usb działaja poprawnie.

2

Odp: hg 553

kto? jak? I co ma obraz  konfiguracją hlinka wspólnego?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez chauwa 2015-06-09 18:48:17)

To ma wspólnego że wtykasz modem i ma działać mistrzu jak było wczesniej.

Teraz jak wgrasz obraz nie działa od razu wink Czyli zwykły user będzie miał problem. Ja też miałam.

4

Przyniosę sobie jutro modem to zobaczę.

5

Nie potwierdzam tego. 553 na sofcie luci który jest u mnie. Wkładam e3372 hlinka, zmieniam na eth1 interfejs wan, robię ifup wan - i wszystko działa, ping od onetu jest itd.

6 (edytowany przez build000 2015-06-10 08:49:12)

Cezary napisał/a:

(...)zmieniam na eth1 interfejs wan(...)

No i chyba o to chodzi z tym automatyzmem - warto by to też było Cezary ująć w Twoim poradniku na http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g , gdyż nadal tam jest tylko info o eth2...
wink

7

Gdzie eth2 to dodatkowy interfejs utworzony przez sterownik (może być różny w zależności od routera i ilości modemów).

Pewnie że jest to ujęte. Sprawa jest taka sama jak przy modemach - i interfejs może być różny i apn może być różny. Przecież nie napiszę tekstu typu "jak masz trzy modemy i dwa telefony a chcesz ten żółty vodafone i wybierz /dev/ttyUSB13".

8 (edytowany przez build000 2015-06-10 09:15:29)

No niby tak - ale już co do popularnego modemu typu E3372 mógłbyś jednak wspomnieć o tym eth1 - doszły mnie sygnały od innych funfli, gdzie mięli podobny problem - ja zresztą też na początku, zanim się dokładnie nie wczytałem w to, co w nawiasie - tak właśnie w pierwszym odruchu każdy chce ustawiać eth2, bo tak napisane w poradniku...myślenie przychodzi później... wink
Jako anegdotę dodam info o kolesiu (zero absolutne wiedzy w kwestiach sieciowych, i.t.d.), którego musiałem odwiedzić na Woli w środku nocy, żeby mu zmienić w konfigu...eth2 na eth1... smile

9

I własnie nie napiszę że jest to ethX. Kilka razy już pisałem to ludzie też na ślepo bez myślenia wpisywali ethX i dostałem wyzwiska w mejlu smile

10

...ja z kolei, jak wspomniałem w zedytowanym poście powyżej, zarwałem nockę z tego samego powodu...także każdy poniósł "jakieś straty"... lol

11

No fakt wink aż sprawdziłam smile Ten HG jest znacznie lepszy od mr3420 transfery są o 2-3Mbps lepsze, dziś mam zamiar przetestować 2x play smile   Ciekawe jak ten loadbalance na openwrt pracuje czy jak w w7 gdzie wszystko było x2 hmm

12 (edytowany przez chauwa 2015-06-11 19:44:53)

Bez obrazy cezary ale to shit wink Nie działa 2x modem h-link nawet po konfiguracji i tak trzeba wyjąc jeden dwa nie ma opcji odpalić.... ERR_INTERNET_DISCONNECTED czy też dns nie odnaleziony czy też błąd,  strona jedngo i drugiego modemu się otwiera mimo to netu brak, nawet ma problem z gorgoyle orginalnym trzeba restart robić smile ucz sie od multiweb smile tam tylko łastki brakuje i smiga od strzału. 2x hilink i smiga wszystko, 1x hlink również >><<w tym obrazie 1x hlink po zmianie 2xhlink 0 internetu nawet można wejsc na strone modemów i są połączoine z siecią.

13

Reasumując Twój obraz kibel, multiweb również.... Twój obraż daje czadu ponad 7Mbps i wyciąga ile daje fabryka z usb na jednej sztuce multiweb daje rade za to 2x7Mbps smile

14

Co za problem - zawsze możesz sobie skompilować sam swoją wymarzoną wersję z określonymi funkcjonalnościami/trybem działania/i.t.d. - miast narzekać "zakasać szare komórki" i "w pieriod"... wink

15

ERR_INTERNET_DISCONNECTED <- skąd to jest?