Temat: dodawanie portu wan jako switch

witam, dodaje według poradnika :
http://eko.one.pl/?p=openwrt-trybypracy

Jeżeli fizyczny port WAN ma być włączony do reszty switcha (czyli otrzymujemy 5 użytecznych portów zamiast 4)


    config 'interface' 'lan'
        option 'ifname' 'eth0.0 eth0.1'
    ...

do pliku : /etc/config/network  zamieniam co jest z lan , czyli 2 pierwsze linijki

i nie działa yikes

urządzenie mam jako AP client, czyli neta mam z wifi i jest zarazem wifi jest portem WAN

2

Odp: dodawanie portu wan jako switch

Pewnie że nie działa bo dawno eth0.0 nie ma. Użyj tych interfejsów które masz faktycznie w systemie na wanie. Nie napisałeś jaki router, pewnie eth0.1 i eth0.2 lub eth0 i eth1

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: dodawanie portu wan jako switch

to próbuje konfigurować : http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=11242

plik : /etc/config/network

config interface 'loopback'
        option ifname 'lo'
        option proto 'static'
        option ipaddr '127.0.0.1'
        option netmask '255.0.0.0'

config globals 'globals'
        option ula_prefix 'fd8b:8156:5548::/48'

config interface 'lan'
        option force_link '1'
        option type 'bridge'
        option proto 'static'
        option netmask '255.255.255.0'
        option ip6assign '60'
        option ipaddr '192.168.3.1'
        option gateway '192.168.1.1'
        option dns '8.8.8.8 8.8.4.4'
config switch
        option name 'switch0'
        option reset '1'
        option enable_vlan '1'

config switch_vlan
        option device 'switch0'
        option vlan '1'
        option ports '0 1 2 3 4'

config interface 'wan'
        option _orig_ifname 'wlan0'
        option _orig_bridge 'false'
        option proto 'dhcp'

plik :  /etc/config/wireless

config 'interface' 'lan'
        option 'ifname' 'eth0.0 eth0.1'


config wifi-device 'radio0'
        option type 'mac80211'
        option hwmode '11g'
        option path 'platform/ar933x_wmac'
        option disabled '0'
        option channel '6'
        option txpower '30'
        option htmode 'HT40'
        option country 'PL'

config wifi-iface
        option network 'wan'
        option ssid 'Mrrr :3'
        option device 'radio0'
        option ssid 'Mrrr :3'
        option device 'radio0'
        option mode 'sta'
        option bssid 'AC:22:0B:99:9A:68'
        option encryption 'psk2+ccmp'
        option key 'password'

4

Odp: dodawanie portu wan jako switch

eth0 i eth1.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.