Odp: Przekierowanie zapytań dns na lokalny serwer
Co do reszty to niewiele Ci podpowiem, bo korzystam z trunka (CC) i np. ja muszę dawać "sleep 5" w /etc/init.d/dnscrypt-proxy, bo inaczej nikt nie ma internetu oprócz 127.0.0.1 na routerze.
A weź sobie przepisz START=55 . Tam chyba było domyślnie 50 i u mnie też zwyczajnie dnscrypt nie chciał działać. Przepisałem to na 55 i po wygenerowaniu nowych dowiązań wszystko działa jak trza.
Co do blokowania domen, to router ma cache dns i pierw przydałoby się go opróżnić i dopiero potem próbować.