Temat: autopodłączenie irssi

witam, próbuje ustawić aby zaraz po włączeni irssi łączył mi się z kanałem irc

http://blog.dhampir.no/content/irssi-au … o-identify

udało mi się żeby łączył się przez /connect lecz nie chce mi już ustawić /nick /hasło itp

/NETWORK ADD -autosendcmd "/^msg NickServ użytkownik hasło;wait 2000" irc.kanał

proszę o pomoc

2 (edytowany przez Gruberek 2015-05-10 18:33:37)

Odp: autopodłączenie irssi

Dodaj jeszcze do tej linijki -auto żeby łączył się automatycznie po uruchomieniu i -network żeby zdefiniować jaka to sieć.
Następnie daj: /channel add -auto #kanał sieć.

EDIT: Tak to ma dokładnie wyglądać:

/server add -auto -network jakaś_sieć -autosendcmd "/^msg NickServ IDENTIFY password;wait 2000" server_irc
/channel add -auto #kanał jakaś_sieć

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1265L V2, 16 GB (PVE)

3

Odp: autopodłączenie irssi

Podziękował big_smile

Działa smile