1

Temat: Wymuszanie LTE w Windows 8

Witam,

Niedawno nabyłem tablet z system Windows 8 - Lenovo Yoga 2, taki jak w linku poniżej:

http://shop.lenovo.com/pl/pl/tablets/le … ecyfikacja

Zakupiłem do niego kartę Red bull mobile 1, do korzystania z internetu LTE.
Tu pojawia się pytanie - jak na tym systemie wymusić opcję połączenia tylko i wyłącznie przez LTE?
W ustawieniach połączenia, karty sieciowej itp. nie znalazłem nic takiego. Czy jest jakieś zewnętrze oprogramowanie pod windows pozwalające na taką konfigurację połączenia?

Dodam jeszcze że od czasu do czasu wyjeżdzając gdzieś za miasto chciałbym mieć możliwość pozbycia się blokady i korzystania również z hsdpa.

Pozdrawiam.

2

Odp: Wymuszanie LTE w Windows 8

Do tabletów zwykle wstawiane są jakieś dziwne moduły. Soft producenta raczej musisz do niego mieć.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Wymuszanie LTE w Windows 8

W tablecie są wgrane tylko strowniki do modemu, a sam modem działa pod kontrolą windowsa - wbudowanej w niego funkcji do połączeń szerokopasmowych.

Tablet w zasadzie ma preinstalowane opragramowanie od lenovo, ale są tam głównie programy typu one key recovery, rozpoznawanie twarzy i inne mniej lub bardziej przydatne śmieci, nie ma nic natomiast do obsługi/konfiguracji wbudowanego modemu gsm.

Na stronie producenta są następujące sterowniki:

http://support.lenovo.com/us/en/product … pro-lenovo

i wygląda to raczej na same drivery niż drivery z programem do obsługi. Chyba że lenovo ma jakąś osobną appkę tego typu do obsługi modemów.

4

Odp: Wymuszanie LTE w Windows 8

Dokladnie szukam odpowiedzi na to samo pytanie i dokladnie ten sam tablet posiadam.
Znalazles juz odpowiedz to daj znac wink
Jest apka play24.xap ale nie potrafie jej zainstalowac ze wzgledu na to ze jest to format xap.
Pojecia nie mam jak to zrobic w prosty sposob ;/
Jesli ktos pa na ten temat pojecie milo by bylo poczytac wink

5

Odp: Wymuszanie LTE w Windows 8

Niestety odpowiedzi jak do tej pory nie znalazlem sad jedyne wyjscie to chyba poszukac jakiejs appki do obsługi połączeń szerokopasmowych pod windows.

6

Odp: Wymuszanie LTE w Windows 8

generalnie wystarczy znalezc sposob do instalowania na tablecie aplikacji typu xap. jak pisalem wyzej ale jak czytam to sporo zabawy.

Mam play i ciagnie mi pakiety promocyjne a z lte nie laczy. Trzeba bedzie zmienic siec na inna.