Temat: Mini serwer domowy do zabawy

Witam,

Mam możliwość skolokowania sprzętu u znajomego w serwerowni. Chciałbym, żeby sprzęt pobierał względnie mało prądu przy czym był odpowiednio wydajny do zabawy. Co musi się dać odpalić:

- ssh
- smokeping
- pełny LAMP
- parę www, jakiś klient torrent, może owncloud
- irssi, nagios

Mam 2 swoje propozycje nowego sprzętu do tego:
1. Platforma w oparciu o płytkę Q1900DC-ITX z 4 GB RAM i SSD 120 GB + zasilacz DC(laptopowy)
2. Platforma w oparciu o Pentium G3220, GA-H81M-S1 z 4 GB RAM i SSD 120 GB + zasilacz ATX

Proszę ewentualnie o inne propozycje. Ma być tanio, oszczędnie energetycznie i w miarę sensownie wydajnościowo. Sprzęt będzie działał pod Debianem.

Pozdrawiam
K.S.

2

Odp: Mini serwer domowy do zabawy

Nie wiem czy to nadal aktualne ale jeśli tak to oszczędniejszy i chłodniejszy (chociaż przez to trochę wolniejszy) będzie Pentium G3240T. Kilka miesięcy temu postawiłem w domu taki serwer w oparciu o ten właśnie procek, płytę GA-H87N-WIFI, 2x 3TB WD Red w RAID 1 programowym (Windows) + SSD i 8GB ramu. Całość działa na Windows Server 2008 R2 (licencja jeszcze z uczelni) do tego wirtualki na HYPER-V. Jakbyś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Całość mam ustawione tak że BIOS odpala ten sprzęt chwilę przed powrotem z pracy, a harmonogram systemu zamyka kompa o północy. W weekendy śmiga cały czas. Zużycie energii na poziomie 40-50W (sprawdzone miernikiem).