Temat: TL-WR740N ver 4.23

witam, Ktoś powie jaką wersję Openwrt wgrać na router ?

znalazłem takie coś : https://www.youtube.com/watch?v=Y9WNipVOTnE

Lecz może coś się zmieniło yikes ?

Mam na takim samym routerze wgrane dd-wrt - fajnie stabilnie chodzi, ale chciałbym sprawdzić openwrt

Dzięki

2

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Wersję dla 740n-v4.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: TL-WR740N ver 4.23

wgrane smile lecz nie mam neta na urządzeniu yikes

podpięte kablem lan pod główny router, wchodzę po ip które ustawiłem 192.168.1.6

Lecz nie mam neta na routerku yikes

znalazłem takie coś : http://wiki.openwrt.org/doc/howto/internet.connection

daje żeby był statyczny IP jaki chce, lecz dalej nie mam neta

4

Odp: TL-WR740N ver 4.23

http://eko.one.pl/?p=openwrt-konfigurac … doportulan

Jak źle kable łączysz (pod wan!) to choć zacznij czytać o tym o co zrobiłeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: TL-WR740N ver 4.23

dałem na wan 192.168.1.6
podpinam kabel do wana, resetuje , daje opkg update :

Collected errors:
 * opkg_conf_load: Could not lock /var/lock/opkg.lock: Resource temporarily unavailable.

6

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Tyle że masz jakieś problem opkg (np. jest już uruchomiony). Nic o połączeniu tu jeszcze nie ma.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: TL-WR740N ver 4.23

czyli coś się żle wgrało yikes ? nie wiem wgrac od nowa openwrt ?

8

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Czasami nie używasz aktualnego trunka?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Firmware Version    OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530)

10

Odp: TL-WR740N ver 4.23

To zobacz czy masz opkg uruchomiony czy nie, zobacz czy /var/lock/opkg.lock istnieje i usuń go jak już.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: TL-WR740N ver 4.23

dobra namieszałem, wgrałem jeszcze raz od nowa openwrt, ustawiłem jako client z poradnika :
http://eko.one.pl/?p=openwrt-konfigurac … doportulan -
- praca jako AP Client

połaczyło się, nie dostało IP yikes

dlatego też nie działa opkg update

jak to ustawić ? yikes aby pobierało mi neta z wifi jako AP Client a net dawało na wyjścia Lan yikes ? yikes

12

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Masz w tym linku co podales praca jako AP klient.

13

Odp: TL-WR740N ver 4.23

ustawiłem tak :

 # uci set wireless.@wifi-device[0].disabled=0
    # uci set wireless.@wifi-iface[0].ssid=moja_siec
    # uci set wireless.@wifi-iface[0].encryption=psk2
    # uci set wireless.@wifi-iface[0].key=hackme12 
    # uci set wireless.@wifi-iface[0].mode=sta
    # uci set wireless.@wifi-iface[0].network=wan
    # uci del network.wan
    # uci set network.wan=interface
    # uci set network.wan.proto=dhcp
    # uci commit
    # reboot

podłaczył się, lecz nie mam neta na urządzeniu yikes

Nie dostał IP z głównego urządzenia jest siła sygnału ale brak czasu dzierżawy IP yikes

14

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Jaka znów siła sygnału?

Pokaż wynik poleceń

ifconfig
route -n

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: TL-WR740N ver 4.23

root@OpenWrt:~# ifconfig
br-lan    Link encap:Ethernet  HWaddr 64:70:02:70:99:4F
          inet addr:192.168.1.6  Bcast:192.168.1.255  Mask:255.255.255.0
          inet6 addr: fe80::6670:2ff:fe70:994f/64 Scope:Link
          inet6 addr: fddf:825d:55a2::1/60 Scope:Global
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:5307 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:3811 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:559501 (546.3 KiB)  TX bytes:2283319 (2.1 MiB)

eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 64:70:02:70:99:4F
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:7411 errors:0 dropped:17 overruns:0 frame:0
          TX packets:3832 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:1193736 (1.1 MiB)  TX bytes:2276080 (2.1 MiB)
          Interrupt:5

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:65536  Metric:1
          RX packets:107379 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:107379 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:7317036 (6.9 MiB)  TX bytes:7317036 (6.9 MiB)

wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr 64:70:02:70:99:50
          inet6 addr: fe80::6670:2ff:fe70:9950/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:34370 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:12 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:7180542 (6.8 MiB)  TX bytes:1496 (1.4 KiB)

root@OpenWrt:~# route -m
route: invalid option -- m
BusyBox v1.22.1 (2014-09-20 22:01:35 CEST) multi-call binary.

Usage: route [{add|del|delete}]

Edit kernel routing tables

        -n      Don't resolve names
        -e      Display other/more information
        -A inet{6}      Select address family

root@OpenWrt:~#

16 (edytowany przez Maniek19pl 2015-03-02 18:14:25)

Odp: TL-WR740N ver 4.23

tutaj screen z "podłączonego urządzenia" pod tomato i konfig  www z openwrt :


http://thumbnails109.imagebam.com/39426/5e59ee394258160.jpg

* pod lana mam kablem do PC

17

Odp: TL-WR740N ver 4.23

dostał ip 192.168.1.68 na wifi, lecz nie mam neta yikes nie działa ping google . nic się nie dzieje, tak samo opkg update. nic błedny link yikes

18

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Adres na lan sobie zmień na 192.168.2.1.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: TL-WR740N ver 4.23

działa Cezary big_smile Dziwne te adresację tongue

Można zrobić żeby urządzenie było przezroczyste w sieci ? bo chce podłączyć dekoder aby mi numer dhcp podbrał z pierwszego głównego routera. żebym nie bawił się póżniej z przekierowywaniami portów

20

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Wcale nie dziwne. Nawet w faq to jest. Przezroczyste nie będzie, natomiast tak jak chcesz to się relayd nazywa - http://wiki.openwrt.org/doc/recipes/relayclient tylko masz dokładnie zrobić bo zaraz znów zalejesz forum pytaniami.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: TL-WR740N ver 4.23

wgrałem :
luci-proto-relay

wchodzę przez LuCi
Network > interface > Lan >Edit > Protocol : relay bridge

Tylko boje się zapisać, bo padnie mi urządzenie jeszcze yikes

Czy nie mogę tak tego ustawić ? tylko przez ssh ? jak w poradniku ?

22

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Chcesz klikać z gui to klikaj, ale nie wiem czemu miał byś sobie tak sprawę utrudniać. Chyba że lubisz smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23 (edytowany przez Maniek19pl 2015-03-04 21:54:09)

Odp: TL-WR740N ver 4.23

ale chodzi oto że ten relay ma być na lan ? czy na client wifi ?

* znaczy nie pewnie się czuje , jak mogę router uwalić yikes

24

Odp: TL-WR740N ver 4.23

Na wifi. Zrób z konsoli po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.