1 (edytowany przez szyszka26 2015-03-02 20:50:37)

Temat: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Witam temat  juz  wałkowany  ale  mam  problem z którym nie moge  sobie  sam poradzić. Ruter ktory  posiadam  na  Wyłącznik Radia  jak i  przycisk reset/wps, w jaki sposob skonfigorowac Ruter by obie te  funkcje dzialaly tzn. Przełącznik włącz  wylacz jak i WPS. ?
Generalnie zrobiłem wszystko co  było napisane w tym wątku http://eko.one.pl/?p=openwrt-wps#instalacja ale  nadal nie dziala.

2

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

1. Jaki system masz na routerze?
2. Co w końcu nie działa? (bo "zainstalowałem i nie działa" powoduje że mnie tylko złość bierze. Dokładnie opisz CO nie działa).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

wersja 1.6.2.1 a nie potrafie  poradzic  sobie z przyciskiem WPS
  wyłącza WiFi a  chce  by  było  tam WPS .

4

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Bo w /etc/config/system masz to też zdefiniowane. Zauważ że opis dotyczy już BB a nie AA na którym się gargoyle opiera.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez szyszka26 2015-03-02 21:08:05)

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Dobrze  to  jak mam użyć  tego  przycisku  lub co musze zmienic  by  dziala  tak jak tego potrzebuje smile
Na tą chwile tak  to  u mnie wyglada.


config button 'wifi_button'
    option button 'wps'
    option action 'released'
    option handler '/sbin/wifionoff'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'reboot_button'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /usr/lib/gargoyle/reboot.sh ;'
    option min '3'
    option max '10'
    option button 'reset'

config button 'reset_button'
    option action 'released'
    option handler 'logger restore defaults ; /sbin/firstboot ; reboot ;'
    option min '11'
    option max '90'
    option button 'wps'

6

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Usuń sekcje wifi_button i reset_button. I upewnij się że hostapd_cli ma obsługę  wps_pbc

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez szyszka26 2015-03-02 21:26:02)

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

to mam w  logu


mib                  get MIB variables (dot1x, dot11, radius)
   sta <addr>           get MIB variables for one station
   all_sta              get MIB variables for all stations
   new_sta <addr>       add a new station
   deauthenticate <addr>  deauthenticate a station
   disassociate <addr>  disassociate a station
   sa_query <addr>      send SA Query to a station
   wps_pin <uuid> <pin> [timeout] [addr]  add WPS Enrollee PIN
   wps_check_pin <PIN>  verify PIN checksum
   wps_pbc              indicate button pushed to initiate PBC
   wps_cancel           cancel the pending WPS operation
   wps_ap_pin <cmd> [params..]  enable/disable AP PIN
   wps_config <SSID> <auth> <encr> <key>  configure AP
   wps_get_status       show current WPS status
   get_config           show current configuration
   help                 show this usage help
   interface [ifname]   show interfaces/select interface
   level <debug level>  change debug level
   license              show full hostapd_cli license
   quit                 exit hostapd_cli

8

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Więc uruchom. Naciśnięcie przycisku powinno wykonać skrypt z /etc/hotplug.d/button, dalej już w rękach hostapd.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9 (edytowany przez szyszka26 2015-03-02 21:41:57)

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

to  jest  prawidłowy skrypt? z  z /etc/hotplug.d/button
Niestety nie działa mi WPS sad


. /etc/functions.sh
do_button () {
    local button
    local action
    local handler
    local min
    local max

    config_get button $1 button
    config_get action $1 action
    config_get handler $1 handler
    config_get min $1 min
    config_get max $1 max
   
    [ "$ACTION" = "$action" -a "$BUTTON" = "$button" -a -n "$handler" ] && {
        [ -z "$min" -o -z "$max" ] && eval $handler
        [ -n "$min" -a -n "$max" ] && {
            [ $min -le $SEEN -a $max -ge $SEEN ] && eval $handler
        }
    }
}

config_load system
config_foreach do_button button

10

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Nie ten. 50-wps.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11 (edytowany przez szyszka26 2015-03-02 21:58:08)

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Cezary napisał/a:

Nie ten. 50-wps.

wiec  co mam  jeszcze  zrobic Bys  mogł mi pomoc?
Bo za cholere  nie  wiem  co mam zrobic sad
po nacisnieciu switcha niestety  nie uruchamia  sie  WPS.
Jakas porada Cezary ? smile

12

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Nic. Skrypt jest dobry. Naciśnij przycisk po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Cezary napisał/a:

Nic. Skrypt jest dobry. Naciśnij przycisk po prostu.

  to moze gdzieś jeszcze  mam poszukac?

14

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Ale co? Masz wszystko co trzeba już, zakładając że zrobiłeś odpowiednie wpisy w wireless. Wcisnąłeś ten przycisk czy nie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15 (edytowany przez szyszka26 2015-03-02 22:06:42)

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Cezary napisał/a:

Ale co? Masz wszystko co trzeba już, zakładając że zrobiłeś odpowiednie wpisy w wireless. Wcisnąłeś ten przycisk czy nie?

Przycisk przyciskałem niestety nie   zbajduje w zadnym urzadzeniu. Moze  własnie  ze nie  robiłem nic  wireless dla tego nie  dzial.. sad
do  dopisac  lub zmodyfikowac?

16

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

A miałeś w poradniku napisane co masz zrobić. I dlaczego tego nie zrobiłeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Cezary napisał/a:

A miałeś w poradniku napisane co masz zrobić. I dlaczego tego nie zrobiłeś?

tak  mam i  chyba  jest  dobrze.

config wifi-device 'radio0'
    option type 'mac80211'
    option hwmode '11ng'
    option path 'platform/ar934x_wmac'
    list ht_capab 'LDPC'
    list ht_capab 'SHORT-GI-20'
    list ht_capab 'SHORT-GI-40'
    list ht_capab 'TX-STBC'
    list ht_capab 'RX-STBC1'
    list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
    option noscan '1'
    option channel '9'
    option htmode 'HT40-'

config wifi-device 'radio1'
    option type 'mac80211'
    option channel '36'
    option hwmode '11na'
    option path 'pci0000:00/0000:00:00.0'
    list ht_capab 'LDPC'
    list ht_capab 'SHORT-GI-20'
    list ht_capab 'SHORT-GI-40'
    list ht_capab 'TX-STBC'
    list ht_capab 'RX-STBC1'
    list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
    option noscan '1'
    option htmode 'HT40+

18

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Cezary napisał/a:

A miałeś w poradniku napisane co masz zrobić. I dlaczego tego nie zrobiłeś?

to  zrobiłem

# uci set wireless.@wifi-iface[0].wps_pushbutton=
   # uci commit wireless
    # wifi

19

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Dalej pokaż ten wireless.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20 (edytowany przez szyszka26 2015-03-02 22:12:35)

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

wiecej juz  nie ma


Cezary napisał/a:

Dalej pokaż ten wireless.

config wifi-iface 'ap_g'
    option device 'radio0'
    option mode 'ap'
    option network 'lan'
    option disassoc_low_ack '0'
    option ssid 'Gargoyle 2,4'
    option encryption 'psk2'
    option key '1223344556'

config wifi-iface 'ap_a'
    option device 'radio1'
    option mode 'ap'
    option network 'lan'
    option disassoc_low_ack '0'
    option ssid 'Gargoyle 5'
    option encryption 'psk2'
    option key '1223344556'

21

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Nic nie ustawiłes. Zapomniałeś o =1 i te # też nie są potrzebne.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Cezary napisał/a:

Nic nie ustawiłes. Zapomniałeś o =1 i te # też nie są potrzebne.

nie nie  =1  to  akurat nie skopiowałem:) moj bład  teraz
reszta z konsoli tez  poszła  bez #  chyba  ze nie tak  powinienem  to zrobic.

23

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

bez #. Jak byś to wpisał to byś miał w konfigu, a nie masz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24 (edytowany przez szyszka26 2015-03-02 22:32:32)

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Cezary napisał/a:

bez #. Jak byś to wpisał to byś miał w konfigu, a nie masz.

Tak to teraz wyglada  jeszcze raz wpisałem
czy  to juz  powinno dzialac?
config wifi-device 'radio0'
    option type 'mac80211'
    option hwmode '11ng'
    option path 'platform/ar934x_wmac'
    list ht_capab 'LDPC'
    list ht_capab 'SHORT-GI-20'
    list ht_capab 'SHORT-GI-40'
    list ht_capab 'TX-STBC'
    list ht_capab 'RX-STBC1'
    list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
    option noscan '1'
    option channel '9'
    option htmode 'HT40-'

config wifi-device 'radio1'
    option type 'mac80211'
    option channel '36'
    option hwmode '11na'
    option path 'pci0000:00/0000:00:00.0'
    list ht_capab 'LDPC'
    list ht_capab 'SHORT-GI-20'
    list ht_capab 'SHORT-GI-40'
    list ht_capab 'TX-STBC'
    list ht_capab 'RX-STBC1'
    list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
    option noscan '1'
    option htmode 'HT40+'

config wifi-iface 'ap_g'
    option device 'radio0'
    option mode 'ap'
    option network 'lan'
    option disassoc_low_ack '0'
    option ssid 'Gargoyle 2,4'
    option encryption 'psk2'
    option key '1223344556'
    option wps_pushbutton '1'

config wifi-iface 'ap_a'
    option device 'radio1'
    option mode 'ap'
    option network 'lan'
    option disassoc_low_ack '0'
    option ssid 'Gargoyle 5'
    option encryption 'psk2'
    option key '1223344556'

25

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Lepiej. Zrestartuj wifi i sprawdź.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.