1

Temat: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

Jaki polecacie modem LTE do tego router-a ?
Interesuje mnie cena do -+160 zł, z HiLink  czy bez?

Gargoyle  1.6.2.2 (r42647), by obsy
TP-Link TL-WDR3600 v1

2 (edytowany przez mnbcv 2014-11-21 14:49:08)

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

To jest tak że nikt nie jest w stanie powiedzieć ci weź ten i ten modem, na 100% będzie dział zawsze i bez problemów z każdą siecią - bo dużo zależy przecież od twoich warunków.

Mogę ci powiedzieć co ja mam: WDR4300 + Huawei E3372 ver Hilink (bo gargoyle nie ma na razie obsługi go w wersji modem) + Aktywny HUB Belkin.

Huawei e3372 używany (ale często w pudełku z paragonem, wzięty w abonamencie przy przedłużeniu) powinieneś znaleźć w cenie ok 160zł.

Możesz też próbować: Huawei E3272/E3276/E398, ten ostatni ma LTE tylko do 100mb/s, wszystkie te są już EOL (tak jak pisał pepe2k w którymś poście ostatnio).

3

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

Kupiłem e3276, przerobiłem na hi link, działa przyzwoicie bez aktywnego huba (póki co).

TP-Link TL-WDR3600 v1, Huawei E3272s-153 Hl, OpenWrt Barrier Breaker (r43618)

4

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

Jak kupować teraz, to E3372, najlepiej w wersji HiLink żeby móc zacząć od razu z niego korzystać w OpenWrt. To jest w miarę nowy produkt i można liczyć na wsparcie. W przyszłym roku powinniśmy mieć rewolucję na tym rynku, bo zaczną wchodzić zupełnie nowe platformy.

Tak poza tym, E3372 to odświeżona wersja poprzedników (E3276, E3272) - to jest wciąż ta sama platforma HiSilicon Hi6920/Balong 710 (http://www.hisilicon.com/news/news/barc … 20228.html) + V7Rx (ponoć w E3372 jest rewizja 2, w poprzednikach mamy rewizję 1, co to oznacza w praktyce, nie jestem do końca pewien - coś zmienili w krzemie, ale co?), czyli w skrócie... odgrzewany już od ponad 2 lat ten sam kotlet wink

Czekamy obecnie na kolejne zabawki z Balong 720 (LTE cat. 6, do 300 Mbps DL), mamy już np. Huawei E5786.

A tak już w ogóle poza tematem... Intel zaczyna też mieszać na tym rynku. Mam na biurku pierwszy modem LTE w formacie M.2 na Intelu smile

5

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

Potrzeba HUB'a może wynikać z odległości od nadajnika i warunków w miejscu używania... Dlatego jak rebrov napisał że ma działać z wdr3600, kosztować ok 160zł i żadne inne kryteria nie muszą być spełnione (lub nie wiemy że muszą). Wszystko co ma LTE i jest teraz w sprzedaży z drugiej ręki powinno spełnić wymagania.

@pepe2k może być w temacie, jesli chciałbyś sprzedać tego intela za 160,- pln jak nie to faktycznie OT.

6

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

mnbcv napisał/a:

Potrzeba HUB'a może wynikać z odległości od nadajnika i warunków w miejscu używania... Dlatego jak rebrov napisał że ma działać z wdr3600, kosztować ok 160zł i żadne inne kryteria nie muszą być spełnione (lub nie wiemy że muszą). Wszystko co ma LTE i jest teraz w sprzedaży z drugiej ręki powinno spełnić wymagania.

@pepe2k może być w temacie, jesli chciałbyś sprzedać tego intela za 160,- pln jak nie to faktycznie OT.

Nie ma czegoś takiego że te modemy wydajnie mogą pracować bez dobrego aktywnego HUB-a na 500mA (nie wiem jak w tym zestawieniu wypada E3376), one będą pracować, HiLink nawet skutecznie ale nie wydajnie. Rekordzistą w poborze energii jest E398 ale zarazem ma wydajny sterownik działający na routerach-QMI, przy którym nawet HiLink w E3276 ustępuje, a przekroczenie dziś 100Mbps na sieli LTE jest nieosiągalne u żadnego operatora (testując E3276 na DIR-505/Asus WL500gp z aktywnym HUB-em USB 3.0, natchnąłem się na inny, odwrotny problem DIR-505 w miarę wydajny z zasilaniem, Asus również-nowy zasilacz, wymienione kondensatory na płycie i HUB nie przełączał go na swoje zasilanie, DIR wypadł z testu ze względu na niestabilne USB-bo HiLink wykrywając to robi mi odświeżanie adresu na WAN a WL500 na tym własnym zasilaniu miał wydajność pakietową 900 z hakiem). Po zastosowaniu chińskiego patentu (przedłużki USB 2m made in China), HUB od strzału przełącza na swoje zasilanie (a jak go nie ma to modem na takim przedłużaczu nie chce się nawet dobrze uruchamiać big_smile) i wydajność pakietowa jest na poziomie 1400, a dziadek Asus osiągnął rano na nim transfer DL42Mbps/UL22Mbps. Sam kupiłem E3372 HiLink od tego sprzedawcy http://allegro.pl/listing/user/listing. … d=25741396, nówka sztuka, czekałem na dostawę ok. 1,5 tyg. Nie ma paragonu-czyli z gwarancją może być problem (E3276 kupiłem na OLX po dobrej cenie na miejscu w Łodzi-nie planowany extra zakup smile, przerobiłem go na HiLinka bo wydajność sterownika NCM w porównaniu do QMI/E398 żenująca i ping wyższy o ok. 20ms. Odnośnie zakupu konkretnego modelu: nowy-j.w napisał @pepe2k E3372, używany po dobrej cenie do routera gdy już zaopatrzeni jesteśmy w aktywny HUB lub kabelek "Y"to E398.

7 (edytowany przez frutis 2014-11-22 16:28:44)

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

Jeśli chodzi o modemy oparte na nowych chipsetach Qualcomm MDM9x25 (chyba trochę mniej prądożernych od Balong'ów) to można znaleźć Huawei EC3372 oraz ZTE MF831. Ale w Polsce ciężko będzie je raczej dostać.

8

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

frutis napisał/a:

Jeśli chodzi o modemy oparte na nowych chipsetach Qualcomm MDM9x25 (chyba trochę mniej prądożernych od Balong'ów) to można znaleźć Huawei EC3372 oraz ZTE MF831. Ale w Polsce ciężko będzie je raczej dostać.

Przed ewentualnym zakupem radzę zwrócić szczególną uwagę na zakres obsługiwanych częstotliwości.

9

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

Witam.
Ja mam na WDR 3600 modem ZTE MF823 z PLAYa i jestem z niego bardzo zadowolony. Przy pierwszym uruchomieniu trzeba doinstalować sterowniki i działa praktycznie bezobsługowo.

Sprzedam: Tp-link WDR3600 16MB, 4xUSB, OC , Sagemcom Fast 2704 , Tenda AC15 Tomato

Asus RT-AC68U + Huawei 3372 HiLink LTE,   Brother DCP- J125
Nexx WT3020 Gargoyle + webcam Creative Vista! IM

10

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

Ja również na TL-WDR3600 mam ZTE MF823 z PLAYa. Korzystam z LTE.
Mam włączone tylko wifi 2.4ghz. Nic więcej nie mam podłączonego do routera.
Chodzi pięknie i nie potrzeba zasilania z zewnętrznego huba.

11

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

hm a jak z E3372 hilink? trzeba czy tez nie trzeba tego aktywnego huba?

12

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

Zależy od warunków i od tego do jakiego routera usb zamierzasz podłączyć ten sprzęt.
Ja zaryzykuje stwierdzenie, że prędzej czy później i tak będziesz potrzebował tego HUB'a (albo przy gorszym zasięgu, albo przy większym obciążeniu).

13

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

Ja używam obecnie ZTE MF823 z routerem WD My Net N750 bez huba usb i działa bardzo stabilnie (LTE oraz HSPA+ DC). Wcześniej miałem modem Sierra Wireless 319U (HSPA+ DC) i niestety zdarzały się restarty samego modemu a czasami nawet routera. Modem ZTE nie nagrzewa się wcale, Sierra wręcz parzyła.

14

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

mam TP-L WDR3600 ale hilinka mam podpietego pod huba i jest ciepły przy trzech kreskach zasiegu Rssi wacha sie od -53 do -59

15

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

frutis napisał/a:

Ja używam obecnie ZTE MF823 z routerem WD My Net N750 bez huba usb i działa bardzo stabilnie (LTE oraz HSPA+ DC). Wcześniej miałem modem Sierra Wireless 319U (HSPA+ DC) i niestety zdarzały się restarty samego modemu a czasami nawet routera. Modem ZTE nie nagrzewa się wcale, Sierra wręcz parzyła.

Tak jak pisałeś wcześniej że to nowsza konstrukcja Qualcomma (w porównaniu do E398/319U)-do którego też jestem bardziej przekonany (na przykładzie Huawei E398-stabilność, wydajność mogę jedynie porównywać do B593s-22). Niestety ZTE MF823 ma jedną wielką wadę-blokuje połączenia SIP, telefonia VoIP nie chce działać , identycznie jest w przypadku HiLinków Huawei-jednak modowane softy pod E3276,3272,3372 rozwiązują ten problem bezpowrotnie. Obecnie testuję równolegle E3276/iPlus i E3376/Play (oba przerobione na modowane wersje HiLink). Uogólniając to jak czytam setny raz że komuś tam działa świetnie jakiś WR,WDR... z LTE bez żadnych HUB-ów z modemem Huawei...:D. Pewnie że będzie działać każdy HiLink jak będziemy na modemie mieli bdb wskaźnik sygnału, z sieci korzystali mało intensywnie, nie będzie nam zależeć co z tym połączeniem się dzieje (że jest "x" razy odnawiane-przecież wielu z nas zależy na stabilnym połączeniu z siecią ze względu na to że mamy podłączone do sieci urządzenia które wymagają takiego ciągłego dostępu-np. telefony IP, korzystamy z usług dla których nie są wskazane takie restarty-np. OpenVPN) i osiągane transfery na sieci http://www.speedtest.net/result/3932363735.png- takie transfery LTE P4 osiąga u mnie przez 1/3 dnia w Łodzi (OT rynek jak się chciało konkurować z Aero2 smile ).                                                       

mrrowek napisał/a:

hm a jak z E3372 hilink? trzeba czy tez nie trzeba tego aktywnego huba?

Testuję w tej chwili, lecz przy transferach jak wyżej trudno to stwierdzić (E3276 jak nie przerzuca danych też jest ledwie ciepły), mnie interesuje również stabilność połączenia sesji. Kluczową informacją jest jak się zachowuje takowy modem przy dużych transferach na sieci i intensywnym jej użytkowaniu przez klienta (nie sugerować się samym speedtestem-bo niestety w sieci informacji/testów jest wiele, solidnych, pewnych nie zakłamanych informacji bardzo mało). Przykład z zachwytami nad Dovado http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t … dovado+4gr                                                                 

 
Device name:    E3372
IMEI:    86613302...
IMSI :    260060066...
ICCID:    8948061050016711...
My number:    Unknown
Hardware version:    CL1E3372SM Ver.A
Software version:    22.286.53.01.161
Web UI version:    16.100.05.00.03
MAC Address:    00:0D:87...
WAN IP Address:    46.112...
LAC:    000C
CELL_ID:    000FB464
RSSI:    -65dBm
PCI:    139
RSRQ:    -7dB
RSRP:    -91dBm
SINR:    3dB
Privacy Policy 

16

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

jarek7714

z jakiego programu sczytałeś te dane od huawei3372?

17

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

mrrowek napisał/a:

z jakiego programu sczytałeś te dane od huawei3372?

Przecież to HiLink, ma swoje WebUi-w tym przypadku modowane (wersje firmware i WebUi masz podane wyżej)-wszystkie opcje dostępne poprzez przeglądarkę, logując się na adres modemu/routera 192.168.8.1  smile

18 (edytowany przez mrrowek 2014-11-25 12:08:33)

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

loguje sie na swój hilink ale tam mam soft  beeline  no i troche inaczej to wyglada brrak mi tego SINR

19

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

mrrowek napisał/a:

loguje sie na swój hilink ale tam mam soft  beeline  no i troche inaczej to wyglada brrak mi tego SINR

Wrzucasz modowane Web UI version:    16.100.05.00.03 i masz ww, oprócz tego masę innych ustawień:wybór technologi połączenia, częstotliwości, sterowanie firewall, DMZ, SIP ALG...etc. smile

20

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

ok tylko jak bo zielony w tym jestem jak trawa na wiosne

21

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

mrrowek napisał/a:

ok tylko jak bo zielony w tym jestem jak trawa na wiosne

Żadna to filozofia wgrać posiadając laptop/netbook end inny z sprzęt z zasilaniem awaryjnym w postaci akumulatora-to już bardziej ryzykowne jest wgrywanie firmware do routera bez UPS-a, chyba że ktoś lubi bardziej ryzykowne zabawy-to może i upgrade robić na stacjonarnym (dla dodatkowej adrenaliny-a może akurat w tym momencie wyłączą prąd? smile ). Tutaj wystarczy spokój-oprogramowanie samo wykona wszystkie czynności, jak się już nie boisz to mogę podać stosowną instrukcję wg której możesz to zrobić (oczywiście na własną odpowiedzialność wink )  :                                                                                                                  1 sterowniki do komputera-bez tego aplikacja nie będzie gadać z modemem http://przeklej.org/file/MVT6aL/Huawei. … info.ru.7z , wypakowujemy i instalujemy na komputerze, 2 modem może zażądać odblokowania flash do instalacji-ściągamy ze strony http://modemsoftwarefiles.blogspot.com/ … -code.html, uruchamiamy go wpisując IMEI modemu, program nam wygeneruje kody, zapisujemy sobie kod FLASH (przyda nam się później przy update), 3 ściągamy firmware HiLinka https://3ginfo.ru/downloads1049.html, oraz WebUi http://przeklej.org/file/n3ExI1/DLMOD.W … EE.MOD.exe 4-instalacja softu wypakowujemy zawartość plików, uruchamiamy program aktualizacji i czekamy aż zakończy działanie i pojawi się informacja o zainstalowaniu firmware, następnie taką samą czynność robimy z softem zawierającym modowane WebUi. Po zakończeniu instalacji mamy już nowe możliwości sterowania poprzez web HiLinka. big_smile

22

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

jarek7714 a masz pliki pod Huawei E3372 albo znasz strunkę gdzie takie pliki są ??

23

Odp: Modem LTE do WDR3600 w dobrej cenie

tptomek napisał/a:

jarek7714 a masz pliki pod Huawei E3372 albo znasz strunkę gdzie takie pliki są ??

Na bez-kabli cały czas ten temat ciągną dalej http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t … ;start=345