Temat: TP-LINK WDR4300 Streaming

Panowie aktualnie posiadam ten router z oryginalnym oprogramowaniem.

Router podłączony jest do modemy VECTRY i do PC przez LAN. Mam najnowszy SERVIOO. Wszystko ładnie pięknie się odtwarza na TV Panasonic SMART TV przez sieć 5GHz. TV widzi MKV 1080p itp. Filmy się odtwarzają ale od czasu do czasu czy to mkv 1080p czy 720p przerywa odtwarzanie, nie na każdym filmie ale po prostu stop i tak jakby TV nie widział serwera. Servio uruchomiony na HDD w PC. Szukać przyczyny w routerze?wgrywać jakie openWRT. Jakie ustawienia routera pod streaming? Proszę o pomoc

2

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

Następuje restart routera? Czy tylko servioo się wykrzacza?

3

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

W Openwrt nie mam problemów ze streamingiem po DLNA, niezależnie czy serwerem jest PC czy też sam router.  Mam bardzo podobny sprzęt. Sprawdź inny serwer dlna.

4

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

Niestety nie wiem czy następuje restart routera. Co koledzy polecacie?

5

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

Zobaczyć uptime w routerze po takim rozłączeniu. Mimo wszystko bardziej polecam Openwrt BB z luci niż zwykłe oprogramowanie.

6

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

ale zauważyłem jedna rzecz, że podczas streamingu przez windows media player  tez sie mi sie zatrzymał film, po jakich 35 minutach uruchomiłem ponownie i kolejna 1 godzina bez problemu

7

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

Problemy z oryginalnym oprogramowaniem powinieneś zgłaszać do producenta, a nie tutaj, tym bardziej nie w dziale "OpenWrt". A przyczyna jest pewnie prosta - wywala się serwer DLNA.

8

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

@up. Potrzebowałem pomocy z konfiguracją skutecznego streamingu. Nie zgłaszam problemu z firmware smile W servioo jest problem i WMP również

9

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

Może Twój komputer przysypia?

10

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

@up też tak myslalem ale nic z tego smile

11

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

Melman1980 napisał/a:

@up. Potrzebowałem pomocy z konfiguracją skutecznego streamingu. Nie zgłaszam problemu z firmware smile W servioo jest problem i WMP również

Ale najpewniej masz problem z firmware albo samym sprzętem smile

12 (edytowany przez Melman1980 2015-01-07 20:09:12)

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

@up myslisz ze to problem z samym routerem?

13

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

Melman1980 napisał/a:

@up myslisz ze to problem z samym routerem?

Skoro piszesz, że serwer działa, a siada połączenie z urządzeniem podłączonym przez Wi-Fi, to albo router nie wyrabia, albo problem jest z TV. Sprawdź wszystko po kolei, podłącz TV bezpośrednio do PC (postaw tam sobie jakiś prosty serwer DHCP), potem do routera ale kablem, testuj serwer na innym PC itd. Nikt tutaj z fusów nie wróży.

14

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

Musisz sprawdzić czy router się nie wysypuje. U mnie wdr3600 często się restartuje - wystarczy zacząć kopiować duży plik używając samby i dodatkowo zacząć przeglądać coś w internecie, efekt: restart pewny w 90% big_smile

15

Odp: TP-LINK WDR4300 Streaming

Andrzej0991 napisał/a:

Musisz sprawdzić czy router się nie wysypuje. U mnie wdr3600 często się restartuje - wystarczy zacząć kopiować duży plik używając samby i dodatkowo zacząć przeglądać coś w internecie, efekt: restart pewny w 90% big_smile

To masz walnięty ten router, on się tak nie powinien zachowywać.