1 (edytowany przez NKrouter 2014-12-11 14:06:42)

Temat: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

No wlasnie - jakie ta sa objawy?
Rozumiem jakies resety czy zwiechy albo totalny pad ale czy moze to byc np taki objaw jak na moim  WDR4300- nie potrafi osiagnac wiecej z modemu 3g niz 5 Mb/s mimo iz ten sam modem wsadzony do kompa bezposrednio daje np 7-12Mb/s?. Nawet nędzny MR3420v2 radzil sobie lepiej w downloadzie (za to w uploadzie, stabilnosci pracy i zasiegu wifi porazka w porownaniu do wdr 4300)

Dzieje sie tak nawet jak podepne sie do routera przez kabel LAN a nie wifi W logach cos powinno być widać?

A moze to kwestia jakis ustawien?

Kupilbym ten hub tylko nie wiem jaki - tyle opinii ile modeli.... Wiem było milion razy...
Ale np takie cudo cos warte?
http://allegro.pl/ak244-aktywny-hub-4x- … 69674.html

2

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

1. Urządzenie podłączone do usb nie ma prawa się rozłączyć. Jeżeli to zrobiło to albo są złe kable albo potrzebuje więcej energii niż port jest w stanie mu dać, więc się resetuje
2. modem aby wejść na wyższą technologię potrzebuje więcej energii, więc j/w

Generalnie w logach zobacz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

NKrouter napisał/a:

Ale np takie cudo cos warte?
http://allegro.pl/ak244-aktywny-hub-4x- … 69674.html

Cudak, a nie cudo wink
Kup lepiej coś markowego.

4

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

pepe2k napisał/a:
NKrouter napisał/a:

Ale np takie cudo cos warte?
http://allegro.pl/ak244-aktywny-hub-4x- … 69674.html

Cudak, a nie cudo wink
Kup lepiej coś markowego.


A co polecasz?  D-Linka cos? To markowe? Nie znam sie na hubach niestety
http://allegro.pl/d-link-dub-h7-v2-hub- … 62648.html

5

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Przejrzyj na forum posty kolegi jarek7714, czasami podaje w nich jakich HUBów używa. Jeśli mnie pamięć nie myli, to jakiegoś Belkina i możliwe że i tego D-Linka.

6

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Cezary napisał/a:

1. Urządzenie podłączone do usb nie ma prawa się rozłączyć. Jeżeli to zrobiło to albo są złe kable albo potrzebuje więcej energii niż port jest w stanie mu dać, więc się resetuje
2. modem aby wejść na wyższą technologię potrzebuje więcej energii, więc j/w

Generalnie w logach zobacz.

Takie cos w logach widze:
Thu Dec 11 23:37:53 2014 kern.err kernel: [59279.450000] option1 ttyUSB0: option_instat_callback: error -71
Thu Dec 11 23:37:56 2014 kern.err kernel: [59282.200000] option1 ttyUSB0: option_instat_callback: error -71
Thu Dec 11 23:37:57 2014 kern.err kernel: [59283.670000] option1 ttyUSB0: option_instat_callback: error -71
Thu Dec 11 23:37:59 2014 kern.err kernel: [59285.220000] option1 ttyUSB0: option_instat_callback: error -71
Thu Dec 11 23:38:00 2014 kern.err kernel: [59286.430000] option1 ttyUSB0: option_instat_callback: error -71
Thu Dec 11 23:38:01 2014 kern.err kernel: [59287.810000] option1 ttyUSB0: option_instat_callback: error -71
Thu Dec 11 23:38:03 2014 kern.err kernel: [59289.280000] option1 ttyUSB0: option_instat_callback: error -71

Zbiega sie to z kiepską transmisja.

7 (edytowany przez Graffy 2014-12-12 10:02:15)

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

NKrouter napisał/a:
pepe2k napisał/a:
NKrouter napisał/a:

Ale np takie cudo cos warte?
http://allegro.pl/ak244-aktywny-hub-4x- … 69674.html

Cudak, a nie cudo wink
Kup lepiej coś markowego.


A co polecasz?  D-Linka cos? To markowe? Nie znam sie na hubach niestety
http://allegro.pl/d-link-dub-h7-v2-hub- … 62648.html

Mam tego D-Linka podłączonego do WDR4300 i chwalę sobie.
Niestety nie używam modemu 3G ale z resztą urządzeń radzi sobie dobrze.

APU2 @ OpenWrt 18.06-SNAPSHOT, r7852-7ac6044632

8

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Graffy napisał/a:

Mam tego D-Linka podłączonego do WDR4300 i chwalę sobie.
Niestety nie używam modemu 3G ale z resztą urządzeń radzi sobie dobrze.

Generalnie HUB-y USB 2.0 to już historia. Niestety jest pewne "ale" przy kupowaniu HUB-ów w wersji USB 3.0-teoretycznie mogą wydajniej zasilać podłączone urządzenia, niestety albo nie mają w ogóle zasilacza w zestawie (choć są sprzedawane jako aktywne-mam 2 takowe-Natec i Tracer, oba działają bdb-osobiście mam adaptowane zasilacze) albo tak jak ten z pierwszego postu kiepski i marka nie wiadomo jaka. Dlatego ten D-Link jest wart zainteresowania, bo oprócz tego że ma porty do podpięcia dodatkowych urządzeń, to również dysponuje odpowiednim zasilaczem a i D-Linki, Belkiny to bdb produkty w tym segmencie. smile

9

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Znalazlem 2 huby 3.0 z zasilaczami
1.
http://www.conrad.pl/Hub-USB-3.0,-4-x-U … 74_0415112

To tak naprawde markowy (wg tego co sie zdążyłem zorientowac) delock 61898

2. http://www.conrad.pl/Hub-USB-3.0,-CE,-4 … 74_0415112

Ten to nie wiem
Acha- szukalem głownie czarnych i z wlasnyn wyłącznikiem smile- bo jak go nie ma i hub podłączony do routera to po jego wyłączeniu tylko z guzika, hub go nadal zasila (niestabilnie bo niewydala i diody mrugają jak zwariowane) i trzeba z niego kabelek wyjmowac - wkurzajace

10 (edytowany przez NKrouter 2014-12-27 12:54:20)

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Kupilem ten 2gi jakis czas temu -potestowalem. Chyba chinszcyzna, Ma niestety tylko 2.5A zasilacz choc z instrukcji wynika ze sa tez wersje z 5A. Generalnie dziala stabilnie i bezproblemowo.  Jest wykonany pancernie (metalowa obudowa!) ale tez przez to wygląda nieco toporrnie - duzy rozmiar, brak nowoczesnego designu - taki zwykly prostopadloscian. Inna wada - gniazda usb dosc gleboko siedza- jeden z moich pendrivuw w wersji z któtsza wtyczka usb nie siegal gniazda. Ale z normalnymi wtyczkami nie ma problemu - modem dziala stabilnie bez bledow w logach. 
Ma doczepiane gumowe nózki ktore mozna przykleic z dowolnej strony albo wogole jak ktos by np chcial calosc gdzies do sciany przyczepić

11

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

A po co Ci Hub z USB 3.0 ? Myślenie na przyszłość ?

12

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

MiG25 napisał/a:

A po co Ci Hub z USB 3.0 ? Myślenie na przyszłość ?

Raczej racjonalne myślenie @NKrouter, to że router nie wykorzysta możliwych transferów jest oczywistym (nawet w wersji 2.0) ale nie to jest najistotniejszym czynnikiem-dostępność solidnych, nowych jednostek w wersji 2.0 zbliża się do 0. Po za tym mamy pewność że jeżeli takowy HUB będzie miał zabezpieczenie prądowe na każdym porcie to wersja 3.0 będzie miała 900mA a nie 500mA. smile

13

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Chcialem miec gwarancje ze dostane minimum 0,9A na porcie usb  (3.0 ma taki standard) a w przypadku hubow 2.0 standard to 0,5 i cholera wie ile tak naprawde taki hub usb 2.0 dostarcza (stabilnie) tego zasilania. Roznica w cenie jest obecnie niewielka (zwlaszcza jesli sie szuka wersji z wylacznikiem w hubie). Nie ma tez objawow migotania routera po wylaczeniu jego zasilania i nie wylaczeniu zasilania z huba usb jak mialem w przypadku huba 2.0 - router probowal pozywiac sie zasilaniem z huba usb 2.0 a ten nie wydalal i router sie resetowal w kolko. Ten jest jakos tak skonstruowany, ze odcina w takim przypadku zasilanie (albo daje go za malo?) i nawet jak nie wylacze huba to router sie elegancko wyłacza

14

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Ja osobiście kolego NKrouter korzystam z huba "Unitek Y-206P USB 2.0 4-Port Slim Hub" który jest opisany na eko.one.pl. Mam w nim modem Huawei E173, do tego karta dźwiękowa i 2 Pendrive. Hub sobie daje rade, nie ma żadnych błędów, wyłączania urządzeń czy coś mimo iż hub z zasilaczem 2A kosztował nie więcej niż 40 zł. Jedyna jego dolegliwość to właśnie takie "migotanie" jak to nazwałeś, po wyłączeniu zasilania routera, on dalej działa z zasilania huba. Obecnie HUB i Router mam pod jedną listwą i zawsze wyłączając router wydaje polecenie "poweroff" i wyłączam listwę. Zastanawia mnie tylko czy takie "migotanie" może być "szkodliwe" dla Routera.

15

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Można i tak , ale ja w swoim wdr4300 mam dolutowany  jakiś tam Hub 1.1 do dodatkowego portu w chlipie GL850G oraz dodatkowe gniazdo USB. To wszystko zasilane jest z oryginalnego gniazda zasilania routera 12v przez bebechy ładowarki Griffin ,która daje 2,1A.
Do huba dołączone są dwa czytniki PCSC i karta dzwiękowa oraz dodatkowo jak trzeba dołączam power bank do doładowania i inne prądożerne rzeczy. Do osobnego gniazda USB dołączalem bez problemu Modem E3372 a także dysk 2,5cala do torrentow.(na zmianę). Byłem zdziwiony ,ale oryginalny zasilacz (ale od wr1043nd) to wytrzymywał ,choć byłem przygotowany aby go wymienić na taki 4,2A.
A to wszystko to koszt 3zl za ładowarkę smile

16

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Super.. dla co bardziej zaawansowanych techniczne
Wiekszosc uzytkownikow boi sie cokolwiek grzebac z lutownica. Ja to sobie moge cos pogrzebac z softem a od lutowania trzymam sie z daleka (choc zdarzalo sie)

A tak z ciekawosci -sa gdzies w sprzedarzy same ładowarki? Np12VDC 4A?

17

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Taka od tunera nbox (starej n-ki)np.

18

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

MiG25 napisał/a:

Taka od tunera nbox (starej n-ki)np.

Teoretyczne pytanie-takie cos by sie nadalo do zasilania huba? smile
http://allegro.pl/zasilacz-12v-5a-5000m … 89663.html

19

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Nie do zasilania Huba ,tylko routera! Router potrzebuje 12V , a Hub raczej 5V.
Mowię , ze takim czymś można zasilać router , a dodatkowe 5V uzyskać przez taka ładowarkę samochodowa typu Griffin , lub jeszcze mocniejsza.

20

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

MiG25 napisał/a:

Nie do zasilania Huba ,tylko routera! Router potrzebuje 12V , a Hub raczej 5V.
Mowię , ze takim czymś można zasilać router , a dodatkowe 5V uzyskać przez taka ładowarkę samochodowa typu Griffin , lub jeszcze mocniejsza.

Dziwne - tej moj hub ma w specyfikacji napisane 12V

21

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Na pewno 12v na porty USB nie leci ,wiec albo to pomyłka , albo w środku jest dodatkowy stabilizator/przetwornica na 5v.

22

Odp: Objawy sugerujace koniecznosc instalacju Huba USB aktywnego

Można też kabel Y i np ładowarka od telefonu np od galaxy S4 ma wydajność aż 2A