Odp: MR3220 + E3272
Tak.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → MR3220 + E3272
Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Tak.
U mnie działa dobrze Huawei E3272 z TP-Link MR3220v2.2. Mam wgranego najnowszego Gargoyle. Zauważyłem, że ważne jest aby na początku przywrócić ustawienia domyślne, ustawić WAN i LAN, monitor - zapisać i zrestartować. Nie wolno robić kopii konfiguracji i niczego dogrywać ani zmieniać bo zaczynają się problemy z pamięcią. Mam jeszcze wyłączonego DHCPa i nie wiem czy też to może mieć wpływ.
Próbowałem też w ten sposób i to samo, już nie to troszkę irytuje. Ale widzę czytając fora że nie tylko ja mam taki problem.
Dziwi nie że większość osób nie ma tego problemu i polecają właśnie MR3420 do LTE.
Wyczytałem też że WDR3600 ma 128MB RAM, rozważam zakup tego routera. Aby działał z LTE i moim modemem muszę wgrać od razu Gargoyle - dobrze wyczytałem ?
Czy problem z resetem powinien zniknąć ?
Mogę jeszcze pożyczyć innego huba aktywnego ale chyba to nic nie pomoże.
mr3420 ma mało pamięci, tam praktycznie w ogóle nic się nie mieści już.
Rozumiem, ostatnie pytanie WDR3600 v1 czy WR1043nd v2 ?
Cokolwiek co jest mocniejsze i więcej pamięci od mr3420...
Zmieniłem router na WDR3600 z 128RAM i problem zniknął.
Zainstalowałem Gargoyle z tej strony, chciałem wymusić pracę tylko w LTE komendą co mi podałeś tzn:
echo "AT^SYSCFGEX=\"03\",3FFFFFFF,1,2,7FFFFFFFFFFFFFFF,," > /dev/ttyUSB0
i nie działa. Czy mogę mieć problem dzisiaj z zasięgiem czy coś nie działa.
Łączy się tylko z HSPA+.
Ma być:
AT^SYSCFGEX="03",3FFFFFFF,2,4,7FFFFFFFFFFFFFFF,,
Edit: oj, to to samo!
@piterb: wykonaj to i fizycznie odłącz modem na chwilę z usb. Potem sobie możesz sprawdzić czy modem to zapamiętał.
już tak robiłem wielokrotnie i nic.
To zobacz czy modem to zapamiętał.
PS. jaki system tam zainstalowałeś?
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitu … actory.bin
Dalej łączy HSPA.
Po raz trzeci: sprawdź czy czy modem to zapamiętał.
Ok, a gdzie to sprawdzić ? w logach ?
Ściągnij sobie np. picocom, uruchom tak: picocom -b 115200 -r /dev/ttyUSB0
I wpisz tam (i enter):
AT^SYSCFGEX?
wpisałem :
opkg update
opkg install picocom
ifdown wan
picocom -b 115200 /dev/ttyUSB0
nie mam AT^SYSCFGEX
Mam :
OK
ATE1; +CGMI
huawei
OK
AT^SYSINFO
^SYSINFO:2,3,0,5,1,,4
Więc niby w jaki sposób AT^SYSCFGEX? ![]()
AT^SYSCFGEX?
AT^SYSCFGEX=?
Przecież poprzednio ustawiałeś tak.
Wcześniej ustawiałem :
echo "AT^SYSCFGEX=\"03\",3FFFFFFF,1,2,7FFFFFFFFFFFFFFF,," > /dev/ttyUSB0
teraz wpisałem :
opkg update
opkg install picocom
ifdown wan
picocom -b 115200 /dev/ttyUSB0
spływają dane i w nich szukam zwrotu AT^SYSCFGEX ?
Bo ja już się totalnie chyba zgubiłem ![]()
Wpisujesz to. Samo AT^SYSCFGEX="03",3FFFFFFF,2,4,7FFFFFFFFFFFFFFF,, i enter
spływają dane i w nich szukam zwrotu AT^SYSCFGEX ?
Bo ja już się totalnie chyba zgubiłem
Ty masz o te dane zapytać, bo te akurat same "nie spłyną".
Żeby zapytać:
AT^SYSCFGEX?
W odpowiedzi dostaniesz:
^SYSCFGEX: ....
Żeby ustawić:
AT^SYSCFGEX=....
odpowiedź:
^SYSCFGEX:"00",3FFFFFFF,1,2,800C5
odpowiedź:
^SYSCFGEX:"00",3FFFFFFF,1,2,800C5
No widzisz, czyli nie ustawiłeś, bo masz "00" czyli auto. Możliwe, że zabrakło znaku powrotu karetki, spróbuj tak:
echo -ne "AT^SYSCFGEX=\"03\",3FFFFFFF,1,2,7FFFFFFFFFFFFFFF,,\r\n" > /dev/ttyUSB0
I jeszcze raz zapytaj picocomem o ustawioną wartość.
Jak nie pomoże, to spróbuj ustawić w picocom i zobacz co odpowiada.
A teraz wpisz AT^SYSCFGEX="03",3FFFFFFF,2,4,7FFFFFFFFFFFFFFF,, i enter
^SYSCFGEX:"03",3FFFFFFF,1,2,800C5
Działa , masarka...
Dziękuję , jesteście WIELCY
Dziękuję , jesteście WIELCY
Cezary to nawet dosłownie ![]()
Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → MR3220 + E3272
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc