Temat: montowanie dysku usb

Witam  mam takie pytanie pewnie gdzies  to  było  juz..
  chodzi mi konkretnie o  montowanie dysku na usb    raz   montuje mi  jako sdb a innym razem sda  system wisi na penie exrot.
Prosze o podpowiedz  dlaczego tak sie dzieje.

2

Odp: montowanie dysku usb

Bo w różnej kolejności na usb jest wykrywane. Masz po uuid montować, nie po nazwie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: montowanie dysku usb

gdzie  to zmienic?

4

Odp: montowanie dysku usb

Tam gdzie montujesz,  w /etc/config/fstab

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: montowanie dysku usb

Cezary napisał/a:

Tam gdzie montujesz,  w /etc/config/fstab

u mnie to wyglada  tak :
config global 'automount'
    option from_fstab '1'
    option anon_mount '0'

config global 'autoswap'
    option from_fstab '1'
    option anon_swap '0'

config mount
    option fstype 'ext4'
    option target '/overlay'
    option uuid '90fb2f3e-637c-4b04-981d-04499b5f19c8'
    option options 'rw,noatime'
    option enabled '1'
    option enabled_fsck '1'

config swap
    option device '/dev/sda2'
    option enabled '0'

6

Odp: montowanie dysku usb

Ok, więc masz po uuid i nie przejmujesz się tym jakie literki otrzyma dysk.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: montowanie dysku usb

no nie  do  konca  bo mam jeszcze serwer dnla a to  juz  problem jak  i Transmision.
musze  zmieniac  literki   lub  odswiezac   po resecie  dnla

8

Odp: montowanie dysku usb

Więc też go po uuid montuj i wtedy konkretnie podajesz gdzie ma być zamontowany. Jak uruchamiać minidlna po zamontowaniu dysku masz na eko.one.pl.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: montowanie dysku usb

witam
przepraszam za pytanie laika ale mam następujący problem: udało mi się zainstalować minidlna, poprzedzając to extroot, serwer dziala, ale w tym momencie przestalo mi dzialac udostepnianie plikow, pytanie jak wrzucic pliki na ten serwer?

10

Odp: montowanie dysku usb

migland napisał/a:

witam
przepraszam za pytanie laika ale mam następujący problem: udało mi się zainstalować minidlna, poprzedzając to extroot, serwer dziala, ale w tym momencie przestalo mi dzialac udostepnianie plikow, pytanie jak wrzucic pliki na ten serwer?

Sprecyzuj pytanie. Jaki system?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: montowanie dysku usb

wiec tak
Status
Nazwa urządzenia:xxxxxxxxxxx
Wersja Gargoyle:1.6.2.2 (r42647), by obsy
Model:TP-Link TL-WDR3600 v1
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:20.2MB / 123.6MB (16.3%)
Połączenia:129/4096
Średnie obciążenie CPU:0.03 / 0.11 / 0.13  (1/5/15 min.)
Czas pracy:0 dni, 3 godz., 58 min.
Bieżąca data i czas:2015-03-12 22:08 CET
Adres IP WAN:188.33.168.126
Maska podsieci WAN:255.255.255.255
Adres MAC WAN:-
Adres bramy WAN:10.64.64.64
Serwer(y) DNS WAN:8.8.4.4
8.8.8.8
Siła sygnału 3G/LTE:67% (-71dBm, CSQ: 21)
Adres IP LAN:192.168.0.1
Maska podsieci LAN:255.255.255.0
Adres MAC LAN:14:CC:20:BA:75:C0
Port    Status
LAN1    -
LAN2    100Mbps
LAN3    100Mbps
LAN4    100Mbps
Tryb pracy Wi-Fi:Punkt dostępowy (AP)
Adres MAC bezprzewodowy:14:CC:20:BA:75:C1
Nazwa AP (SSID):migland
QoS (wysyłanie):Wyłączone
QoS (pobieranie):Wyłączone



Aktualnie współdzielone dyski:
Nazwa    Dysk    Folder    Typ udziału       
share    /dev/sda1    /    CIFS+FTP+NFS

mage tego pendriva zobaczyc klikajac \\192.168.0.1\share
i to jest ok. Jak zainstaluje minidlna to nie mam tego udzialu i nie potrafię wtedy wgrywać plików

12

Odp: montowanie dysku usb

Ehh, a jak zainstalujesz minidlna co masz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: montowanie dysku usb

witam
pod adresem http://migland.pl/minidlna.pdf umiescilem co i jak robie moze to pomoze Wam zrozumiec moj klopot, z góry dzieki za pomoc.

14

Odp: montowanie dysku usb

Jest to napisane w poradnikach - jak zrobisz extroota to pamięć na extroocie nie jest widoczna jako zasób do udostępniania przez zakładkę nośniki usb. Albo użyj innego dysku albo wrzuć materiały przez winscp.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: montowanie dysku usb

pokombinuję z winscp bo w drugim wejsciu USB mam modem GSM

16

Odp: montowanie dysku usb

Dzień dobry,
W przypadku jak dysk usb został odmontowany na gargoyle, jak mogę go ponownie zamontować bez restartu routera ?, jakie wpisać polecenie ?
nie mogę znaleźć takiego polecenia..

17

Odp: montowanie dysku usb

/etc/init.d/usb_storage start

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: montowanie dysku usb

dziękuję i pozdrawiam smile