Temat: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Dobry wieczór,

mam pytanie czy tytułowy czujnik jest do wykorzystania pod OpenWRT na RS232 ?
Skończyły mi się już wolne GPIO dlatego chciałbym podpiąć pod RS'a.
http://openwrt.pl/doku.php/usb:1wire#cz … e_na_rs232

Widziadłem że dodano jakąś łątkę dla tego czujnika, ale nigdzie nie ma pokazane jak odczytać wilgotność za pomocą tego czujnika ;/

Oraz drugie pytanie, czy LCD4Linux potrafi obsłużyć wyświetlacz HD44780 po przez przystawkę na i2c ? Widziałem profil w configu LCD4Linux pod właśnie taki zestaw ale nie udało mi się uruchomić wyświetlacza.

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

2

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Nie, chyba że sobie jakoś napiszesz driver.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Nie dla czujnika czy nie dla wyświetlacza ?

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

4

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Dla czujnika.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

A jak bym podłączył ten czujni normalnie na GPIO ? Dałoby go radę obsłużyć, bez dodatkowych driverów ?
Ewentualnie jest jakiś tani czujnik wilgotności, inny niż SHT21 ?

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

6

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

No tak, driver dht11 dla kernela linuksowego właśnie na gpio operuje...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Dobra dzięki w takim razie wywalę wyświetlacz na i2c dam na USB smile A jeszcze jedno pytanie jest jakiś tani sensor ciśnienia na 1wire ?

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

8

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

na 1wire to niekoniecznie znajdziesz ale jak poszukasz to i ciśnienia i wilgotności powinny być na i2c a wtedy problem rozwiązany o ile do wszystkiego będą drivery.

9

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Wolałbym na 1wire, ale mniejsza o to. Próbuję uruchomić ten sensor, ale nie wykrywa mi go. Nie ma nic w:

/sys/bus/w1/devices/

Support dla tego sensora jest od jakiejś konkretnej wersji OpenWRT czy trzeba sobie skompilować obraz z patchem ?

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

10

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Czekaj, ale dht11 nie jest 1wire. I tak, musisz sobie driver skompilować.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Co ? 0.o Jak to nie jest ?

Czujnik wilgotności i temperatury DHT11, 1-wire

    Zasilanie 3,5V-5,5V
    Interfejs 1-Wire
    Stabilność pomiaru w całym zakresie
    Niski pobór prądu
    Krótki czas odpowiedzi
    Zakres pomiaru temperatury 0-50 C
    Dokładność pomiaru temperatury 2 C
    Zakres pomiaru wilgotności 20% - 95% RH
    Dokładność pomiaru wilgotności 5% RH

http://robocraft.ru/files/datasheet/DHT11.pdf

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

12

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Nie jest. 1-wire w sensie jednego przewodu, nie protokołu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

No nie jest... dałeś sobie wcisnąć nieprawdziwą informację od jakiegoś nieuczciwego sprzedawcy.
On ma podobny protokół do 1Wire, ale to nie jest 1Wire od Dallasa. Nawet w dokumentacji, do której podałeś link masz jak wół:

"The single-wire serial interface makes system integration quick and easy"

14

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Nie rozumiem ? To jaki protokół tutaj jest użyty jak mam dokonać pomiaru na openwrt ?

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

15

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Inny niż dallasa. Masz sobie skompilować sterownik i go załadować, wtedy po gpio znajdzie ten czujnik.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Masakra jak kupowałem było napisane jak byk że to 1wire a nie jakieś "the single wire protocol". Postaram się jeszcze dzisiaj skompilować driver i zobaczymy.

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

17

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Tekkenmoor napisał/a:

Masakra jak kupowałem było napisane jak byk że to 1wire a nie jakieś "the single wire protocol". Postaram się jeszcze dzisiaj skompilować driver i zobaczymy.

Nie jesteś pierwszą i na pewno nie ostatnią osobą, która nacina się na chińskie g... wink

18

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

W AA support dla tego sensora jest czy tylko trunk ? Bo chcę skonfigurować kernel pod AA i nie mogę znaleźć na liście drivera.

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

19

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

trunk. Do AA musiał byś go sobie przepisać, bo w tamtym kernelu nie było jeszcze struktur z których driver korzysta.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Dzisiaj chciałem sobie skompilować ten driver ale w trunku jest tylko "kmod-iio-core" nie ma paczki "iio-dht11" ? Cze ten driver był tylko w jakiejś konkretnej rewizji ?

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

21

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Ale masz sobie poszukać go po sieci, a nie że paczkach openwrt  jest smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Hmm...
http://patchwork.openwrt.org/patch/6352/

applied in r43103, i dlatego myślałem że będzie w trunku normalnie na liście...

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

23

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Jest faktycznie, 2 tygodnie temu. Zauważ że w modułach on jest tylko dla tych które maja DEVICETREE np. mxs.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

No właśnie, nie widzę tej paczki na liście, jest tylko "kmod-iio-core" dlatego zastanawiam się czy ten patch był tylko w danej rewizji czy w najnowszym trunku też powinien być ?

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

25

Odp: OpenWRT + DHT11 na RS232 ? Oraz HD44780 na i2c ?

Przeczytaj to napisałem. W zależności od platformy dla której to kompilujesz, ar71xx nie używa devicetree, ramips np. używa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.