Temat: Dysk USB łatwo utracone dane = sugestia poprawki go Gargoyla
Witam wszystkich
Na wstępie zaznacze że jestem nowym, ale juz fanem gargoyla.
Od około miesiąca używam na TP-Link TL-WR1043N/ND v1 wersję 1.6.2.1 (r42171), by obsy.
Walczę ostatnio z sukcesem z exrootem i z porażką z minidlna (ale o tym następnym poscie)
Do rzeczy:
Przy okazji trafiłem na jeden problem:
Jednym strzałem zgubiłem wszystkie dane na dysku (nie problem bo to wersja testowa, ale mógłby być płacz)
Robię tak:
1. Podłączam dysk -> system->nośniki USB i robie dostęp Samby w windowsie, czyli:
2. dodaje użytkownika, wybieram dysk, nazwa udziału, typ (wszystkie), dostep anonimowy Tak, dodaje też użytkownika .... FTP, NFS... Dodaj współdzielony dysk ....
3. Działa !!,
... ale jak to mnie zwykle jest kombinujemy dalej.
4. USUWAM współdzielony dysk, -- TU KASUJA się wszystkie dane.
czy robie coś źle ??
czy da sie to odzyskać ?
sugestia że przydałby się jakiś komunikat że jest to niebezpieczna akcja.