1 (edytowany przez gatoadra 2014-08-24 14:21:59)

Temat: Jaki router do LTE

Witam wszystkich,

Stanąłem przed problemem kupna routera(+modem), który wyciągnie pełne 100~150Mbit/s.
Na tablecie z kartą plusa, wyciągam 96Mbit/s (down) 21Mbit/s(up) (200-300 metrów do BTS'a PLUS'a) -

http://www.speedtest.net/my-result/a/938917280

Pytanie który router przetworzy taka ilość danych poprzez jakiś standardowy modem do LTE Huawei np. e3272, e3276 czy jakis ZTE?

Czy jednak dalej jest bezkonkurencyjny Huawei B593s-22? Troche sie przed nim wstrzymuje bo jednak Gargoyle to jest to co lubie smile

Aktualnie posiadam TP1043nd + neo, ale wydaje mi sie ze ten router bedzie troche za slaby.

Co radzicie przed wladowaniem sie w koszty? Dzieki i pozdrowienia!

2

Odp: Jaki router do LTE

Raczej hlinka kup jak już.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

A jaki router?

4

Tu też - jak najmocniejszy. Coś z nowości 1043v2 np.

5

TP WDR4300 + Huawei e3272 HiLink?

6

gatoadra napisał/a:

WDR4300 może być za słaby.

WYPRZEDAJO SPRZĘT WIFI!
Modyfikacja U-Boot dla routerów (obrazy)

Naprawię routery, wymienię RAM i FLASH na większy

7

Musi być OpenWRT ?

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

8

pepe2k napisał/a:
gatoadra napisał/a:

WDR4300 może być za słaby.

To co proponujesz mocniejszego?

zdzichu6969 napisał/a:

Musi być OpenWRT ?

W sumie nie musi smile Byle by bylo cos alternatywnego / ssh + mozliwosc doinstalowania/kompilacji pakietow

9

podłączę się do tematu, posiadam TPLinka 4300, modem Huawei E398, odległość od BTS jakieś 5km w linii prostej, widzę nadajnik. Prędkość dochodzi do 50mbit jednak, wcześniej korzystałem z TPLinka Mr3420 V2 soft oryginalny i w porywach dochodziło do 80mbit. Nie testowałem na nim Gargoyle, ale dla mnie dużo lepszy 4300. Modem wpięty wprost do routera, port usb chyba daję radę,  pytanie czy jak wrzucę HUB USB z zasileniem to wyciągne więcej czy faktycznie trzeba mocniejszy router?

10

Posiadam router starawy dosc wndr 3800, kiedys jeden z tych "dobrych"
planuje rowniez zakupic modem do lte, i tu pytanie ktory , i Hilink czy zwykly??
czy przy aktwynym hubie, ma znaczenie czy sie wybierze hilink czy nie?

11

Hlink jeżeli chcesz maksimum pasma wyciągnąć.

12

gatoadra napisał/a:

Czy jednak dalej jest bezkonkurencyjny Huawei B593s-22? Troche sie przed nim wstrzymuje bo jednak Gargoyle to jest to co lubie smile

Do max. transferów, stabilności i ceny to tylko B593s-22 (nawet jak np. w moim przypadku służył jako brama do sieci, pozostałe funkcje aut). Żadna alternatywa z USB mu nie dorówna-nie grzeje się, w wbrew pozorom rozmiaru zużywa b. niewiele prądu. Przede wszystkim rozwiązanie z solidnym zestawem modem LTE/USB+router+aktywny HUB to dużo wyższy koszt, wart zachodu dla wygody gdy np. korzystamy z prywatnego APN z publicznym adresem wówczas np. po spięciu połączenia poprzez router z Gargoyle na WAN swojego routera mamy publiczny IP (o ile nie zastosujemy modemu hilink-wówczas będzie identycznie jak w przypadku B593s-22 że bez przekierowań nie dostaniemy się na nasz router). smile

13

czy ktoś próbował plusowego zestawu ODU-IDU ?
mam kiepski zasięg LTE (jakieś 5 km od BTS) i szukam sposobu na wzmocnienie sygnału bo antena zewnętrzna nie daje za wiele...

TP Link MR 3420 v2

14

A jaką masz antenę zewnętrzną i jaki modem?

15

modem E398
antena dual LTE 1800 MHz, 17 dBi

generalnie to jestem na pograniczu zasięgu LTE na zewnątrz budynku i szukam sposobu jak można poprawić jeszcze osiągi

TP Link MR 3420 v2

16

jarek7714 napisał/a:
gatoadra napisał/a:

Do max. transferów, stabilności i ceny to tylko B593s-22 (nawet jak np. w moim przypadku służył jako brama do sieci, pozostałe funkcje aut). Żadna alternatywa z USB mu nie dorówna-nie grzeje się, w wbrew pozorom rozmiaru zużywa b. niewiele prądu. Przede wszystkim rozwiązanie z solidnym zestawem modem LTE/USB+router+aktywny HUB to dużo wyższy koszt, wart zachodu dla wygody gdy np. korzystamy z prywatnego APN z publicznym adresem wówczas np. po spięciu połączenia poprzez router z Gargoyle na WAN swojego routera mamy publiczny IP (o ile nie zastosujemy modemu hilink-wówczas będzie identycznie jak w przypadku B593s-22 że bez przekierowań nie dostaniemy się na nasz router). smile

Myślałem nad takim zastosowaniem, ale chcialem zminimalizować ilośc urzadzeń.
Poza tym chcialem wymienic wysłużonego 1043nd v1 na cos z wieksza ilościa ramu.

17

szczepcio26 napisał/a:

modem E398

generalnie to jestem na pograniczu zasięgu LTE na zewnątrz budynku i szukam sposobu jak można poprawić jeszcze osiągi

sa jeszcze range boostery, na allegro
kupowalem kiedys taki podwojny na dwa pasma i moge powiedziec ze sie sprawdza, takie jedno pasmowe to ok 500-600 zl

a byc moze masz nie ta antene? , tzn   na inna czestotliwosc??

18

szczepcio26 napisał/a:

modem E398

Jaką masz długość kabla od anteny i jakie parametry sygnału bez anteny i z anteną? ( w dB) Jeżeli nie masz przeszkód terenowych to wystarczy dobra antena i kabel (żadnych innych wynalazków).

19 (edytowany przez szczepcio26 2014-08-26 21:34:15)

kable mam właśnie chyba ciut przy długie - 10 metrów, które niepotrzebnie walają się po strychu...
bez anteny to nawet nie łapie LTE, z anteną:

CSQ:18
RSSI:-77 dBm
MCC MNC:260 01
LAC:FFFE (65534)
LCID:2BFE02 (2883074)
eNB:2BFE (11262)
CID:0002 (2)

raczej chciałbym uniknąć tych udziwnień typu range booster, a niedługo kończy mi się umowa i będę mógł wymienić modem, bądź router - może zamiast tego zestawu ODU-IDU lepszy będzie wspomniany wyżej  B593s-22 ?

TP Link MR 3420 v2

20

szczepcio26 napisał/a:

kable mam właśnie chyba ciut przy długie - 10 metrów, które niepotrzebnie walają się po strychu...

może zamiast tego zestawu ODU-IDU lepszy będzie wspomniany wyżej  B593s-22 ?

Nie bierz tego ODU-IDU (on ma antenę z zyskiem 4dB), zdecydowanie polecam B593s-22 i w miarę możliwości krótkie kable.

21

szczepcio26 napisał/a:

raczej chciałbym uniknąć tych udziwnień typu range booster, a niedługo kończy mi się umowa i będę mógł wymienić modem, bądź router - może zamiast tego zestawu ODU-IDU lepszy będzie wspomniany wyżej  B593s-22 ?

TO NIE SA ZLE PARAMETRY
byc moze nadajnik obciazony
a probowales pojezdzic z zestawem i poszukac czy blizej jest lepiej
( z notebookiem i modemem)

22

ewcorek napisał/a:

TO NIE SA ZLE PARAMETRY
byc moze nadajnik obciazony
a probowales pojezdzic z zestawem i poszukac czy blizej jest lepiej
( z notebookiem i modemem)

Dobre, lecz do HSPA, nie do LTE (w miarę możliwości wskazane jest utrzymanie sygnału do -70dB).

23

w takim razie jeśli chodzi o wbudowany modem  to w miarę konkurencyjny Huawei B593 + antena kierunkowa, natomiast jeśli chodzi o modem typu Stick i Router, to który będzie wydajniejszy 4300 czy 1043 v2. Ten pierwszy ma dwa pasma, natomiast ten drugi tylko tryb N, co lepiej wybrać?

24

arek156 napisał/a:

natomiast jeśli chodzi o modem typu Stick i Router, to który będzie wydajniejszy 4300 czy 1043 v2. Ten pierwszy ma dwa pasma, natomiast ten drugi tylko tryb N, co lepiej wybrać?

Dla mnie wybór jest prosty-masz wiele sieci w otoczeniu 2,4GHz, sprzęt w domu wspierający pasmo "a" wybierasz 4300. W perspektywie miesięcy sieć LTE zwolni i wartości 80-100Mbps będą osiągane tylko w nielicznych lokalizacjach.

25

W moim przypadku wybor stanal na B593s-22. Router bez anten zewnetrznych wyciska 89Mbit/s down i 40Mbit/up (mierzone speedtest.net po WiFi 150Mbit/s)
TP Link 1043nd podpiety po LAN obcina do okolo 40Mbit/s down i 20Mbit/up.
Ja dostalem B593s-22 razem z abonamentem, ale patrzac na to co ten router moze zaproponowac nie dalbym 600zl za niego (ceny alledrogo). Jedyny plus taki, ze jak sie troche pokombinuje to mozna sie wbic na ssh.