1 (edytowany przez IceG 2014-08-16 16:06:44)

Temat: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Hejka smile
Niedawno stałem się posiadaczem rutera HG553, chcąc uzyskać obsługę modemów E31313 HL i E3276 wgrałem OpenWrt z LuCI. Na tą chwilę wiem że nie uruchomię modemu E3276, ale chciałbym chociaż posiadać aktywne diody LED bo teraz "pali się" tylko czerwona dioda led i wygląda to trochę"słabo". Szukałem trochę, niby jak to można konfigurować, ale jeszcze nie za wiele mi to mówi, nie jestem biegły w pisaniu skryptów neutral.

W moim ruterze konfiguracja wygląda następująco:
http://i62.tinypic.com/29zahwi.jpg
http://i58.tinypic.com/eu3j2p.jpg

Będę wdzięczny jeżeli ktoś pomoże mi opisać jakoś te LEDy. O wyłączaniu ledów na noc nawet nie śnię smile Będę wdzięczny za wskazówki lub jakiś przykładowy kod.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
IceG

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

2

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Tzn co chcesz zrobić z tą diodą czerwoną? Bo tego nie napisałeś smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez IceG 2014-08-16 16:27:47)

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Ogólnie to mam taki panel LEDów w ruterze
https://dl.dropboxusercontent.com/u/28246801/GADZETOPASJA/KOMPUTERY/ROUTERY%20WIFI%203G/Router%20HUAWEI%20HG553/info.jpg
i chciałem aby działały tak jak przy oryginalnym sofcie lub nawet bardziej kozacko big_smile jak da radę wink jestem otwarty na sugestie big_smile
Czerwoną diodę podałem jako przykład gdyż z tego co wiem pali się standardowo na czerwono zaraz po wgraniu OpenWrt.

Normalnie diody działały tak:
Dioda LAN/ADSL(tu nie mam pewności) - migała na niebiesko podczas połączenia kablem
Dioda ON/OFF - paliła się ciągle na niebiesko
Dioda Modem 3G - światło ciągłe po podłączeniu modemu
Dioda WiFi - migała w zależności od połączenia (zasada chyba podobna do LANu)

Tyle pamiętam, wiem że może nie za dokładnie opisałem smile ale chyba dla obeznanych to nie problem wink
Mam jeszcze przycisk od WiFi ON/OFF ale nie wiem czy działa i czy trzeba go jakoś konfigurować/opisywać bo jeszcze nie uruchomiłem WiFi, na razie po kablu mam neta.

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

4

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Ogólnie: http://eko.one.pl/?p=openwrt-leds

HW553:red:adsl jest przypisana w openwrt do lanu, ta od 3g do złącza usb, hw553:blue:power jest domyślnie włączona. Więc domyślna konfiguracja jest prawie taka sama jak w oryginale. Poprzestawiałeś że jest inaczej?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Cezary napisał/a:

Ogólnie: http://eko.one.pl/?p=openwrt-leds

HW553:red:adsl jest przypisana w openwrt do lanu, ta od 3g do złącza usb, hw553:blue:power jest domyślnie włączona. Więc domyślna konfiguracja jest prawie taka sama jak w oryginale. Poprzestawiałeś że jest inaczej?

Nic kompletnie nie ruszałem w ustawieniach LED mam czysto. Świeci tylko czerwona standardowo.

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

6

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Zaloguj się przez telnet lub ssh jak ustawiłeś hasło i pokaż wynik polecenia

uci show system

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez IceG 2014-08-16 16:40:44)

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Po wpisaniu w PuTTy:

root@OpenWrt:~# uci show system
system.@system[0]=system
system.@system[0].hostname=OpenWrt
system.@system[0].zonename=UTC
system.@system[0].timezone=GMT0
system.@system[0].conloglevel=8
system.@system[0].cronloglevel=8
system.ntp=timeserver
system.ntp.server=0.openwrt.pool.ntp.org 1.openwrt.pool.ntp.org 2.openwrt.pool.ntp.org 3.openwrt.pool.ntp.org
Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

8

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Wykonaj jeszcze:

sh /rom/uci-defaults/01_leds
/etc/init.d/led start
uci show system

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Niestety po wpisaniu polecenia wyskoczył błąd..

root@OpenWrt:~# sh /rom/uci-defaults/01_leds
sh: can't open '/rom/uci-defaults/01_leds'
Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

10

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

sh /rom/etc/uci-defaults/01_leds
/etc/init.d/led start
uci show system

tam jeszcze /etc jest które zjadłem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Niestety Cezary dalej błąd neutral

root@OpenWrt:~# sh /rom/etc/uci-defaults/01_leds
sh: can't open '/rom/etc/uci-defaults/01_leds'
root@OpenWrt:~#
Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

12

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

ls -al /rom/uci-defaults
mount

pokaż.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

root@OpenWrt:~# ls -al /rom/uci-defaults
ls: /rom/uci-defaults: No such file or directory
Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

14

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

ls -al /rom/etc/uci-defaults
mount

Zjadam /etc cały czas...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Rzeczywiście teraz poszło smile

root@OpenWrt:~# ls -al /rom/etc/uci-defaults
drwxr-xr-x    2 root     root           304 Mar 23  2013 .
drwxr-xr-x   17 root     root           815 Apr 22 14:38 ..
-rwxr-xr-x    1 root     root           294 Mar  8  2013 brcm63xx_fixcrc.sh
-rw-r--r--    1 root     root            55 Mar  8  2013 freifunk
-rwxr-xr-x    1 root     root            83 Apr 21  2011 luci-i18n-english
-rwxr-xr-x    1 root     root            76 Dec 18  2012 luci-i18n-polish
-rwxr-xr-x    1 root     root           186 Jan 14  2011 luci-p910nd
-rwxr-xr-x    1 root     root           101 Feb 15  2012 luci-theme-bootstrap
-rwxr-xr-x    1 root     root           109 Sep 29  2008 luci-theme-freifunk-bno
-rw-r--r--    1 root     root           112 Nov 17  2010 luci-theme-freifunk-generic
-rwxr-xr-x    1 root     root           103 Oct 27  2008 luci-theme-openwrt
-rw-r--r--    1 root     root           418 Mar  8  2013 migrate-shadow
-rw-r--r--    1 root     root           451 Mar  8  2013 migrate-sysctl
-rwxr-xr-x    1 root     root           784 Mar  8  2013 network
root@OpenWrt:~#
Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

16

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Którą wersję openwrt w ogóle na tym zainstalowałeś? Pół rzeczy tu nie ma.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Jest to jakaś wersja z netu, dostosowana pod Aero2 (OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 / LuCI 0.11.1 Release (0.11.1) ), podobno wersja Lite tylko z dodaną obsługą Print Servera. Napisz Cezary co musiałbym dograć to doinstaluję smile

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

18

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

http://downloads.openwrt.org/barrier_br … x/generic/

Tylko że to jest wersja ogólna, nie "pod aero2". Sobie później będziesz musiał doinstalować co tam chcesz jeszcze.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19 (edytowany przez IceG 2014-08-16 22:39:47)

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Cezary pobrałem tą wersję, dograłem sobie ręcznie PL ale mam teraz inny problem, nie mogę uzyskać połączenia internetowego dla rutera. Przez to nie pobiorę dodatkowych pakietów potrzebnych po obsługi modemów neutral.

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

20

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Zawsze mozesz wgrać pakiety poprzez SCP.

21

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

IceG napisał/a:

Cezary pobrałem tą wersję, dograłem sobie ręcznie PL ale mam teraz inny problem, nie mogę uzyskać połączenia internetowego dla rutera. Przez to nie pobiorę dodatkowych pakietów potrzebnych po obsługi modemów neutral.

"A ja mogę". I co teraz?

Serio, ale tekst "nie mogę uzyskać połączenia internetowego". Chcesz pomocy to podaj trochę więcej danych żeby było wiadomo o co chodzi, wróżką nie jestem. Problem masz z czym?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22 (edytowany przez IceG 2014-08-17 09:05:57)

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Cezary napisał/a:

"A ja mogę". I co teraz?

Teraz to tylko się cieszyć bo nie wszyscy mają tak dobrze smile

A tak serio to Ok mogłem trochę więcej napisać, w kwestii braku neta na ruterze. Ale reakcja na mojego posta chyba była też trochę zbyt "uszczypliwa" moim zdaniem.

Po wgraniu PL zmieniłem adres rutera, aby nie kolidował z modemem HL przez który łączę się na kompie, aby mieć neta.

uci set network.lan.ipaddr=192.168.2.1
uci set network.lan.gateway=192.168.1.1
uci set network.lan.dns='8.8.8.8 8.8.4.4'
uci commit network
reboot

W centrum zarządzania siecią Windows 7 mam 2 połączenia, jedno od neta(3g) i drugie od rutera (z jego nazwą). Kiedy tylko ustawię udostępnianie połączenia z modemu na połączenie lokalne to nie mam dostępu do rutera, a w centrum sieci zamiast nazwy rutera widnieje tylko "sieć niezidentyfikowana". Wszystkie IP/DNS mam na auto. Dodam że po próbie udostępnienia neta nie mogę połączyć się z ruterem i internet działa dopiero również dopiero po wypięciu wtyczki od LANu.

A odchodząc trochę od problemu neta to w tej wersji świecą mi diody ON/OFF na niebiesko i dioda od ADSL miga w zależności od podłączenia z kompem. Dioda od modemu 3G po podłączeniu modemu na chwilę obecną nie zapala się.

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

23

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Źle zrobiłeś. jeżeli spięty jesteś lanem do routera i nie wyodrębniłeś wan to uci set network.lan.ipaddr=192.168.1.2 jak już. Ma być w ten samej podsieci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

Cezary napisał/a:

Źle zrobiłeś. jeżeli spięty jesteś lanem do routera i nie wyodrębniłeś wan to uci set network.lan.ipaddr=192.168.1.2 jak już. Ma być w ten samej podsieci.

Ustawiłem Cezary IP w sposób podany poniżej, ale dalej "połączenia brak"

uci set network.lan.ipaddr=192.168.1.3

rzeczywiście nie wyodrębniałem wan, mam jedynie połączenie lan "br-lan". Można to jakoś Cezary szybko zrobić z linii komend?

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

25

Odp: HG553 z LuCi opisanie LED-ów

I tyle. Zrób teraz ping 192.168.1.1 z poziomu routera, jeżeli podłączony jesteś pod router to musi działać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.