1

Temat: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

Witam,
napiszę dość szczegółowo aby wiadomo było co i jak:
- korzystałem z Neo (VDSL) z Orange 40Mb, mam router DGT od Orange, który było ustawiony w bridge, za nim stał WDR3600 z Gargulcem na pokładzie i było elegancko.
- ponieważ nadarzyła się okazja skrócenia okresu umowy, podwojenie szybkości netu + IPTV w tej samej cenie to grzech było nie skorzystać no ale i tu pojawił się duży dyskomfort...
- Orange do telewizji daje dekoder UHD 88 który jest dedykowany do współpracy z DGT lub Liveboxem gdzie ETH4 w tych routerach ma ustawione odpowiednie vlan-y żeby ta telewizja działała.

i tu moje pytanie, może ktoś już walczył - czy w Gargoyle (WDR3600) można skonfigurować/sklonować te vlan-y tak żeby dalej DGT był ustawiony w trybie bridge, za nim stał WDR3600 z odpowiednio skonfigurowanym portem ETH... do którego podepnę ten nieszczęsny dekoder ?

2

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

A nie wystarczy vlanów zrobić? Nie wiem, pytam się, nie mam tej usługi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

być może masz rację..
niestety nie mam aż takiej wiedzy żeby to samodzielnie ogarnąć, w linku dane, które wyciągnąłem z DGT spiętego z dekoderem.. może będzie tam coś pomocnego https://www.dropbox.com/sh/24ung4balovc … I68cy86o_a
będę wdzięczny za info co i jak spróbować ustawić na Gargulcu z nim działał ten zakichany dekoder..

przed chwilą na forum DrayTeka wyczytałem że o ile na ADSL da się to obejść o tyle na VDSL jeszcze patentu nie ma albo nim się jeszcze nikt nie pochwalił smile

4

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

http://rpc.one.pl/index.php/lista-artyk … od-openwrt

Przykład nr 4 - chyba dla Ciebie.

TL-WDR3600
TL-WR1043ND
TL-WR842ND

5

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

Na Mikrotiku VLANY sie wklikuje w 2sekundy, warto sie zainteresowac modelem RB750

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

6 (edytowany przez dimson 2014-06-06 20:15:49)

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

Oskara za to nie dostanę ale smile udało mi się obejść ten problem bez kreowania vlan na Gargulcu (o którym szczerze mówiąc mam mizerne pojęcie) niemniej, rozwiązaniem okazało się:
- usunięcie z WAN DGT interfejsu ppp1.1 (pppoe_0_0_1.35)
- dodanie do WAN DGT interfejsu bridge
- do dedykowanego w DGT ETH4 wpinamy dekoder z Orange

może troszkę w inną stronę ale efekt końcowy dla mnie jest ok, internet jest przepuszczany z DGT na WDR3600 a IPTV działa sobie niezależnie podpięte do dedykowanego portu ETH4 w routerze DGT od Orange.

Tylko mam jedną małą zagwozdkę.. jak pisałem wyżej obecnie mam VDSL 80Mb,
- prędkość po kablu http://www.speedtest.net/my-result/3547497353
- prędkość po wifi http://www.speedtest.net/my-result/3547538085

przy VDSL 40Mb czy to po kablu czy po WIFI prędkości były zbliżone +/- 2Mb ale teraz różnica prawie 20Mb troszkę zaskakuje.
Odległość lapka do routera to 2-3m w linii prostej bez żadnych przeszkód ale nawet jak postawię go obok routera to niczego to nie zienia. Karta WIFI w laptopie to Intel Centrino N6235.
Będę wdzięczny za wskazówki o co kaman z tym WIFI hmm

7

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

Wszystko może być z wifi. Od wielu czynników to zależy, więc ot tak co jest źle to trudno powiedzieć.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

no tak, wiem że może być wiele czynników wpływających na prędkość ale z drugiej strony u mnie oprócz zwiększenia prędkości z 40Mb na 80Mb nic się nie zmieniło, konfig Gargulca, sterowniki i ustawienia karty sieciowej nie były zmieniane.. laptop stoi w tym samym miejscu gdzie i po kablu i po wifi było 40Mb. Gdyby jeszcze chodziło o jakieś parę Mb to może bym głowy nie zawracał ale - 20Mb to chyba troszkę za dużo..

9

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

Może te 20Mb jest zarezerwowane na TV.

10

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

Niestety to nie to - robiłem pomiary przy wyłączonym dekoderze (tak żeby nie było przekłamań związanych z IPTV).
Dla zainteresowanych IPTV w Orange zabiera 8Mb przy kanałach HD i 4 Mb przy kanałach SD.

11

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

Może twoja linia nie wyrabia. Znajomy też ma ofertę 80Mb i TV. Jak monter montował powiedział, że tak nie osiągnie pełnej prędkości. Monter sprawdzał połączenie do centrali i wychodziło około 50Mb.

12

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

Mikrotik23 napisał/a:

Może twoja linia nie wyrabia. Znajomy też ma ofertę 80Mb i TV. Jak monter montował powiedział, że tak nie osiągnie pełnej prędkości. Monter sprawdzał połączenie do centrali i wychodziło około 50Mb.

Czytaj ze zrozumieniem... na kablu jest praktycznie pełna prędkość. Z Wi-Fi bywa różnie, były zmiany w sterownikach, więc może być gorzej, może być lepiej.

13

Odp: VDSL + IPTV + dekoder UHD88 w Orange vs Gargoyle

Masz rację mój błąd nie doczytałem, że chodzi tylko o Wi-Fi.