Temat: Nie działający JTAG

Witam,

otóż mam pewien problem, chce "wskrzesić" pewien modem (uwaliłem bootbase) i do tego celu muszę posłużyć się JTAGiem.
Oczywiście złożyłem sobie potrzebny interfejs (WIGGLER JTAG), ale od dwóch dni nie mogę go "uruchomić", z początku myślałem że to może wina systemu (Win7 x64), ale dzisiaj na XP x32 jest to samo tj. cały czas nie wykrywa mi procesora ;/

Co może być nie tak ? Już z 5 razy sprawdziłem cały układ i połączenia.
http://go900.angellfear.ru/images/c/c7/Wiggler.gif

Czy ten interfejs może nie działać przez tranzystor ? Zamiast 2N3904 użyłem C9014 najbardziej zbliżony jaki miałem pod ręką.

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

2

Odp: Nie działający JTAG

A może pochwalisz się najpierw co to za "pewien modem"?

3

Odp: Nie działający JTAG

Stary modem ADSL Zyxel Prestige P660H-D1 z tym że brandowany.

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800

4

Odp: Nie działający JTAG

Jesteś pewien, że wszystkie sygnały w gnieździe JTAG-a są połączone z SoC?
Nie ma tam czasem brakującej zworki na nTRST?

5

Odp: Nie działający JTAG

Wydaje mi się że tak, każdy pin ma jakiś opór i jest na nim napięcie. W dodatku są dwa wyprowadzenia 14pin i na żadnym nie działa mi JTAG ;/

Sprzęt: Seagate GoFlex Home
OS: OpenWrt 18.06.4
Info: 128MB RAM / 1,2GHz CPU /  USB / sATA / RJ45
Osprzęt: 500GB SATA / LCD DPF 2,4" / USB rt2800