Temat: Tp-link WDR 4300 z gargoyle problem

Witam.
posiadam dwa rutery wdr 4300 w obu wgralem gargoyle 1.6.0.3 (r39928) jeden jest głównym a drugi działał jako most w 5 GHz i w 2,4 GHz, oraz po lanie był 1 komp, miał wyłaczone DHCP.
zdażało mu się zawiesić ale sporadycznie, jednak po ostatnim zwisie nie wstał uruchania sie zaczyna miagać dioda od 5 GHz po czym sie resetuje i tak w koło, reset do fabrycznych nic nie daje, po kablu tez nie nawiązuje połączenia, proszę o pomoc co z nim zrobić jest jakiś sposób na uratowanie go czy może tylko oddać na gwarancję ale co z softem bo przecież nie jest oryginalny?

2

Odp: Tp-link WDR 4300 z gargoyle problem

Uruchom w failsafe i zobacz czy będzie działać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

przydziel se na stale ip 192.168.1.5 wylacz router wlaczajac naciskaj przycisk reset/wps odpal putty badz inne ustrojstwo do telnetu  jako adres docelowy wpisz 192.168.1.1 jak sie polaczy wydaj komede firstboot

4

ratman_rush napisał/a:

przydziel se na stale ip 192.168.1.5 wylacz router wlaczajac naciskaj przycisk reset/wps odpal putty badz inne ustrojstwo do telnetu  jako adres docelowy wpisz 192.168.1.1 jak sie polaczy wydaj komede firstboot

Wykonałem wszystko jak napisałeś i ruter wstał, wgrałem kopię ustawień i wszystko działa, dziękuję bardzo za pomoc.

5

Nie ciesz się jednak za bardzo :-) Od jakiegoś czasu systematycznie stosuję failsafe w podobnej do Twojej sytuacji i podobnie "odzyskuję" swoje routery - po czym problem wraca.

Mam trzy routery z gargoyle v. 1.6.0.3 (WDR4300, MR3020, MR3220) - na wszystkich występuje opisany przez Ciebie problem resetu: routery działają przez jakiś czas, a następnie zaczynają się resetować " w kółko". Tak mniej więcej po tygodniu.

Każdy z nich ma podobną konfigurację: 1.) rozszerzony flash do 16MB, 2.) podpięta pamięć masowa (pendrive) 32GB z dwoma partycjami: sda1 dane, sda2 linux swap, 3.) odmontowany plugin usb_storage, przywrócona obsługa montowania przez fstab, w/g poradnika Cezarego 4.) uruchomiona samba. 5.) "różne inne" pluginy.

Ograniczyłem teraz ilość luginów i całkowicie wyłączyłem WiFi - zobaczymy.

6

To jeszcze podłącz konsolę szeregową i sprawdź dlaczego - łap co się na niej pojawia.

7 (edytowany przez gregs 2014-04-10 17:23:09)

Pewnie o to się rzecz oprze - niestety, na razie nie jestem biegły w temacie konsoli szeregowej (poszukam).

Czy nie dałoby się zamiast tego jakoś zrzucać loginy na pamięć nieulotną, np. ten pendrive USB? Czy to nie byłoby równoważne (ostatni komunikat "tuż przed" resetem) z konsolą szeregową?

8

NIe, nie dało by się. Bo zwykle to co jest przyczyną pojawia się jako ostatnie i następuje reset sprzętu - nie zdąży się do zapisać.

9

Ostatnio zdarzył mi się podobny problem (też wdr4300 wszedł w restartową pętle). Na ile mogę stwierdzić, problemem był zapchany flash. Aczkolwiek wciąż nie namierzyłem co go zapełniło smile

OpenWrt 19.07-SNAPSHOT: EA6350v3/SR3200/R6220 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/WT3020H

10 (edytowany przez zefu 2014-04-28 21:41:06)

Podepnę się pod temat. U mnie występuje podobny problem. Konfiguracja WDR3500 + E3276 + aktywny HUB. Działał do czasu i wpadł w pętlę resetowania, ale tylko wtedy, gdy modem złapie połączenie, czy to w HUBie, czy to będąc bezpośrednio podłączonym do routera. Po wypięciu modemu cisza, bez resetów.
Rozumiem, że mam wykonać ćwiczenie jak koledzy powyżej? (firstboot / update Gargoyle)

11

Lub wyłącz bandwidth

12

Hmm, nie włączałem...

13

Domyślnie jest włączony, bo ci statystyki zużycia pasma zbiera.

14

No właśnie, zbiera i gdzie zapisuje? Można wymusić zapis na urządzeniu zewnętrznym? smile

OpenWrt 19.07-SNAPSHOT: EA6350v3/SR3200/R6220 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/WT3020H

15

W /usr/data. Wystarczy jak data przeniesiesz sobie na pendrive, a w katalogu /usr zrobisz linka symbolicznego. Pamiętaj, że pendrive MUSI być zamontowany przez uruchomieniem usługi już.

16

Dzięki! Link przetrwa aktualizacje z zachowaniem ustawień czy trzeba go będzie odtwarzać?

17

Oczywiście trzeba będzie go odtwarzać. Dlaczego - patrz poradnik o backupie na eko.one.pl...

18

Cezary napisał/a:

Domyślnie jest włączony, bo ci statystyki zużycia pasma zbiera.

... i zapycha flash routera? o tym może myślimy? Ten router ma trochę pamięci... a statystyki chyba mają ustawiony limit zajmowanych zasobów, choć nie pamiętam, dawno nie grzebałem w Gargoyle postawionym na tym routerze. Zerknę.

19

Nie. Problem zapychania to inna historia. Chodzi o sam fakt działania bandwidth.

20

Sprawdzę, ale i tak pewnie zrobię update systemu.

21

Cezary napisał/a:

Lub wyłącz bandwidth

A gdzie to się wyłącza w Gargoyle'u?

22

/etc/init.d/bwmon_gargoyle stop

23

Dzięki.
A z powrotem? start?

Możnaby to w przyszłości zaimplementować w GUI?

24

Było to kiedyś w gui. Wywaliłem, bo stanowi to integralną część gargoyle i tak się samo włączy przy zapisie danych czy paru innych operacjach.

25 (edytowany przez dorp 2020-04-01 13:43:01)

Dzień dobry,
usiłowałem zrobić z wdr4300 "kartę sieciową" do PC, oczywiście nieprawidłowo ponieważ wszystko skończyło się failem.
Zgodnie z instrukcją powinienem próbować logować się po nieudanej próbie adresem ustawionym w trybie AP w moim przypadku 192.168.0.10. Nie łączy.
Korzystając z instrukcji @Cezary failsafe eko.one.pl próbuje wprowadzić router w tryb failsafe i chyba się udaje ponieważ dioda ( druga z lewej ) intensywnie miga. Niestety nie mogę się połączyć przez ssh.
Ustawiam 192.168.1.5 jako stały adres, maska 255.255.255.0. Dostaje komunikat, że sie sieć jest nieosiągalna, względnie połączenie odrzucone.
Uprzedzając pytanie: wpisuje w terminalu ssh root@192.168.1.1
Wifi wyłączone, próbowałem z podłączeniem do portu wan i lan.
Super byłoby gdyby wrócił...
Uprzejmie proszę o pomoc.

system: Gargoyle
platforma: macos
sprzęt: wdr4300