726

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

fido napisał/a:

Skąd wiadomo że system uruchomił się z extroota żeby mieć pewność że działa (jedyna metoda to wpis do bannera) ?

Choćby stąd że stracisz wszystkie wcześniejsze Twoje konfiguracje smile i trzeba będzie na nowo zrobić. No chyba że się coś zmieniło, robiłem dawno temu.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

727

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Jak robię extroota przez GUI to nie tracę konfiguracji tak mi się wydaje jedyne co to mam wówczas możliwość instalowania dlna.



sed -i 's/ecco.selfip.net/dl.eko.one.pl/g' /etc/opkg.conf
sed -i 's/ecco.selfip.net/dl.eko.one.pl/g' /sbin/stat.sh

Gdzie to mam wpisać jak korzystam z gargoyle i czy muszę.

728

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

fido napisał/a:

Gdzie to mam wpisać jak korzystam z gargoyle i czy muszę.

W ssh

729

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

W GUI mam opcję wyłącz extroot jak to robię to sprzęt startuje z pamięci wewnętrznej. Jak bym chciał znowu wystartować z extroota to co mam zrobić mam w GUI od nowa go stworzyć czy wystarczy podłączyć z powrotem pena i reset dać.

730

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

fido napisał/a:

W GUI mam opcję wyłącz extroot jak to robię to sprzęt startuje z pamięci wewnętrznej. Jak bym chciał znowu wystartować z extroota to co mam zrobić mam w GUI od nowa go stworzyć czy wystarczy podłączyć z powrotem pena i reset dać.

Uzupełnić konfigu w fstabie. Z gui jak zrobisz to zrobi format nośnika i extroota od nowa.

I nie, nie można zrobić żeby z gui aktywował istniejącego extroota. Nie wezmę żadnej odpowiedzialności za to co na tym extroocie i czy pliki są aktualne.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

731

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

fido napisał/a:

Jak robię extroota przez GUI to nie tracę konfiguracji tak mi się wydaje jedyne co to mam wówczas możliwość instalowania dlna.



sed -i 's/ecco.selfip.net/dl.eko.one.pl/g' /etc/opkg.conf
sed -i 's/ecco.selfip.net/dl.eko.one.pl/g' /sbin/stat.sh

Gdzie to mam wpisać jak korzystam z gargoyle i czy muszę.

Musisz. Przeczytaj komunikat na górze i postaraj się zrozumieć DLACZEGO musisz to zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

732

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Camis napisał/a:

[
A co z niemożnością aktualizacji przez www?, to na pewno nie przez grzebanie w plikach bo dopiero dziś to wprowadziłem. A problem ten występuje u mnie już dość długo. Dodam ze aktualizacje robię po kablu przez port WAN.

Coś przegapiłem. Jaką znów niemożliwością?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

733

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Extroot zrobiony przez GUI, zainstalowane dlna i jak na razie bryka zobaczymy jak długo będzie dobrze działało ftp, dlna i wol jak wyłączę kompa pozostaje jeszcze do huba podłączyć zasilanie bo niestety do dysku nie mogę. Mam odczucie że jak miałem dysk bezpośrednio do rutera podpięty z czystym opewrt to chyba na TV szybciej się media ładowały.

734

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Po ponad 40 min działa wszystko jak powinno zobaczymy co będzie jutro.

Czy jest możliwość ustawienia rozruchu router np. teraz mam podpięty pendrive z extrootem i dysk z danymi i z tego startuje ale jakby coś się stało z penem lub hubem (córka lub żona by nieopatrznie odłączyła) to żeby startował sam router oczywiści nie ma szans na dlan ale po ponownym podłączeniu pena szło z extroota. Mówimy o jakimś prostym szybki sposobie czy musiałbym od nowa extroota robić.

735

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Odłącz hub i spróbuj. Myślę że właśnie tak to działa.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

736

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Tak to właśnie działa. Jak nie ma pendrive to wystartuje normalnie z flash.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

737

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Jaki może być powód słabego transfery z dyskiem, jak chciałem wgrać film ok 700MB to mi pokazało że pójdzie ok 20min jak miałem openwrt i bez huba to film przegrywałem w okolicach minuty może troszkę więcej, a może to wina huba ? jak to sprawdzić.

738

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Może być wina huba. Proste - sprawdź z i bez i zobaczysz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

739

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

właśnie powstał problem z siecią wifi laptop nie może się podłączyć nie wiem dlaczego wywala że sieć poza zasięgiem ale ja widać czy jak to sprawdzić co jest przyczyną.

740

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Sprawdź czy połączenie działa np. z poziomu komórki.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

741 (edytowany przez fido 2014-04-10 22:20:12)

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Sprawdziłem i też lipa połączył się ale z prędkości ok 1MB na razie przestawiłem nr kanału z 11 na 3 i hula ale zobaczymy jak długo.


Sprawdziłem też transfer po podłączeniu dysku pod router film pokazuje między 1 a 2 minutami po podłączeniu przez huba 10 min do 12 będzie trzeba zainwestować w huba.

Czy dysk podłączony może mieć partycje fat czy muszą być ext

742

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Dowolny system plików ale lepiej żeby miał exta.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

743

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Mam problem.

Wysyłałem pliki na ftp, ale oczywiście zawaliłem sda1 (extroot), zamiast sda3 (partycja na dane).
Plik który wrzucałem znalazłem w bodajże /overlay/root/ i wywaliłem go, ale nadal pamięć "Use 100%"

root@Gargoyle:~# df -h
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
rootfs                  997.4M    997.4M         0 100% /
/dev/root                 5.5M      5.5M         0 100% /rom
tmpfs                    14.2M    780.0K     13.5M   5% /tmp
tmpfs                   512.0K         0    512.0K   0% /dev
/dev/sda1               997.4M    997.4M         0 100% /overlay
overlayfs:/overlay      997.4M    997.4M         0 100% /
/dev/sda3                28.6G    620.2M     26.5G   2% /mnt/dysk

co gdzie jeszcze usunąć?

744

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Po zrestartuj go jeżeli faktycznie usuwałeś dane.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

745

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Ok, pomogło.

Jeszcze pozostało:

/dev/root                 5.5M      5.5M         0 100% /rom

tak ma być?

746

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Tak ma być.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

747

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Koledzy jak na razie wszystko działa bez zarzutu ale mam takie pytanie  - czy rodzaj zabezpieczenie sieci WIFI ma znaczenie co do prędkości sieci WIFI bo przy łączu 30Mb na kompie stacjonarnym uzyskuję takie prędkości

http://www.speedtest.pl/test/83142084

a przy połączeniu WIFI laptop lub tablet jest to prędkość ok 20Mb

http://www.speedtest.pl/test/83142485

Czy może jest to spowodowanie czymś innym lub to jest norma.

748 (edytowany przez doktor pajhiwo 2014-04-11 23:23:09)

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

fido napisał/a:

Koledzy jak na razie wszystko działa bez zarzutu ale mam takie pytanie  - czy rodzaj zabezpieczenie sieci WIFI ma znaczenie co do prędkości sieci WIFI bo przy łączu 30Mb na kompie stacjonarnym uzyskuję takie prędkości

Co do tego speed testu to nie jest on za bardzo wiarygodny. Też myślałem, że mam za duży ping (założyłem nawet wątek) jak testowałem ruter ale okazało się, że ping jest w porządku jak odpaliłem gierę po sieci. Także nie kieruj się tym speed testem, bo nie wiadomo z jakim serwem nawet się łączy..

Jak chcesz konkretny to tu masz i sobie wybierasz dowolny serwer na świecie i Ci wtedy sprawdza na jego podstawie szybkość i pingi łącza..

pozdrawiam

TL-WR1043ND v2/Gargoyle

749

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Co do strony podanej przez kolegę to wyniki mają się różne w zależności od serwera ale i tak nie przekracza 20Mb/s
http://www.speedtest.net/result/3434031141.png
http://www.speedtest.net/result/3434032651.png
http://www.speedtest.net/result/3434033808.png

Najlepsze wyniki otrzymuję mierząc na stronie od dostawcy internetu
http://images65.fotosik.pl/871/821029d55a7f2686m.jpg

Pytanie

Dziś się okazało że TV nie widzi plików na dysku przez dlan dopiero po daniu funkcji przeskanuj zadziałało, czy jest możliwość ustawienie czasu skanowania dysku podłączonego  ?

Dlaczego w folderach co są na dysku nie mogę nic zapisywać tylko mogę zapisywać i tworzyć foldery bezpośrednio w katalogu udostępnionym  share_1

750

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Jeszcze raz zadaj pytanie bo chyba coś innego chciałeś napisać smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.