701

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Nie nie mamy. Jednym dany hub chodzi, innym nie, sam musisz sprawdzić bo to losowe jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

702

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Ok mam jakieś w domu i sprawdzę a czy pendrive musi być jakiś szybki czy jakiś noname

703

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Działający smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

704

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Wiem że trochę kombinuję. Jednak zastanawiam się dla czego nie działa @fido extroot zrobiony w Gui zajmujący całą powierzchnię dysku, a później zmniejszenie partycji ext4 Gparted i utworzenie  kolejnej partycji. Tak myślę że przyczyna jest może po zmianie UUID dysku po tym zabiegu i należałoby nowe UUID wpisać do fstab ?

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

705

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Lub system plików po zmniejszeniu jest błędy i wystarczy go po prostu przeskanować i sprawdzić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

706

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Koledzy nie wiem dlaczego ale jakoś nie dział mi funkcja WOL i nie dział mi poleceniw ping do adresu DDNS który mam stworzony. Do routera zdalnie poprzez domenę ddns i do ftp mogę się logować ale nie mogę kompa wybudzić i te pingi nie idą. Wczoraj WOL sprawdzałem i działało i myślałem że jest ok a tu lipa.

707

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Ponieważ przez internet nie przechodzi żądanie. http://rpc.one.pl/index.php/lista-artyk … -w-openwrt poczytaj

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

708

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

No ale mam wszystko ustawione statyczne IP oraz MAC do danego kompa i wczoraj jak sprawdzałem to działało przez internet ten który jestem teraz podłączony (nie w sieci wewnętrznej).

709

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Moment. Jak Ci działało to co zmieniłeś że dziś nie działa? Np. wyłączyłeś kompa i dlatego nie chce wstać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

710 (edytowany przez fido 2014-04-10 11:53:41)

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Tak wyłączyłem na całą noc i teraz chciałem sprawdzić czy działo i kupa nie działa może jest coś związane z ARP chociaż nie wiem czy w gargoyle to też trzeba ustawić. No i nie wiem dlaczego pingi idą do adresu DDNS

711

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Ale komputer wyłączony na sztywno zwykle się nie da obudzić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

712

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Na sztywno nie jest wyłączony po prostu w windowsie start i zamknij tak zawsze robiłem i wszystko działało.
Połączyłem się poprze putty i sprawdziłem poleceniem arp -a i mam coś takiego i tu chyba jest problem że stało się coś z adresem MAC

IP address       HW type     Flags       HW address            Mask     Device
89.228.224.1     0x1         0x2         70:ca:9b:a7:59:d9     *        eth0.2
192.168.1.100    0x1         0x0         00:00:00:00:00:00     *        br-lan

713

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Dopisałem MAC do pliku /etc/rc.locall mam teraz
89.228.224.1     0x1         0x2         70:ca:9b:a7:59:d9     *        eth0.2
192.168.1.100    0x1         0x6         54:04:a6:b2:56:38     *        br-lan

ale i tak nie idzie wybudzić.

714

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Witam,

mam router TL-WR1043ND vs 1.8

zainstalowałem gargoyle-1.6.0.4-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin i nie działa mi WAN.

Czy dobrze rozumiem, że ta wersja gargoyle nie powinna mieć takiego problemu?

bazując na http://eko.one.pl/?p=openwrt-wr1043nd a dokładnie:

"UWAGA: aktualnie sprzedawane wersje mogą mieć nowy bootloader, który blokuje port WAN. Backfire (i Gargoyle do wersji 1.5.6 włącznie) nie są przystosowane do odblokowania portu, należy więc przed wgraniem OpenWrt wczytać starszą wersję oryginalnego oprogramowania, dostępną np. tutaj. Nowsze wersje sprzętu mogą także mieć inne rodzaje pamięci flash nie wykrywane i obsługiwane przez wydania bazujące na Backfire.

Nie ma potrzeby tego robić jeżeli wgrywamy Attitude Adjustment, Trunka lub Gargoyle >= 1.5.7"

715

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

A nie napisałem dokładnie właśnie tego? Nie, te wersje od dawna już nie mają problemów.

Wgraj oryginalny soft, zrób aktualizację do najnowszego dostępnego na stronie tplinka, wgraj znów gargoyle.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

716 (edytowany przez fido 2014-04-10 13:02:59)

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Pytanie z czystej ciekawości
Mając gorgyle i chcąc wgrać np. LUCi to muszę wgrywać oryginał czy od razu LUCI. Jeśli tak to pli z factory czy sysupgrade.
Jakie są różnice między LUCI a Gargoyle, czy któreś mocniej obciąża sprzęt itp.

A wracając  do tematu  dlaczego nie mogę pingować domeny ddns u mnie jak poprzez domenę ddns mogę się podłączyć do rutera.

Co do WOL to może teraz muszę normalnie kompa odpalić i będzie ok po dodaniu wpisów ARP co sądzicie.

717

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Sysupgrade bez zachowania konfiguracji. A czasami nie wyłączyłeś sobie pingowania po stronie wan?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

718 (edytowany przez fido 2014-04-10 13:29:44)

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Kurde no właśnie nie
http://images62.fotosik.pl/865/918862844d845f46m.jpg

Jak wrócę do domu to może wyresetuje wszystko i zacznę ustawiać od nowa to co potrzebuję a później może się zajmę extrootem i może przetestuję LUCI - nie wiem dlaczego nie bryka to co chciałbym

Może ktoś by był chętny i na żywo poprzez gg pomógł poustawiać.

719

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Przetestowane
Jak wróciłem włączyłem komputer i od tego momentu mogę wysłać ping i dochodzi drugi komputer podłączony poprzez łącze komórkowe. Ping dochodzi do momentu wyłączenia komputera. WOL nadal nie działa.

720

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Problem z Gargoyle.

1. Nie mogę zrobić aktualizacji FW przez www, cały czas wyświetla się "Pobieranie firmware". Czekałem 15 minut i nic, na każdym z 4 moich routerów w sieci (3x 740n v4, 1x 741nd v2).

Testowane na Operze 20-22, i najnowszym chromie. Rozszerzenia wszystkie wyłączone.

Dodam ze aktualizacja przez ssh idzie bez problemu, używam:

"cd /tmp && wget -O /tmp/a.bin http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/atti … pgrade.bin && sysupgrade -v /tmp/a.bin"

2. Po aktualizacji zawsze mi samo włącza "Monitor sieci", jak to wyłączyć z pod ssh?. Po zmianie FW, zmieniam sobie domyslny motyw sedem na Blue Ice, tak:

"opkg update && opkg install plugin-gargoyle-theme-blue-ice && opkg install plugin-gargoyle-wifi-survey && sed -i 's/Gargoyle/Blue Ice/g' /etc/config/gargoyle && reboot"

Ale nie mogę doszukać się w plikach gdzie jest config webmon.

721

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Źle. Blue Ice musi być w '' bo zawiera spacje. Więc raczej rób to przez uci a nie grzebiąc ręcznie w plikach. Monitor sieci nie jest domyślnie włączany, strzelam ze to przez w/w zmianę.

Zrób uci show gargoyle i zobacz czy wszystko zwróci poprawnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

722

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Wgrałem oryginalne oprogramowanie i WOL działa. Wgrałem Gargoyle i WOL jak na razie dział ale chwile po wyłączeniu kompa. Czy muszę w plik rc.local dodawać wpis o arp jak mam zainstalowane gargoyle.

723

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Czyli musisz dodać mac adres zgodnie z poradnikiem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

724 (edytowany przez Camis 2014-04-10 18:06:02)

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Cezary napisał/a:

Zrób uci show gargoyle i zobacz czy wszystko zwróci poprawnie.


gargoyle.system.themes=311

Czyli jednak  źle, zrobię to przez uci w takim razie:

root@AP-Michal:~# uci set gargoyle.system.themes='Blue Ice'
root@AP-Michal:~# uci show gargoyle.system.themes=@rule[0]
gargoyle.system.themes=Blue Ice
root@AP-Michal:~# uci commit gargoyle

Czyli już jest ok smile

A co z niemożnością aktualizacji przez www?, to na pewno nie przez grzebanie w plikach bo dopiero dziś to wprowadziłem. A problem ten występuje u mnie już dość długo. Dodam ze aktualizacje robię po kablu przez port WAN.

725

Odp: Witam - kilka pytań początkującego

Cezary napisał/a:

Czyli musisz dodać mac adres zgodnie z poradnikiem.

Wydaje mi się że tak bo dodałem i po ponad pół godziny jak wyłączyłem kompa to mogłem pingować adres ddns, zalogować się na router zdalnie i obudzić kompa poprzez WOL.

Teraz pozostaje stworzyć extroot i udostępnić zasoby i zainstalować dlna.

Skąd wiadomo że system uruchomił się z extroota żeby mieć pewność że działa (jedyna metoda to wpis do bannera) ?