Temat: OpenVPN i WAN przełączanie między nimi
Witam.
Męczę się już od jakiegoś czasu z VPN-em i WAN-em. Mam takie założenia że gdy router jest połączony przez VPN-a cały ruch powinien przez niego iść. Zaś gdy VPN się rozłącz cały ruch powinien iść przez WAN.
Zapewne trzeba by było coś dodać do konfiguracji firewall-a ale za nic nie mogę tego ogarnąć. Gdy połączę się z VPN-em Nie mam żadnego ruchu. Dopiero wyłączenie Firewalla umożliwia ruch. Po zerwaniu połączenia VPN muszę z powrotem uruchamiać firewalla.
Mam czystego openWRT bez nakładek.
Router 1043ND. Chcę mieć łącze przeźroczyste beż NAT-a i DHCP
Nie wiem czy jest możliwość skonfigurowania multiwan z VPNnem jako drugi wan