26

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Będzie taki, zobacz post obok.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Cezary napisał/a:

Będzie taki, zobacz post obok.

Super

28 (edytowany przez sliz 2014-04-02 14:09:52)

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

A może prościej - może dało by się dodać do dns wpis, który w momencie wymuszenia przekierowania do stronki z capthą areo przekieruje stronę tak na prawdę do skryptu wgranego do pamieci urzadzenai, który wyświetli stronę areo w pływającej ramce, a pod ramką przycisk restart wywołujący skrypt wykonujący polecenie "ifup wan". Nigdzie nie trzeba chodzić i nie wywali całego lanu.

Co do restartu samego połączenia przez gui: w gargoyle jest taka opcja jak webshell, wpisz w okienko "ifup wan", kliknij wykonaj i masz restart połączenia z gui.

29

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Niestety podpowiedzi @Rafciq i Cezarego nie dały pozytywnego rezultatu-modem podłączony pod router, strona autoryzacji Aero2 się nie otwiera. sad

30

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

jarek7714 napisał/a:

Niestety podpowiedzi @Rafciq i Cezarego nie dały pozytywnego rezultatu-modem podłączony pod router, strona autoryzacji Aero2 się nie otwiera. sad

Witaj,
czy coś widać w logu?

install.sh - Aktualizacja systemu, sysinfo.sh - Info.o systemie, openvpn-auth.sh - Login dla OpenVPN
Tu moje skrypty na GitHub

31

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Akurat dziś mi ani razu nie była potrzebna strona logowania....

@jarek7714: a ten adres od aero2 rozwiązuje Ci nazwę na routerze?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32 (edytowany przez jarek7714 2014-04-02 18:09:42)

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Rafciq napisał/a:

czy coś widać w logu?

Witaj! Kurcze nie zajrzałem w logi, teraz już mam po restarcie routera, połączenie autoryzowałem przez aplikację na komputerze. Wczoraj na innej karcie Aero2 z AirRouter strona mi się normalnie otworzyła. Przed chwilą telefonicznie udzielałem info jak autoryzować połączenie pod tym właśnie routerem i wszystko zaskoczyło-obie karty obsługuje ten sam nadajnik. Ze sprzętem zdalnie mam kontakt poprzez openvpn. Jak klikam dowolny adres pojawia się przekierowanie na

  http://bdi.free.aero2.net.pl:8080 

lecz strona się nie otwiera.

33

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Po kliknięciu zajrzyj proszę do logu routera.

Czy zaaplikowałeś propozycję Cezarego i moją jednocześnie?

install.sh - Aktualizacja systemu, sysinfo.sh - Info.o systemie, openvpn-auth.sh - Login dla OpenVPN
Tu moje skrypty na GitHub

34 (edytowany przez jarek7714 2014-04-02 18:23:31)

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Rafciq napisał/a:

Czy zaaplikowałeś propozycję Cezarego i moją jednocześnie?

Najpierw Twoją, bo wydawała mi się bardziej uniwersalna, Cezarego jak dobrze rozumiem była powiązana z IP aktualnego połączenia? Nie zadziałała do wklepałem Cezarego i też nie. Co ciekawe Aero2 nie zrywa tego połączenia lokalnego co godzinę.

35

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

jarek7714 napisał/a:
Rafciq napisał/a:

Czy zaaplikowałeś propozycję Cezarego i moją jednocześnie?

Najpierw Twoją, bo wydawała mi się bardziej uniwersalna, Cezarego jak dobrze rozumiem była powiązana z IP aktualnego połączenia? Nie zadziałała do wklepałem Cezarego i też nie. Co ciekawe Aero2 nie zrywa tego połączenia lokalnego co godzinę.

Czyli po upływie godziny połączenie jest aktywne ale rozpoczyna się przekierowywanie wszystkiego na adres http://bdi.free.aero2.net.pl:8080/ z pod którego nie otwiera się strona. Czy dobrze Ciebie rozumiem?

install.sh - Aktualizacja systemu, sysinfo.sh - Info.o systemie, openvpn-auth.sh - Login dla OpenVPN
Tu moje skrypty na GitHub

36

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Pytanie: Dlaczego nie mogę połączyć się ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080, aby autoryzować dostęp do Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2? Aero2: CAPTCHA w BDI

Odpowiedź: Jeśli nie możesz połączyć się ze stroną http://bdi.free.aero2.net.pl:8080 , aby odblokować dostępu Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2, to sprawdź czy w konfiguracji połączenia sieciowego lub w konfiguracji routera nie masz wpisanych adresów zewnętrznych serwerów DNS ( w szczególności serwerów nie należących do Aero2). Adresy serwerów DNS Aero2 otrzymasz dynamicznie w momencie nawiązania połączenia i nie ma potrzeby ich konfigurować ręcznie.

http://www.telix.pl/artykul/aero2-bdi-c … 60519.html

37

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Ja restart połączenia na routerze po autoryzacji captcha robię poprzez stronę www 3ginfo, klikam "Rozłącz" potem "Połącz".
A czy istnieje możliwość dodania do strony www 3ginfo przycisku "Zrestartuj połączenie" aby robić to samo jednym kliknięciem?

38

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

xpiotrekf napisał/a:

Ja restart połączenia na routerze po autoryzacji captcha robię poprzez stronę www 3ginfo, klikam "Rozłącz" potem "Połącz".
A czy istnieje możliwość dodania do strony www 3ginfo przycisku "Zrestartuj połączenie" aby robić to samo jednym kliknięciem?

A zechciał byś przeczytać cały wątek zanim zadasz takie pytanie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

39

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Rafciq napisał/a:

Czyli po upływie godziny połączenie jest aktywne ale rozpoczyna się przekierowywanie wszystkiego na adres http://bdi.free.aero2.net.pl:8080/ z pod którego nie otwiera się strona. Czy dobrze Ciebie rozumiem?

Nie, wczoraj po kilku godzinach użytkowania, po godzinie 22 nie nawiązało już połączenia zewnętrznego, lecz wewnętrzne i zażądało autoryzacji przekierowując na adres http://bdi.free.aero2.net.pl:8080/ , lecz strona się nie otwierała, już z tym nie chciałem się męczyć bo mam dostęp alternatywny-komercyjny iPlus (Aero2 służy jako stabilizator limitu dziennego-dawniej, gdy działało na dobrym poziomie włączałem go tylko przy przekroczonym limicie, teraz gdy działa kiepsko używam na bieżąco aby zmniejszyć zużycie limitu), tak zostawione połączenie było utrzymane z adresem lokalnym przez kilkanaście godzin-dokładnie tak jak stało się teraz przed 23 (zewnętrzne połączenie jest zrywane co godzinę), już mam zamknięty dostęp i żąda autoryzacji (co do DNS to od razu mi to przyszło do głowy wczoraj przy pierwszych problemach i ustawiłem na automat, lecz to nic nie zmieniło)

 TP-LINK TL-WR703N v1
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:27.8MB / 60.1MB (46.2%)
Połączenia:131/4096
Średnie obciążenie CPU:0.25 / 0.11 / 0.08  (1/5/15 min.)
Czas pracy:0 dni, 5 godz., 13 min.
Bieżąca data i czas:2014-04-02 23:11 CEST
Adres IP WAN:10.226.135.228
Maska podsieci WAN:255.255.255.255
Adres MAC WAN:-
Adres bramy WAN:10.64.64.64
Serwer(y) DNS WAN:193.41.112.14
193.41.112.18
Siła sygnału 3G/LTE:64% (-73dBm, CSQ: 20) 

. Co ciekawe przed chwilą strona otworzyła się bez problemu i przyjęła autoryzację, ciekawe czy to będzie się tak ładnie powtarzać za każdym razem?

40 (edytowany przez Adahu 2014-04-03 16:17:58)

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Z racji że to mój pierwszy post - mówie wszystkim Cześć smile



Rafciq napisał/a:

Można to zrobić wydając polecenia:

uci set dhcp.@dnsmasq[0].rebind_protection=1
uci add_list dhcp.@dnsmasq[0].rebind_domain=free.aero2.net.pl
uci commit
/etc/init.d/dnsmasq restart

Zastosowałem te polecenia logując się przez putty do mojego MR3220 v2.3 [swoją drogą bałem się troche temu rutkowi zaaplikować Gargoyle'a, ale póki co działa stabilnie wink ], podkreślając iż z Linuxem nie miałem do czynienia [raz tylko edukacyjnie], wręcz unikałem tego OS'a, ale dzięki OpenWRT, to się zmieniło. smile


Stronka

 http://bdi.free.aero2.net.pl:8080 

po wklepaniu w browserke jakąkolwiek [w czasie odblokowanej sesji], zachowuje się tak samo jak podpięty modem do laptopa - czyli 'łączenie z ...' z timeoutem na końcu. wink

Także chciałbym podziękować ze swojej strony za to 'ułatwienie' oraz autorowi nakładki GargoylePL na OpenWRT użytkownikowi Cezary. smile

TP-LINK TL-MR3220 v2.3 [ Gargoyle v1.6.0.2 (r39585) ] + Huawei E3131s-2 (Aero2)

41 (edytowany przez 8850 2014-04-03 08:19:36)

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Aero2 znów dziś nie działa. Być może zmieniły się adresy IP. W jaki sposób mozna przywrocic dnsmasq na stan dziewiczy jak było wczesniej przed propozycja Cezarego które wykonalem na shellu? (Regolki na poprzedniej stronie?)

Aero na smartfonie działa poprawnie bo właśnie z niego pisze wiec jeszcze trzeba bardziej pewno dostosować gargoyle.gdzie tym razem mamy ograniczenie i czego?

42

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Witaj,

8850 napisał/a:

Aero2 znów dziś nie działa. Być może zmieniły się adresy IP.


Nie. Na razie adres jest taki sam.

8850 napisał/a:

W jaki sposób mozna przywrocic dnsmasq na stan dziewiczy jak było wczesniej przed propozycja Cezarego które wykonalem na shellu? (Regolki na poprzedniej stronie?)

Edytuj plik /etc/config/dhcp np.

vi /etc/config/dhcp
install.sh - Aktualizacja systemu, sysinfo.sh - Info.o systemie, openvpn-auth.sh - Login dla OpenVPN
Tu moje skrypty na GitHub

43 (edytowany przez pasos 2014-04-03 11:00:05)

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Adahu,

A w jaki sposób robisz reconect połączenia 3g?

Czy można to zrobić w przeglądarce? Czy pozostaje reset całego routera?

W 3ginfo.sh w routrze nie ma klawisza sad

TP-LINK TL-MR3220 Gargoyle v1.6.0.2 + Huawei E3131s-2 (Aero2)

44

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

@pasos Cezary dodał nowy plugin do restartu połączenia z poziomu GUI, możesz z niego skorzystać.

45

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Jak widać jestem nowy smile

Simono, gdzie go znajdę?

TP-LINK TL-MR3220 Gargoyle v1.6.0.2 + Huawei E3131s-2 (Aero2)

46

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

W dodatkach na routerze, jak je odświeżysz. Tu wątek Plugin management

47

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Dzięki smile

Nawet go dzisiaj rano widziałem w dodatkach ale nie wiedziałem że to jest to.

TP-LINK TL-MR3220 Gargoyle v1.6.0.2 + Huawei E3131s-2 (Aero2)

48

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Dzięki! @Rafciq & Cezary, wczoraj odłączyłem od zasilania router i już wieczorem po 22 gdy po kolejnym restarcie router zalogował się do adresu lokalnego Aero2 w celu autoryzacji, bez problemu się otworzyła strona BDI smile. Dziś też już nie było problemu a plugin Cezarego przyda się pewnie nie tylko do Aero2. wink

49

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

Witam
Moge prosic o podpowiedz jak i gdzie dopisac regulke Cezarego do dd-wrt v24-sp2 rev. 20675 (BrainSlayer). Na razie radze sobie wylaczajac na czas captcha "No DNS Rebind" ale to nie jest metoda. Router to 1043nd + e3131 hilink - o ile to ma jakies znaczenie.
Przy wylaczonym "No DNS Rebind" przegladarka nie miala znaczenia dla pojawienia sie kodu. Poszlo na FF 28 z AdBlock, IE8 i Iron (zmutowany Chrome).

pozdr
v

50

Odp: Aero2-Captcha-problem z ładowaniem strony z kodem?

... pomijam już fakt że na złe forum z tym dd-wrt trafiłeś...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.