Temat: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Witajcie
Muszę koniecznie zmienic firmware ponieważ fabryczne od tp-linka działa tragicznie. Ponieważ planuje podzielic łącze wybór padł na open-wrt. Niestety potrzebuje pomocy w zainstalowaniu gargoyle. Wiekszosc poradników na googlach jest juz nieaktualna.
1. Tak więc na fabryczne oprogramowanie wrzucam firmware stąd :
http://downloads.openwrt.org/snapshots/ … actory.bin
2. Ta wersja nie ma chyba zadnego Gui, wiec teraz musze zainstalować gargoyle. Postepuje zgodnie z poradnikiem na stronie:
http://www.gargoyle-router.com/wiki/dok … f_packages

Pytanie brzmi : co nalezy zmienic wzgledem tego poradnika. Domyslam się ze na pewno linijke:
src gargoyle http://gargoyle-router.com/packages/kam … theros-2.6

z góry dziękuje za pomoc

2

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Po prostu gargoyle działa na backfire, a backfire nie ma na tą wersję tplinka. v4 wspierana jest tylko przez trunka, więc jak już zainstalujesz tego snapshota to sobie doinstaluj luci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez oranos7 2012-06-12 16:01:50)

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Wszystko poszło ok ale mam problem z instalacją simpleshape:

root@OpenWrt:/tmp# opkg update
Downloading http://downloads.openwrt.org/snapshots/ … ackages.gz.
Inflating http://downloads.openwrt.org/snapshots/ … ackages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg-lists/attitude_adjustment.

root@OpenWrt:/tmp# opkg install ftp://artekw.cerbero.pl/simpleshaper/simpleshape
r_0.5-1_all.ipk
Downloading ftp://artekw.cerbero.pl/simpleshaper/si … -1_all.ipk.
Installing simpleshaper (0.5-1) to root...
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for simpleshaper:
*      iptables-mod-conntrack *
* opkg_install_cmd: Cannot install package simpleshaper.

4

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Zainstaluj z opcją  -nodeps. Na trunku nie ma takiego pakietu już, zostało włączone do innych.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez oranos7 2012-06-12 17:44:12)

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Dziękuje bardzo za pomoc, wszystko poszło bez problemów. Niestety na r32130  simpleshaper  nie chce działać, wpisałem w pliku konfiguracyjnym ip, ktore mi przydzielono, wpisałem parametry łącza oraz ograniczenia, uruchomiłem go i nic, nie limituje łącza. Doinstalowalem script-qos i dalej nic. Tylko dla dzielenia łącza przeszedłem na OpenWRT. Czy macie jakies pomysły co mogę zrobić ??
router w standardowej konfiguraci: internet z modemu (podpięty pod wan) rozdzielony przez wifi, wszystko na standardowej konfiguracji w trybie access point.

root@OpenWrt:~# ss-start
Start Simpleshaper...
Delete old rules...
Reload settings...
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: Invalid argument
We have an error talking to the kernel
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: Invalid argument
We have an error talking to the kernel
Reload tc rules...
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: Invalid argument
We have an error talking to the kernel
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: Invalid argument
We have an error talking to the kernel
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: Invalid argument
We have an error talking to the kernel
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: No such file or directory
RTNETLINK answers: Invalid argument
We have an error talking to the kernel
RTNETLINK answers: No such file or directory

6

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Wygląda że nie masz załadowanych modułów od qos po prostu. Zainstaluj wszystkie kmod-sched* i załaduj moduły do pamięci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez oranos7 2012-06-12 23:08:37)

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Wszystko działa jak należy, dziekuje, faktycznie brakowało tych kilku modułów smile

8

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Witam
Czy do aktualnego obrazu z gargoyle'm na tl-wr740 v4 jest dostępny pakiet n2n z obsługą protokołu v2 ?

9

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

U mnie w repo jak dla każdego openwrt, tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Ok, dzięki za potwierdzenie

11

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

witam posiadam tp-linka TL-WR740N v4 proszę o dokładne wytłumaczenie co mam dalej zrobić po instalacji open-wrt bo nic z tego nie rozumiem. mam Windowsa Viste.

12

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

r-o-n-i-n napisał/a:

witam posiadam tp-linka TL-WR740N v4 proszę o dokładne wytłumaczenie co mam dalej zrobić po instalacji open-wrt bo nic z tego nie rozumiem. mam Windowsa Viste.

Zaparzyć sobie kubek dobrej kawy, otworzyć tę stronę i czytać, czytać, czytać... aż zrozumiesz.

13

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Pytanie więc rodzi się od razu: wgrałeś openwrt więc chyba wiesz po co to zrobiłeś, prawda?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14 (edytowany przez r-o-n-i-n 2014-10-04 16:17:52)

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

tak aby z danego rutera zrobić akcess point. na początku nie wiedziałem iż należy do obsługi openwrt korzystać z PuTTY jednak do tego już doszedłem także do korzystania z WinSCP co mi ułatwiło prace. jednak nadal stoję w miejscu próbowałem po trochu zastosować się do poradnika z tej strony http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=1257

rx7 napisał/a:

Dzięki Cezary za wsparcie...
W takim razie spróbuje wgrać Gagroyle PL jeżeli jednak nie mam hasła to czy tez mogę to zrobić  poprzez WinSCP?

Wiem ze mogę sobie nadać ale jeśli nie muszę to po co...

Może zapytam co i jak krok po kroku żeby zaoszczędzić sobie kłopotów:

Uruchamiam WinSCP i wybieram [Nowy]
Nazwa hosta: 192.168.1.1
Numer portu: 22
Inne pola zostawiamy puste

Protokół: SCP

Klikam [Zapisz...], nadaje nazwę np. TP-Link 192.168.1.1

Z listy sesji wybieram nowo dodaną sesje i klikam [Logowanie].
Nazwa użytkownika: root
Hasło:
hasła nie mam wiec nic nie wpisuje

Jeżeli wyskoczą okienka z błędami klikam [OK]

W prawej części okna bedzie system plików routera (katalog /root) więc wychodzę poziom wyżej przez kliknięcie na .. (dwie kropki). Wchodzę do katalogu /tmp.

Przeciągam plik z firmware openwrt-ar71xx-tl-mr3420-v1-squashfs-sysupgrade.bin pobrany np z http://ecco.selfip.net/tl-mr3420/gargoyle/
na prawą część okna WinSCP. Po chwili plik zostanie skopiowany i mogę zamknąć WinSCP.

poprzez start/uruchom uruchamiam telnet wpisując
telnet 192.168.1.1

jezeli chce użyć mtd to wpisuje

# cd /tmp
# mtd -e firmware -r write openwrt-ar71xx-tl-mr3420-v1-squashfs-sysupgrade.bin firmware


lub korzystając z sysupgrade wpisuje w poprzez telnet

# sysupgrade -n /tmp/openwrt-ar71xx-tl-mr3420-v1-squashfs-sysupgrade.bin



następnie restart routera poprzez wciśnięcie przycisku resetu (dłużej niż 30 sekund) i mam działający Gagroyle PL


PS. nic nie namieszałem?

i po wgraniu pliku gargoyle_1.6.2-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-sysupgrade.bin do folderu tmp próbuje zrobić upgrade rutera do systemu gargoyle co mi nie wychodzi. przy probie wpisania

# sysupgrade -n /tmp/gargoyle_1.6.2-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-sysupgrade.bin

wyskakuje mi invalid option.

15

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Pokaż dokładnie co wpisujesz i co wyświetla konsola.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

https://imagizer.imageshack.us/v2/735x3 … Ur1Qaz.jpg to jest obraz konsoli.

17

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

Co innego piszesz i co innego pokazujesz. Spójrz na ekran - brakuje ci / przez /tmp. Druga sprawa choć niekonieczna - cd /tmp tam jest spacja i ona jest ważna.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: Instalacja gargoyle na TP-Link TL-WR740N v4

dzięki wielkie dało rade