101

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Nie widzę wystawionych na aukcji pisz do jack_62 albo http://www.ucprojects.eu/zakup-urzadzen

102

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

bhb bardzo dziękuję, dziś raczej zabiorę się za instalacje smile

roblad przed ewentualnym zakupem, rozważ jaką wersję potrzebujesz, z opcją 8 dodatkowych wejść, lub bez tego, z reguły na aukcji ten sprzedawca wystawia bez 8 dodatkowych wejść. Ale można się z nim skontaktować i dogadać.

Krynio

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

103

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Zrobiłem wg opisu bhb, sterownik RelayBoard skopiowany do /bin, pominąłem instalację kmod-usb-serial-ftdi ponieważ mam już zainstalowany ten pakiet (1-Wire MP00202 pomiar temperatury).

Jednak w Gui, Przekaźniki USB nic mi nie wyświetla, restart dla pewności wykonałem. Trzeba najpierw jakoś odczytać magistralę ?
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/841/mjms.png

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

104

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

/usr/lib/gargoyle/usbrelay.sh status

wykonaj. Musi zwrócić status przekaźników. Jak nic lub jakiś błąd to gui nie wyświetli tego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

105

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

PS. /dev/ttyUSB dobry podałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

106

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Status wywala

1:Error: no data received from device.

2:Error: no data received from device.

3:Error: no data received from device.

4:Error: no data received from device.

5:Error: no data received from device.

6:Error: no data received from device.

7:Error: no data received from device.

8:Error: no data received from device.

Cezary napisał/a:

PS. /dev/ttyUSB dobry podałeś?

Podałem taki jak w przykładzie /dev/ttyUSB0

digitemp mam ustawiony na /dev/ttyUSB0, dla Przekaźniki USB musi być inny? jak to sprawdzić, jaki ?

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

107

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

ok, roll zmieniłem na /dev/ttyUSB1 i działa, dzięki.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

108

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

gdyby ktoś chciał zerknąć jak wygląda aplikacja do modułu dodana przez producenta http://speedy.sh/BJDMx/RelayBoard.v1.5.0-b3.zip
Ps. Jest to wersja z możliwością konfiguracji wejść której nie ma na jego stronce. Specjalnie go o nią męczyłem smile jest scheduler i timery

109

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Prośba do Cezarego - możesz udostępnić źródła do kompilacji apki na androida? Mam już eclipse, prostą apkę z zegarkiem analogowym już też stworzyłem, ale na włożenie obsługi ssh już nie mam pomysłu i podstaw teoretycznych. Czytałem nawet http://www.helloandroid.pl/2011/04/lekc … e-ssh.html ale dalej czarna magia. Chciałbym lekko przerobić Twoją apkę do włączania przekaźnika podpiętego pod diodę w 1043 i jedyna droga to chyba reverse engeneering...

PS - są jakieś przeszkody, żeby to skompilować dla 2.3.5 ?

110

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Przecież to jest - ustaw sobie skrypt na gpio (masz w pierwszym poście) i będzie sterowanie gpio.

Co do udostępnienia - nie wiem jeszcze czy to zrobię.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

111

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Tyle, że na Gingerbread nie bangla. Przy instalacji wypluwa "Wystąpił błąd podczas parsowania pakietu"

112

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Na czym Ty masz Androida 2.3? wgraj tam jakiegos Cyanogenmoda

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

113

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Z racji stosowanych kontrolek jest tylko dla 4.0+

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

114

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Czesc,

Przekazniki staja sie bardzo popularne widze, moze jednak Cezary bys znalazl czas i kawe na te checkboxy, w app dla androida scheduler i checkboxy tez by sie przydaly, jak czytam sa chetni zeby wspomoc Ciebie, moze ktos by pomogl.

115

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Poczekaj. Będzie czas to się dorobi, co drugi post o tym piszesz. Wcale nie przyśpieszasz tego w ten sposób, wręcz przeciwnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

116

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Oki,


Ale strasznie mam cisnienie na to - "tak wiele zrobiles tym maluczkim", a to zbawienie by juz bylo kompletne :-)

117

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Jeśli mogę dodać swoją sugestię to proponuję małą poprawkę do scheduler'a a mianowicie wykrywanie stanu przekaźnika,
jeśli jest wyłączony to scheduler cały na czerwono i odwrotnie, lub chociaż wybranie domyślnego stanu całego schedulera.

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

118

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

A czy istnieją takie moduły aby podłączyc go przez LAN i sterowac z przegladarki ? Pytam gdyz chcialbyn to u siebie wpiąć w domu do sieci lub np do serwera Synology NAS.

119

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

możesz zakupić Arduino do tego ethernet  podpisać do niego przekaźniki i sterowac tylko trzeba by przerobić skrypt

120

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

A nie łatwiej kupić gotowca? Nawet AVT coś takiego ma: http://sklep.avt.pl/karta-przekaznikow- … ntazu.html

121

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Tylko czy to zadziała pod Synology... Czy tylko wtedy przez www i nic więcej ?

122

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Sprecyzuj pytanie, to może dostaniesz odpowiedź.

123

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Tzn tak patrząc obsługa jest tylko przez www? I jest tylko wlaczenie wylaczenie. A chciałbym aby też był scheduler aby można było zaprogramować godzinę właczenia i wyłaczenia...

124

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Witam, pisze tutai po raz pierwszy wiec prosze o wyrozumialosc. Zlozylem powerSwitch na attiny2313, po wielu bojach z zaprogramowaniem w koncu zadzialal pod windowsem, po podpieciu pod router (gargoyle 1.6.0.1) i otwarciu zakladki przekazniki pisze ze nie znaleziono, wyczytalem ze trzeba jeszcze ustawic sciezke ale nie wiem czym i jak bo jestem w tym mocno zielony. Prosze o w miare lopatologiczne rozjasnienie jak to zrobic bo sam chyba do tego nie dojde

(INTERNET)__>Nanobridge M5 22dBi>__>bramka WR1043ND(Gargoyle-extroot na microdrive,hub aktywny,kamera1,MPD,pilot RC-201,LCD2USB,printserwer,ftp)>__>pomocniczy  NETGEAR WNR3500Lv1(Tomato,klient torrent i transmission,ftp)>__>repeater 3420v2(Gargoyle,extroot na pendrive,hub pasywny,kamera2,powerSwitch do sterowania oświetleniem, pilot X10 sterowanie lokalne)>stary LG GT540+CloudCam w roli ip kamery3

125

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

snietyrycerz napisał/a:

Witam, pisze tutai po raz pierwszy wiec prosze o wyrozumialosc. Zlozylem powerSwitch na attiny2313, po wielu bojach z zaprogramowaniem w koncu zadzialal pod windowsem, po podpieciu pod router (gargoyle 1.6.0.1) i otwarciu zakladki przekazniki pisze ze nie znaleziono, wyczytalem ze trzeba jeszcze ustawic sciezke ale nie wiem czym i jak bo jestem w tym mocno zielony. Prosze o w miare lopatologiczne rozjasnienie jak to zrobic bo sam chyba do tego nie dojde

Musisz ustawić albo ścieżkę w pliku /usr/lib/gargoyle/usbrelay.sh do programu powerSwitch
albo przekopiuj program powerSwitch do /usr/bin czy /bin

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile