1

Temat: Szybkość połączenia(wrd3600, gargoyle1.6.0.2)

Mam dziwny problem. W sieci mam podłączone dwa komputery. Cała sieć jest na kablach 6e. Nowe komputery, oba mają sieciówki 1gbit. I dziwna rzecz, zdarzająca się dosyć losowo, tzn., czasem normalnie działa. Jeżeli obie sieciówki są ustawione na auto, to jak są włączone pojedynczo komputery to ustawiają się na 1gbit. I teraz jeżeli mój komputer jest włączony i ma 1gbit, to na drugim włączonym komputerze jest 'kabel odłączony'. Jeżeli ustawię u siebie 100mbit, to momentalnie na drugim komputerze wraca połączenie 1gbit.. Zmiany na drugim komputerze nie mają żadnego wpływu na sytuację.. Czasem po restarcie routera działa normalnie, czasem po prostu działa normalnie.. Sieciówkę u siebie sprawdzałem na różnych sterownikach(zintegrowany intel i217-v). Nie wiem w zasadzie czy rozwiązania szukać na routerze, czy w mojej sieciówce. Akurat nie mam innej, żeby sprawdzić, a może ktoś się spotkał z taką sytuacją..