1

Temat: TP-LINK TL-WR1043ND printserwer

Mam problem z uruchomieniem printserwera - zastosowałem się do opisu http://eko.one.pl/?p=openwrt-printserwer
Drukarkę miałem wcześniej podłączoną do asusa wl-600g, działała przez printserver. Jeśli chodzi o parametry od strony klienta to są identyczne jak w opisie, rozumiem,że nie muszę raz jeszcze instalować? Wpisałem polecenie dmesg i otrzymałem min:

usb-storage: device found at 4
usb-storage: waiting for device to settle before scanning
scsi 1:0:0:0: Direct-Access     Brother  DCP-135C         1.00 PQ: 0 ANSI: 2
usb-storage: device scan complete

Czyli drukarka jest widziana przez router? Wracając do opisu:

   # uci set p910nd.@p910nd[0].device=/dev/usb/lp0
    # uci set p910nd.@p910nd[0].port=0
    # uci set p910nd.@p910nd[0].enabled=1
    # uci commit p910nd
    # /etc/init.d/p910nd restart

w miejscu port=0 nie powinno być 9100? Druga sprawa Dla kernela 2.6 trzeba zmienić device na inny...Jak sprawdzić wersję kernela? Wiem,że printserwer nie zadziała z każdą drukarką ale podejrzewam,że błąd leży po mojej stronie:) Proszę o podpowiedzi.

Z góry dziękuję

2

Odp: TP-LINK TL-WR1043ND printserwer

Nie. Ma być 0 właśnie

uname -a

Ci to powie, a tak po prostu to po instalacji kmod-usb-printer zobacz czy masz plik /dev/usb/lp0 czy /dev/lp0

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: TP-LINK TL-WR1043ND printserwer

Dzięki-już drukuje. Trzeba było użyć polecenia
uci set p910nd.@p910nd[0].device=/dev/lp0 a dodatkowo dla pewności przeinstalowałem drukarkę pod win7.

Możesz jeszcze napisać czy istnieje możliwość,żeby serwer wydruku startował mi automatycznie bez klepania poleceń po rebocie routera? Proszę o wyrozumiałość:)

4

Odp: TP-LINK TL-WR1043ND printserwer

/etc/init.d/p910nd enable

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: TP-LINK TL-WR1043ND printserwer

Działa-serdeczne dzięki!

6

Odp: TP-LINK TL-WR1043ND printserwer

Musi...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: TP-LINK TL-WR1043ND printserwer

to ja podepnę się do tematu. czy jest możliwość korzystania z Windows ze skanera z urządzenia wielofunkcyjnego podpiętego jako printserwer?

8

Odp: TP-LINK TL-WR1043ND printserwer

Nie. Natomiast możesz użyć usbip lub zainstalować sane (i o ile znajdziesz driver sane na windowsa - nie wiem czy jest) to w ten sposób być może coś zdziałasz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.