Temat: Co zamiast TL-WR1043ND v.1

Witam,

Chciałbym zmigrować się na coś bardziej wydajnego pod względem sprzętowym niż już leciwy TL-WR1043ND v.1.x (jedna z pierwszych wersji sprzętowych - ma już kilka lat smile ). Nie potrzebuję wydajnego USB bo do przechowywania danych mam NAS Synology.
Zależy mi na:
- wydajności procesora - sporą część ruchu loguje na zewnętrzny serwer syslog i niestety obecny router się nie wyrabia, przy większym ruchu czasami przestając odpowiadać i muszę go restartować poprzez odcięcie zasilania,
- portach gigabitowych - minimum 5, ewentualnie dodatkowe 5 portów 100 Mbps,
- stabilnym WIFI i o dobrym zasięgu jak na poniższe warunki,
- port USB - do podpinania różnych czujników lub arduino.

Dodatkowe uwarunkowanie:
- pasmo 2,4 GHz mam 3 sieci w okolicy i na więcej się nie zanosi,
- pasmo 5 GHz - nie mam urządzeń, ale kiedyś mogę mieć,
- router do przebicia będzie miał ścianę 40 cm oraz w zależności od kierunku 2/3 ścianki działowe 12 cm z pustaka wapiennego + jeden strop. Odległość nie większa niż 10 metrów.

Zastanawiam się czy warto zamienić tego mojego leciwego WR1043ND v.1.x na:
- TL-WR1043ND v.2.x - ma tylko 2,4 GHz
- TL-WDR3600 - ma 2,4 i 5 GHz
- TL-WDR4300 - ma 2,4 i 5 GHz
- MIKROTIK RB2011UAS-2HND-IN - ma tylko 2,4 GHz i pobiera dużo energii

A może postawić router na D945GSEJT (leży i się marnuje) + karta wifi pracująca w MIMO 2x2 lub 3x3 w paśmie 2,4 GHz, ale wtedy jaką kartę polecacie do tej płyty.

Pozdrawiam i dziękuję za sugestie.

2

Odp: Co zamiast TL-WR1043ND v.1

A może TP-Link Archer C5 ?

3

Tyko, że zdaje się nie ma na niego Openwrt. Nie napisałem tego wcześniej jako jeden z wymogów smile

4

zbyszko napisał/a:

Tyko, że zdaje się nie ma na niego Openwrt. Nie napisałem tego wcześniej jako jeden z wymogów smile

Zdaje się, że nie masz racji smile
http://eko.one.pl/?p=openwrt-archerc57

WYPRZEDAJO SPRZĘT WIFI!
Modyfikacja U-Boot dla routerów (obrazy)

Naprawię routery, wymienię RAM i FLASH na większy

5 (edytowany przez zbyszko 2014-09-04 10:56:25)

OK smile, a nadaje się jako główny router w firmie, chodzi o stabilność. Czy już jest tak dobrze wsparty przez twórców Openwrt, iż nie stwarza problemów w środowiskach produkcyjnych.

Zapewne te 3 wewnętrzne anteny 2.4GHz można przerobić na złącze RP-SMA.

A jak to jest z nazwą ? Na stronie TP-Linka Archer C5 to model AC1200 a w sklepach AC1350.

6

zbyszko napisał/a:

OK smile, a nadaje się jako główny router w firmie, chodzi o stabilność. Czy już jest tak dobrze wsparty przez twórców Openwrt, iż nie stwarza problemów w środowiskach produkcyjnych.

Z jednej strony, wsparcie masz w ostatnim, stabilnym wydaniu, ale z drugiej - sprzęt jest nowy (w tym sensie, że niedawno pojawił się na rynku, bo sama platforma, to nic specjalnie świeżego), a i samo wydanie BB jest dostępne dopiero/już/jeszcze w RC3.

Cezary ma ten sprzęt u siebie, to może ewentualnie się wypowiedzieć na temat stabilności.

WYPRZEDAJO SPRZĘT WIFI!

7 (edytowany przez kiso 2014-09-04 11:28:02)

a ten http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr4900 ?

8

Potwór z bardzo mocnym radiem, ale ze wsparciem są (lub były, przestałem śledzić) problemy. Generalnie, u nas niedostępny w oficjalnej dystrybucji i to wygląda na jakieś czyszczenie magazynów.

WYPRZEDAJO SPRZĘT WIFI!