1 (edytowany przez judam 2014-08-21 12:40:14)

Temat: Czy można modem kablowy wpiąć w sieć lan w switch ?

Witam
Aktualnie mam sieć w domu wg poniższego schematu.  Przechodzę z ADSL z neti do INEA na światłowodach. Mam modem kablowy światłowodowy zakończony wyjściem LAN. Do tego podłączony TL 1043ND w porcie WAN. Wszystko działa bezproblemu. Jednakże chciałbym aby router był w innym miejscu. I tutaj jest pytanie. Czy jest możliwość wpięcia modemu z INEA Alcatel L-240g-p bezpośrednio w Switch a pożnij switch podłączyć do routera. Z tym tylko problem jest taki że do tego switcha są podłączone już inne komputery.
Gdy wepnę kabel lan z switcha do poru WAN w routerze to router widzi modem i wszystko jest ok ale nie widzi moich pozostałych komputerów. Gdy natowmiast wepnę normalnie switch do portu lan to router widzi komputery ale nie widzi modemu i nie ma neta.
Rysunek mojej aktualnej sieci i sieci planowanej. Czerowne linie to kable lan Zdjęcia
http://static.pokazywarka.pl/i/3239177/762636/inea.jpg?1408621094

2

Odp: Czy można modem kablowy wpiąć w sieć lan w switch ?

A nie prościej po prostu przedłużyć kabel RJ45? Kawałek kabla, łączniki w postaci dwóch gniazd rj45 też są.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Nie mam właśnie możliwości pociągnięcia innego kabla ponieważ jest to 30 metrów w ziemi zakopany na stałe.

4

Switch ustawionymi vlanami... Inaczej jak tak podłączysz to komputery będą normalnie w wannie, czyli de facto całość po prostu podłączasz do dostawcy z pominięciem routera.

5

Nie można zamienić miejscami routera ze switchem ?

6

No możesz, ale  to nie będzie działać tak jak chciałeś smile

7

związku z powyższym wywnioskowałem iż niema prawa tak działać jak bym chciał. Więc chciałbym kupić teraz router aby gargoyle na nim dobrze działało. Router może być bez wifi, bo nie będzie w ogóle włączone. Musi mieć port WAN. Głównym wymaganiem musi być najlepiej lan GIGA i dobra możliwość wysyłania sygnału Wake on LAN. Czy możesz mi coś takiego poradzić ?

8

Przecież masz już taki router - 1043?

9

1043 mam jeden ale chce go zabrać do domu w inne miejsce wpiąć. Tymbardziej że ma dobre wg mnie WIFI a w miejscu gdzie chce kupić nowy router, WIFI w ogóle nie będzie. Jeśli uważasz że 1043 jest odpowiednim routerem w to miejsce to poprostu kupie jeszcze jednego. No chyba że właśnie mój stary 1043 włoże w to miejsce a do domu kupie nowszę wersję 1043. Albo coś lepszego. Ale niewiem co.

10

1043. Jak chcesz np. samą płytkę bez wifi to jjplusa mam na zbyciu.