Temat: Openwrt i SPI

Witam
Czy w większości routerów pozbawiając się paru gpio (do 4 włącznie) można bez problemu uruchomić komunikację po interfejsie SPI ?
Czytałem że z I2C nie będize najmniejszego problemu bo tutaj potrzebujemy tylko 2 gpio ale już z spi może być problem.

Interfejsu SPI potrzebowałbym do obsługi wejść / wyjść przy użyciu scalaka PCF8754 i jakiegoś modułu z wejściami analogowymi.

2

Odp: Openwrt i SPI

Jest moduł do tego, spi na gpio. Więc tak, możesz tego używać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Openwrt i SPI

Które routery chodzące pod openwrt są najlepsze do tego ? Wymagania są nieduże, wifi bez znaczenia, jedynie pomiary z analogów + obsługa sms + clip

4

Odp: Openwrt i SPI

Nie ma "najlepsze" Te które mają wolne gpio, choć po kilku minutach z lutownicą w większości znajdziesz jakieś. Zobacz 1043, ma dobrze rozpracowane gpio.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Openwrt i SPI

A czy to musi być SPI? Na I2C też znajdziesz scalaki z funkcjami, które potrzebujesz, a magistrala prostsza i łatwiej ją zrealizować na routerze (nie w każdym znajdziesz aż 4 wolne - pamiętaj też o CS, dla każdej kostki będziesz potrzebował osobnej linii).

6

Odp: Openwrt i SPI

Nie wiem dlaczego zawsze jest parcie na routery z wolnymi gpio ?? Ja bym wybrał coś taniego nie najgorszego i up!@#$% kilka ledów. Oczywiście wiąże się to ze rekompilacją firmware ale lepsze rozwiązanie bo można wziąć to co zalega w szafie....