1

Temat: Statyczny adres IP

http://www.telix.pl/images/gal/239/setup_connection.jpg

Jak na obrazku z internetu, jak mam ustawić statyczny ip? Nigdzie nie ma opcji w gorgoyle.

Uprzedzam odpowiedzi, mam wypasna kartę bez limitu ze statycznym ip które trzeba wbić w połaczeniach inaczej przydziela z puli. Operator nie przydziela wykupionego ip i trzeba to samemu zrobić.
Więc prosto jak go nie wbije to mam z puli przydzielanej dynamicznie statycznych adresów.

2

Odp: Statyczny adres IP

Grzebiąc po skryptach. Domyślnie w openwrt jest że adres dynamiczny leci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Weź lepiej sprawdź chauwa czy dobrze mówisz, bo stały adres IP w iPlusie był zawsze i tak pobierany z automatu a zmieniało się APN na m2m, a ty masz internet, więc pewnie dlatego wychodzi tak jak wychodzi. (używałem tej usługi parę lat, nie mam jej od dłuższego czasu ale myślę, że tu się nic nie zmieniło).

--
KO

4

kolszak napisał/a:

Weź lepiej sprawdź chauwa czy dobrze mówisz, bo stały adres IP w iPlusie był zawsze i tak pobierany z automatu a zmieniało się APN na m2m, a ty masz internet, więc pewnie dlatego wychodzi tak jak wychodzi. (używałem tej usługi parę lat, nie mam jej od dłuższego czasu ale myślę, że tu się nic nie zmieniło).

Nic się nie zmieniło (poza tym że ww usługa nie jest dostępna na sieci LTE), nie ustawiamy żadnego statycznego adresu w ustawieniach modemo-routera lecz APN: m2m - to serwer operatora przydziela statyczne IP (po każdym re-conect poprzez m2m będziemy dostępni pod przydzielonym nam statycznym publicznym adresie) do autoryzowanej karty SIM. smile