1

Temat: Dwa repeatery szeregowo

Witam,

Ostatnie dwa wieczory spędziłem na próbie podłączenia repeatera do repeatera i ponieważ ostatecznie nie udało mi się to, mam pytanie czy taka konfiguracja jest w ogóle możliwa dla OpenWrt i relayd?

Mam 3 routery ułożone w ten sposób:

konfiguracja

b1_mid i b1_base skonfigurowałem wg poradnika dla repeatera znalezionego na internecie (https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=39077)

Prawie się udało - router b1_base dostał adres od DHCP z routera b1_top, ale to chyba nic nadzwyczajnego, ponieważ każdy klient routera b1_mid ma przydzielony adres z b1_top. Niestety urządzenia podpięte do b1_base nie otrzymują IP.

Więc pytanie brzmi: czy konfiguracja z obrazka jest możliwa w układzie takim, że wszystkie urządzenia należą do jednej podsieci? (obecnie zadowoliłem się osobną podsiecią dla urządzeń routera b1_base, bo i tak mogę wejść przez ssh na b1_top i b1_mid z mojego PC podpiętego do b1_base, jednak świadomość tego że nie jest to idealne rozwiązanie jest irytujące ;)

Pozdrawiam
denu