Temat: Problem OpenWRT Barrier Braker

Witajcie.

Mam problem z routerem po wprowadzaniu zmian do pliku network, główne zmiany dotyczyły portu wan.
Po zapisaniu zmian najprawdopodobniej wynikł jakiś kwas ponieważ po restarcie nie przydziela komputerowi adresu IP przez co nie mogę dokonać jakichkolwiek zmian. Failsafe nie chce zresetować ustawień, docelowo wykazuje że rootfs_data nie istnieje.

Jakieś pomysły co z tym zrobić ?
Da się zrobić sysupgrade poprzez Telnet ?

2

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

Jaki router i co wgrałeś?

Da się sysupgrade zrobić przez telnet, musisz tylko albo wgrać albo pobrać obraz na router w dowolny sposób.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

WDR4300v1 , wgrałem jakąś kompilacje trunk z wczoraj.

Tylko jak wrzucić plik na router tak by można było wykonać upgrade ? smile

4

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

Widzę że da się przenieść taki plik za pomocą komend , aczkolwiek pod linuxem.

cat [specified firmware].bin | pv -b | nc -l 3333
nc 192.168.1.111 3333 > /tmp/[specified firmware].bin
sysupgrade -v /tmp/[specified firmware].bin

teraz pytanie jak to zrobić poprzez polecenia na windows ?

5

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

Na windows nie masz nc standardowo, chyba że znajdziesz jakąś binarkę. Żebyś mógł to zrobić, potrzebujesz działającą sieć. Działa przewodowo lub bezprzewodowo?

Jak masz kabelek szeregowy to przez bootloader możesz zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

Router nie ma połączenia z siecią.

standardowo jest jakiś firmware w tmp pozostały po ostatniej aktualizacji?

Być może robie coś źle. Jakieś sugestie ? Ustawienie na sztywno ustawień tak by w jakikolwiek sposób się z nim połaczyć ?

7

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

Tzn w jakikolwiek sposób połączyłeś się z nim czy nie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

tylko poprzez Telnet

9

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

No to czemu kombinujesz? Ściągnij plik wgetem, zrób sysyupgrade. Lub fistboota i masz system taki jak po flashowaniu.

Z czym w ogóle masz problem?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85b … 6506f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1f … 6f2b7.html

Zdjęcia podglądowe
1. mimo wykonania Firstboot nie mam możliwości połączenia się z routerem w żaden sposób poza telnet.
2. By móc wykonać wget muszę mieć połączenie z internetem.

Mam problem z przywróceniem routera do świata żywych, bo w żaden sposób nie mogę się z nim połączyć poza telnet by go skonfigurować.

11

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

Ale napisałeś.

1. Tylko telnet. Przecież to BB, więc gui tam nie ma, a hasło jest jest ustawione, to się nie dostaniesz przez ssh. faq czytałeś?
2. Niby po co? Zainstaluj sobie na komputerze dowolny serwer ftp czy http i sciągniesz sobie lokalnie z komputera. Też w faq masz to opisane.

Sztuczny problemy robisz smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12 (edytowany przez Mordheim 2013-04-29 21:03:28)

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

root@(none):/tmp# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname=lo
network.loopback.proto=static
network.loopback.ipaddr=127.0.0.1
network.loopback.netmask=255.0.0.0
network.lan=interface
network.lan.ifname=eth0
network.lan.type=dhcp
network.lan.proto=static
network.lan.ipaddr=192.168.1.1
network.lan.netmask=255.255.255.0
network.wan=interface
network.wan.ifname=eth0.2
network.wan.proto=static
network.wan.netmask=255.255.0.0
network.wan.ipaddr=10.1.9.218
network.wan.macaddr=00:19:66:BE:EA:FF
network.wan.gateway=10.1.1.1
network.wan.dns=153.19.250.100

czytałem FAQ, próbowałem wszystko by co możliwe by go przywrócić ale nic z tego .
Tak na spokojnie , doszukujesz się jakiś błędów. Formalnie modyfikowałem tylko plik network i po zapisaniu zmian się wszystko posypało. Może to jakaś błachostka , wskaż mi drogę guru smile prosze

chce tylko normalnie uruchomić tak by wykrył kompa pod DHCP i przycielił mu adres dalej dam sobie rade

13

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

network.lan.type=bridge nie dhcp

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

zapisane , ale nic nie dało

15

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

Zrób firstboota będziesz miał system jak po flashowaniu. Przecież masz do niego dostęp.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

nie ponieważ jest to jfss2 i docelowo rootfs jest zamontowany i nie chce przywrócić ustawień

17

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

Więc kolejny błąd że jffs wgrałeś. W ogóle to o jakim routerze piszesz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

WRD4300

19

Odp: Problem OpenWRT Barrier Braker

To jeszcze network.lan.ifname=eth0.1 i brakuje Ci konfiguracji switcha. Nie wyświetliłeś jej czy też jej nie masz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.