W pliku konfiguracyjnym transmission, który znajduje się w etc/config/transmission musisz zmienić np wpis
option rpc_whitelist '127.0.0.1' i dodać w nim po tym adresie pule adresów używaną w Twojej obecnej sieci np
option rpc_whitelist '127.0.0.1,192.168.1.*,10.0.0.*' itp.
Dzięki temu pozwolisz aby z innych adresów można lan można było wchodzić na tę stronę gui transmssion.
W tym pliku jest także taki wpis
option rpc_whitelist_enabled 'false'
Niestety mimo że ustawiłem go na false i tak mi nie wyłączyło tej listy.
Aby edytować ten plik możesz połączyć się na router używając winscp
http://winscp.net/eng/download.php
To jest coś na styl total commandera. Łączysz się na ten sam adres jak putty, ale pamiętaj że po odpaleniu winscp trzeba z rozwijanej listy wybrać "file protocol" scp, bo domyślnie jest sftp a to nie zadziała.