Temat: Zmiana MAC i adresu IP WAN

Mam publiczne IP.
IP WAN nie nadawane z DHCP. Dostęp do inetrentu u dostawcy na podstawie zgodności MAC i IP.
Mam kilka przydzielonych od dostawcy i mogę się w nich poruszać.
Jednak problem jest kiedy poprzez stronę konfiguracyjną gargoyle www zmienię adres IP i MAC na inny. Po przekonfigurowaniu nie mam dostępu do neta.
Jednak kiedy wyłączę i włączę router net jest (adres i MAC jest taki sam po zmianie). Tak samo się zadzieje kiedy zrobię restart usługi network z terminala. (/etc/init.d/network restart).
Co może być taką przyczyną zachowania? Czy podczas zapisu ustawień nie jest coś do końca wykonywane przez skrypty? Co mogę sprawdzić?

2

Odp: Zmiana MAC i adresu IP WAN

Zapisanie robi właśnie restart network, więc też nie będzie działać. Szukaj co jest przyczyną.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Zmiana MAC i adresu IP WAN

restart network właśnie z ręcznego wywołania działa. Od czego zacząć?

4

Odp: Zmiana MAC i adresu IP WAN

No to tu też jest smile. Razem z wifi, dhcp, firewallem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez rkowalik 2013-03-26 18:13:08)

Odp: Zmiana MAC i adresu IP WAN

A gdzie te skrypty siedzą, obejrzę je sobie?.. coś mi się tutaj nie podoba...

6

Odp: Zmiana MAC i adresu IP WAN

Część to /usr/lib/gargoyle/restart_network.sh. Reszta jest generowana dynamicznie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.