1

Temat: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Zakupiłem router Tp-Link MR-3420, wgrałem Gargoyle, podłaczyłem modem 3G Huawei E3131s-2 z Play i skonfigurowałem połączenie i ddns na no-ip.
Podłączyłem do routera laptopa poprzez przewód LAN internet śmiga ale mam problem,
Z drugiego komputera podłączonego do innej sieci (kablówka) nie mogę otrzymać odpowiedzi z polecenia ping wywala komunikat że upłyną limit czasu żądania, nie ma znaczenie czy daję po adresie IP czy po domenie ustawionej w ddns.
Nie mogę także się wbić do routera z drugiego komputera poprzez przeglądarkę. Bardzo mi zależy na skonfigurowaniu w/w sprzętu gdyż ma być on wykorzystany między innymi do podłączenia rejestratora żeby także można z domu patrzeć co się dzieje w domku na działce.

2

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Przecież play nie oferuje dostępu z zewnątrz, jak wszyscy nasi operatorzy. PLus ma taką usługę płatnę, orange też. Play w ogóle nie oferuje czegoś takiego. Więc się nie dostaniesz bezpośrednio.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez fido 2012-09-21 22:19:36)

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Cezary napisał/a:

Przecież play nie oferuje dostępu z zewnątrz, jak wszyscy nasi operatorzy. PLus ma taką usługę płatnę, orange też. Play w ogóle nie oferuje czegoś takiego. Więc się nie dostaniesz bezpośrednio.

Kurcze to co mogę zrobić w takim przypadku żeby mi działało bo jak napisałem to będę musiał podłączyć rejestrator do routera żeby właściciel mógł z domu podejrzeć co się dzieje w domku na działce. Jest jakaś szansa za free to zrobić ? chciałbym też korzystać z pulpitu zdalnego. Dodam że jak i Play i Orange bez umowy tylko pre-paid

4

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Nie da się w ten sposób, tym bardziej że nie chcesz płacić za to. Zrób sobie tunel do swojego innego hosta z publicznym adresem i przez tunel będziesz się dostawał.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Cezary napisał/a:

Nie da się w ten sposób, tym bardziej że nie chcesz płacić za to. Zrób sobie tunel do swojego innego hosta z publicznym adresem i przez tunel będziesz się dostawał.

Kurde to zakup nie potrzebny router i modem, czy kolega może podpowiedzieć jak ten tunel zrobić bo aż tak dobry to nie jestem ;-)

6

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

eko.one.pl -> openvpn lub n2n, ssh czy inne rozwiązanie zależy co masz dostępne po drugiej stronie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez fido 2012-09-22 10:49:51)

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Cezary napisał/a:

eko.one.pl -> openvpn lub n2n, ssh czy inne rozwiązanie zależy co masz dostępne po drugiej stronie.

Czy kolego może pomóc rozwiązać problem byłbym bardzo wdzięczny. Zakładamy że jestem laikiem  w tych sprawach, a to co chcę uzyskać i jakim sprzętem dysponuję. Chodzi mi o rozwiązanie problemu jak najprościej.

Działka i dom.
Na działce zamontowany router MR-3420 z modemem 3G, E3131s-2(Plus na kartę bo najlepszy zasięg), za jakiś czas podłączony rejestrator z kamerami poprzez LAN.
W domu komputer (laptop) podłączony do internetu z kablówki poprzez router.

W domu chciałbym się łączyć poprzez stronę internetową i oglądać to co dzieje się na działce - to jest priorytet

Już nie muszę się łączyć z kompem i routerem na działce ale jeśli się da to czemu nie. 

Byłbym bardzo wdzięczny.

8

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Zakładając że ta kablówka ma publiczny adres ip - zainstaluj na komputerze serwer vpn - czy to będzie openvpn czy coś innego, zależy od Ciebie. I niech router się łączy do niego, wtedy będziesz mógł po nadanym mu adresie IP do niego się dostać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9 (edytowany przez fido 2012-09-22 11:21:32)

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Cezary napisał/a:

Zakładając że ta kablówka ma publiczny adres ip - zainstaluj na komputerze serwer vpn - czy to będzie openvpn czy coś innego, zależy od Ciebie. I niech router się łączy do niego, wtedy będziesz mógł po nadanym mu adresie IP do niego się dostać.

Serwer vpn mam zainstalować w domu na laptopie ? Jaki router ma się łączyć z serwerem vpn tan na działce ? Jeśli tak to jak to wykonać bo jak pisałem za dobry w te klocki nie jestem. Dodam że pracuję na windows xp. Na działce zakładamy będzie tylko router MR-3420 i rejestrator

10

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Słuchaj, serwer vpn ma być na maszynie, która jest widoczna w sieci publiczej a co za tym idzie ma publiczny adres IP. W domu pewnie też masz jakiś router, więc w domu masz adresację prywatną. Wspomniany wcześniej serwer VPN musisz zainstalować na routerze w domu (zakładając, że masz router a nie komputer podpięty bezpośrednio do sieci - w takim przypadku serwer VPN powinien się znaleźć na tym komputerze). Host zdalny (w tym przypadku router na działce) będzie się łączył z serwerem i wtedy będziesz mógł osiągnąć urządzenia do niego podłączone.

11

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

marczelo napisał/a:

A tak przy okazji nie wiedziałeś ze play tego nie udostępnia wiec jeśli przez to nie pójdzie to inna sieć tylko zostaje pozdrawiam

No nie wiedziałem ? raczej i tak nie będzie Play tylko będzie Plus bo najlepszy zasięg ma w tym miejscu.

marczelo napisał/a:

Na tym co masz czyli MR3420 zrób i tak jak kolega napisał dokładniej tak masz zrobić  bardziej dokładnie nie da się już opisać musisz sam czytać, co piszemy i sam to zrobić.

No to jestem pogrzebany.
Teraz to ja to testuje w domu i siebie a będzie to zainstalowane u znajomego który posiada
1. Kablówka
2. Modem od kablówki
3. Router Tp-link nie jestem pewien ale chyba TL-WR841ND lub coś podobnego
4. Do routera podpięte laptop wifi
Działka
1. Router MR-3420
2. Modem 3G
3. Rejestrator podpięty pod router LAN

Z tego co piszecie muszę zainstalować vpn na routerze i tu jest problem bo w domu jest TL-WR841ND

Kurcze nie da się to jakoś na laptopie zainstalować zrobić jakieś ddns na nim i wystawić z siec na zewnątrz.

Proszę nie denerwujcie się na mnie ale naprawdę jestem laikiem w tych sprawach nigdy nie robiłem czegoś takiego zawsze musi być tan pierwszy raz a chciałby, się czegoś nauczyć.
Czy możecie mi pomóc ale tak naprawdę jak krowie na rowie po kolei i z dobrymi opisami

12

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

marczelo napisał/a:

Wiesz co przez wi fi raczej ci nie radzę takich że czy robić, jeśli masz internet nie przez modem lecz normalny to weź podepnij ten mr3420 i przez terminal zainstaluj vpn

Ja nic przez wifi nie chcę robić, laptop w domu jest podpięty przez wifi a router mr3420 nie jest w domu tylko na działce a z tego co piszecie vpn ma być zainstalowany tam gdzie jest IP zewnętrzne czyli w domu - chyba że się mylę, a w domu jest bodajże router Wr841ND

13

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

@marczelo - szczerze to nie mam pojęcia o czym piszesz, więc się nie będę wypowiadał, ale jeżeli nie spróbujesz to się nie przekonasz wink

@fido, szczerze to nie próbowałem, ale wydaje mi się, że nie ma żadnych przeciwwskazań w zainstalowaniu openwrt i doinstalowaniu funkcjonalnoości vpn na 841. http://rpc.one.pl/index.php/lista-artyk … -w-openwrt tu masz opisane łączenie dwóch sieci, to powinno się  udać, chociaż również nie probowałem tego robić. Jeżeli bardzo chcesz mieć ten serwer na laptopie to można zrobić przekierowanie portu bądź portów na których pracuje usługa na dany host w sieci z tym, że chyba wygodniej będzie to zrobić na routerach.

Masz oba routery teraz pod ręką?

14

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

@fido, właśnie próbowałem zainstalować openVPN w routerze z 4MB ramu i niestety się nie udało, więc będziesz musiał zrobić to przez tunel ssh, po więcej szczegółow odsyłam do http://rpc.one.pl/index.php/lista-artykulow/34-openwrt

Pozdrawiam

15

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Ze względu na openssl się nie zmieści. Trzeba wkompilowować i to bez gui lub extroota robić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

no ale ten 841 chyba nie ma usb, więc exroot odpada

17

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Wkompilować...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Z tego co tu czytam to wnioskuję że muszę przerobić router w domu ten 841 czego bym nie chciał. Nie bardzo kumam z tymi tunelami o co chodzi. Np w domu na laptopie postawię serwer VPN (czy coś takiego) i skonfiguruję (z jakąś pomocą) to później muszę skonfigurować router na działce MR3420 tak żeby się łączył z tym serwerem i wówczas czego nie rozumiem będę miał możliwość podglądu obrazu z kamer. Chyba że pozostanie inna alternatywa zamiast rejestratora karta DVR do komputera na działce i wówczas program TeamViewer i łączyć się z domu poprze ten program do kompa na działce, lub zmiana dostawcy internetowego z zewnętrznym IP.

19

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

TeamViewer  to nic innego jak właśnie swego rodzaju tunel czy siec vpn. Mr3420 nawiązuje połączenie, więc po tym połączeniu będziesz mógł się do niego dostać. Dokładnie tak to w TeamViewer masz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Cezary napisał/a:

TeamViewer  to nic innego jak właśnie swego rodzaju tunel czy siec vpn. Mr3420 nawiązuje połączenie, więc po tym połączeniu będziesz mógł się do niego dostać. Dokładnie tak to w TeamViewer masz.

No tak ale będzie trzeba kompa na działce postawić i zamiast rejestrator zakupić kartę dvr, ale cóż, dobrze że rejestrator nie został jeszcze zakupiony. Szkoda bo myślałem że uda się jakoś bezproblemowo załatwić temat bez wykorzystanie kompa na działce.

21

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Przecież cały temat jest właśnie o tym. Zestaw z routera tunel.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

...i w domu będziesz miał dostęp do rejestratora, tak jakby on fizycznie był podłączony do Twojego 841.

23

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

Cezary napisał/a:

Zestaw z routera tunel.

Może czegoś nie napisałem ale na działce chciałem tylko wykorzystać rejestrator i router z modemem. Teraz się tak zastanawiam jak użyję Teamviewera to chyba nie ma znaczenia czy to będzie karta DVR czy rejestrator bo jak już się dostane poprzez Teamviewera do kompa na działce to jak będzie rejestrator podłączony do routera poprze LAN to chyba będę miał możliwość odpalenia jakiegoś programu do podglądu lub przeglądarkę na kompie na działce a wówczas chyba przeglądarka nie będzie miała problemu z odtworzeniem obrazu z kamer

24

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

w ten sposób obchodzisz temat naokoło - jak słusznie zauważyłeś  musisz postawić komputer na działce. Też kiedyś stałem przed problemem dostępu zdalnego do pewnej lokalizacji, w grę wchodził teamviewer lub serwer VPN, wybrałem mikrotika i prosty link pptp.
Tak z ciekawości pytam: CZemu nie chcesz ruszać routera w domu?

25

Odp: Nowy router MR-3420 i nie działają pingi

A więc tak wg. opisów komputer na działce musi być i tak zgadza się ? oczywiście cały czas pracujący. Co do wyboru teaviewer czy VPN pewnie zostanie teamviewer chociaż chciałbym spróbować z VPN żeby czegoś się nauczyć ale nie jestem pewien czy dam radę bo nie bardzo wiem jak się za to zabrać na razie czytam ale tylko to. W domu routera nie chcę ruszać gdyż to jest nowy router a  i znajomy i jego rodzina nie bardzo potrafi takie coś obsługiwać (starszy Pan) a i ja się trochę obawiam wgrywać coś innego czego nie za bardzo rozumiem, chociaż do MR wgrałem Gargoyle i na swoim routerze w domu 1043ND mam czyste OpenWrt ale i tak w jakiekolwiek problemy powstają to się odnoszę do forum.