1 (edytowany przez Fantom 2012-02-09 13:43:31)

Temat: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Witam
Czy da sie zrobic tak : na thin client x86, zainstalowac OpenWRT, do tego odpalic dostep do netu GSM przez dongla USB (do tego miejsca chyba bez problemu) i do tego dolozyc karte WIFI na USB, tak aby sprzet dzialal jako AccessPoint / router ?

Fantom

2

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Tak, bez problemu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez Fantom 2012-02-09 13:46:46)

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Karta WiFi na USB dowolna ? Czy jest jakas "zalecana" czyli dobra i bezproblemowo dzialajaca z OpenWRT ?

I czy jest gdzies jakis opis jak zroic ta ostatnia czesc (instalacja tej karty jako AP).

Fantom

4

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Nie dowolna tylko wpierana przez openwrt. Jak zainstalujesz sterowniki to robisz

wifi detect > /etc/config/wireless

I dalej już normalnie jak w każdym routerze.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

No to mam pierwszy problem.
Kupilem HP t5720 x86 (AMD). Na USB wgrywam jakas mini instalacje linuksa i plik http%3A%2F%2Fdownloads.openwrt.org%2Fbackfire%2F10.03.1%2Fx86_generic%2Fopenwrt-x86-generic-combined-ext2.img.gz
Odpalam tego linuksa z USB, i robie
dd if=/mnt/sda1/openwrt.img of=/dev/hda
SDA to pendrive a HDA widzi ten wewnetrzny flash disk.
No i resetuje sprzetm wyciagam pendrive i startuje OpenWRT. ale dochodzi do ladowania roota i waiting root=/dev/sda2
Co jest nie tak ? Sprawdzalem jeszcz sda1,hda1 i hda2. Z zadnego nie laduje sad

Fantom

6

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Obrazy z openwrt nie obsługują startu z usb jako nośnika.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

No ale on jest wgrany we flashu a nie na USB.

To co mam zrobic ?

Fantom

8

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

A sorry. To znaczy że w obrazie nie ma obsługi kontrolera ide jaki masz w tym sprzęcie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

No tam jest jakis dysk ATA FLASH niby. Dla proby wgralem teraz image z HP t5725 (jakis linuks na debianie) i poszedl bez problemu.
Czyli co ? Musialbym cos przekompilowywac itp ?? Czy jest jakis wiekszy OpenWRT, gdzie moze jest ten sterownik ?

Fantom

10

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Nie mia. Musiał byś przekompilować z dodaniem do kernela tego określonego sterownika.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Jak moge sprawdzic jaki sterownik mam dodac do kernela ?

Fantom

12

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Raczej cos pomieszales podczas przerzucania img na flash.
Odpal jakis live linux np slitaz i zobacz w gparted co zrobilo sie we flashu, napraw bledy i jazda.

13

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Ale co mam sprawdzic i naprawic ?
Jak odpalam jakiegos linuksa na USB, to widze dwie partycje zrobione. Jak startuje z flasha to zaczyna startowac, tylko staje w trakcie.

Fantom

14

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Jak odpalisz normalnego linuksa to wypisze Ci jaki masz chipset dysku. W openwrt pewnie nie i taki musisz dokompilować do jądra.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

Możesz sprawdzić na kamikaze 8.09 , testowałem na wyse 9150 i było OK. W nowszych wersjach Openwrt powyrzucali wszelkie "zbędne" sterowniki z jądra i musiałem samemu kompilować żeby działało.

16

Odp: OpenWRT + ThinClient jako router + AP ? Da sie ?

No ie czuje sie na silach aby samemu takie rzeczy robic sad
Postawilem na razie jakiegos debiana do testow sprzetu.

Polecicie jakas karte WIFI na USB ? Jaka lepsza i na dobrym chipie.

Fantom