1

Temat: FRITZ!Box 7520 / 7530 - czy warto w OpenWrt?

Cześć,
Wpadł mi w ręcę FRITZ!Box 7520 za niecałe 200zł, brandowany 1&1.
Przerobiłem go na 7530 i tu pytanie do użytkowników:
- Czy warto zainstalować na nim OpenWrt?
Czy na OpenWrt zasięg/prędkość wifi i transfery na usb są mniej więcej na podobnym poziomie (co na oryginalnym fw)?

Całą infrastrukturę mam jeszcze na wifi5/ac, a w podobnej cenie (ok. 200zł) mógłbym kupić używanego Totolink X5000R czy Cudy X6 oba z wifi6/ax. Czy lepszy zasięg miałbym na tych budżetowych ax czy jednak warto było wziąć fritza? smile

2

Odp: FRITZ!Box 7520 / 7530 - czy warto w OpenWrt?

Użytkowników fritzów jest tu jak na lekarstwo, więc nie wiem czy ktoś czy odpowie czy jest lepiej/gorzej/tak samo. Sprawdź po prostu...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez kipronar 2023-01-19 17:56:50)

Odp: FRITZ!Box 7520 / 7530 - czy warto w OpenWrt?

Używam model 7520 od sierpnia  ubiegłego roku. Tylko i wyłącznie na OpenWrt. Zmieniłem w nim oprogramowanie natychmiast po zakupie więc nie mogę  porównać. Z cała pewnością ten Fryc radzi sobie  z łączem 50/5. Pracujący na nim server NAS w pełni wykorzystuje szybkość USB 2 dla dysku ssd. Przy próbie pracy w USB 3 niestety pada wi-fi. Używam własne kompilacje (janh, potem dhewg), nigdy nie było żadnych problemów. Od wczoraj obsługa DSL jest już dostępna na Snapshot.  Oczywiście spróbowałem- działa gładko. Najdłuższy czas pracy  bez potrzeby resetu- 40 dni, restart wymusiłem sam aktualizacją wersji oprogramowania. FB 7520 nigdy nie pozwolił sobie na samowolny restart. Podczas "normalnej" pracy rdzenie procesora praktycznie śpią. Odnośnie wi-fi:  używam tylko 2,4 GHz,. Przy odległości około 9 metrów  i jednej ścianie (cegła, 24cm, płyta GK z każdej strony) wystarcza 15mW mocy anteny dla wygodnej pracy smartfona.

4

Odp: FRITZ!Box 7520 / 7530 - czy warto w OpenWrt?

jakson napisał/a:

Cześć,
Czy lepszy zasięg miałbym na tych budżetowych ax czy jednak warto było wziąć fritza? smile

Zdefiniuj, lepszy zasięg.
Dalej, szybciej, wiecej klientow, 5 Ghz, 2,4 Ghz?

Dom, mieszkanie?