Temat: Sieć gościnna OpenWRT - różny konfig na stronie OpenWRT
Witam
Ustawiłem sieć gościnną na moim AP wg tego tutka:
https://openwrt.org/docs/guide-user/net … ifi_dumbap
Teraz trafiłem na ten "tutek":
https://openwrt.org/docs/guide-user/net … binterface
Co mnie zastanawia to sekcja firewall a w zasadzie Zone - Forwarding.
W pierwszym jest guest to lan, w drugim guest to wan.
Czym to się różni, może mi ktoś to wyjaśnić? czy dlatego, że pierwszy to dumb AP, a drugi to konfig dla routera??
Ale co w przypadku jak mam dumb AP, ale OPNsense jako router?