Temat: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

Witam

Mam problem z kompilacją Gargole (PL) 1.3.16. Router po Flashu działał bardzo dobrze(wczoraj wieczorem) , dzisiaj od rana mam niestety problem pojawiający się od czasu do czasu mimo tego jest strasznie uciążliwy.

Do rzeczy , mam problemy z połączeniem się do Appstore , HTTP niekiedy działa niekiedy nie odpowiadają strony i trzeba trzymać F5 póki odświeży  i zacznie prawidłowo ją pobierać.
W przypadku Youtube też niestety się sypie, filmiki ładują się jak chcą.
Lecz czasami ma lepszy Humor i pozwala mi pobuszować normalnie po sieci.

Czy ktoś mógł by mi powiedzieć jak przemówić do rozsądku mojemu TPLink'owi 1043ND ?

P.S: Wcześniej korzystałem z DD-WRT i wszystko działało ok, prócz DLNA.

2

Odp: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

Masz wyjątkowo dziwny problem. Po kablu czy po wifi? Co będzie jak wymusisz inne dnsy, np. 8.8.8.8? Co się dzieje jak połączysz bezpośrednio? Zmieniałeś może mac adres?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

Po kablu i po WIFI.
Probowałem inne DNS , łacznie z DNS google który podałeś .
Zmieniałem MAC Adress ze względu na mojego ISP.
Dziwne zachowanie nawet przy pobieraniu serwerów w UT2004 , wyświetla te same serwery 5-6 razy .

4

Odp: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

Jak zmieniłeś adres na wanie to zmień też adres komputera na inny.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

Zmieniłem , MAC Routera zmieniony na ten który jest przypisany dostawcy , a karty sieciowej na zupełnie inny.

6

Odp: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

Niestety problem nadal istnieje.

7

Odp: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

Wyłącz w gargoyle o ile włączyłeś - qos, bwmon, monitor sieci itd.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

Wyłączyłem wcześniej już.
Dziwne czasem działa normalnie czasem nie . Może zwiększyć TCP UDP ? nie powinny być to większe wartości w przypadku FIOS ?

9

Odp: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

Nie powinno być żadnych problemów przy "normalnym" użytkowaniu sieci. I nie ma co wiecej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Problem z połączeniem (zbyt wiele zapytań)

To już nie mam pomysłów ;/