Temat: uwaliłem router archer c7 v5

Witajcie
Mam problem, uwaliłem router archer c7 v5
Urządzenie działało na openwrt z luci, jednak pracowało zbyt wolno, po różnych testach postanowiłem powrócić do oprogramowania producenta. Pobrałem zatem ze strony najnowszą wersję, zalogowałem się do routera przez luci, wrzuciłem obraz i tyle w temacie. Coś poszło nie tak, router nie wstał. Po włączeniu przez chwilę migają wszystkie lampki, a potem pozostaje tylko jedna. Co teraz trzeba zrobić, przez tryb ratunkowy próbować?

2

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Tak, przez tftp spróbuj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Cezary napisał/a:

Tak, przez tftp spróbuj.

Cezary a rzuciłbyś jakimś linkiem do tego tftp?

4

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Soft - ten od tplinka. Serwer - szukaj tftp64 w googlach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Cezary napisał/a:

Soft - ten od tplinka. Serwer - szukaj tftp64 w googlach.

Czy nazwę softu od tp-linka należy zmienić? A co będzie jeśli router nie posiada trybu recovery?

6

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Oczywiście że trzeba zmienić. Na ArcherC7v5_tp_recovery.bin. Dlaczego miałby nie mieć trybu recovery jak te modele mają? Chyba że pytasz "co będzie jak go uwaliłem". Wtedy masz przycisk do papieru.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

@olkar100
Zrób po kolei tak:
1. Ściągnij i rozpakuj TFTPD (http://philippe.jounin.pagesperso-orang … 32.452.zip)
2. Ściągnij soft do C7 V5 ze strony TP-Linka (nie musi być najnowszy)
3. Zmień nazwę softu firmowego na ArcherC7v5_tp_recovery.bin i wrzuć go do katalogu z TFTP
4. Wyłącz router
5. Połącz komputer z routerem za pośrednictwem switcha (wtedy Windows nie zmieni ci adresu)
6. Ustaw kartę sieciową w komputerze na adres: 192.168.0.66, a maskę na: 255.255.255.0
7. Wyłącz wszystkie firewalle i antywirusy
8. Załącz TFTP
9. Wybierz na górze adres interfejsu: 192.168.0.66
10. Trzymając włączony „Reset” w routerze, włącz sprzęt
11. Cierpliwie czekaj

8

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Cybe napisał/a:

@olkar100
Zrób po kolei tak:
1. Ściągnij i rozpakuj TFTPD (http://philippe.jounin.pagesperso-orang … 32.452.zip)
2. Ściągnij soft do C7 V5 ze strony TP-Linka (nie musi być najnowszy)
3. Zmień nazwę softu firmowego na ArcherC7v5_tp_recovery.bin i wrzuć go do katalogu z TFTP
4. Wyłącz router
5. Połącz komputer z routerem za pośrednictwem switcha (wtedy Windows nie zmieni ci adresu)
6. Ustaw kartę sieciową w komputerze na adres: 192.168.0.66, a maskę na: 255.255.255.0
7. Wyłącz wszystkie firewalle i antywirusy
8. Załącz TFTP
9. Wybierz na górze adres interfejsu: 192.168.0.66
10. Trzymając włączony „Reset” w routerze, włącz sprzęt
11. Cierpliwie czekaj

Dzięki za wskazówki, późnym wieczorem pewnie się za to wezmę, router połączę bezpośrednio z komputerem. Rozumiem, że w tym przypadku komputer wpinamy do jednego z portów lan? Gdzieś tak wyczytałem.

9

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Tak, do lanu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Jak połączysz router bezpośrednio z komputerem, to po chwili (jak straci sygnał) samoczynnie zmieni ci adres na 127.0.0.1. Wtedy chyba lepiej ręcznie przywrócić 192.168.0.66, ale to niech jeszcze Czarek potwierdzi.
A „Reset” trzymaj do momentu, kiedy pojawi się, że transfer idzie.
W innym miejscu dawałem ci rekomendacje odnośnie do „bezproblemowych” routerów pod OpenWrt, a C7 V5 akurat lubi kaprysić podczas powrotu z do stocka przez LuCI.

11

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Tak, trzeba zmienić. Lub podłączyć przez jakieś switch żeby głupi windows nie widział że kabel jest odłączony.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Cezary napisał/a:

Tak, trzeba zmienić. Lub podłączyć przez jakieś switch żeby głupi windows nie widział że kabel jest odłączony.

Wszedłem w ustawienia karty sieciowej i zmieniłem na samym początku, to co, jeszcze gdzieś należy zmienić?

13

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

W serwerze tftp wybrać odpowiedni interfejs. Napisał Ci to Cybe.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Cezary napisał/a:

W serwerze tftp wybrać odpowiedni interfejs. Napisał Ci to Cybe.

Napisał mi tak: Jak połączysz router bezpośrednio z komputerem, to po chwili (jak straci sygnał) samoczynnie zmieni ci adres na 127.0.0.1. Wtedy chyba lepiej ręcznie przywrócić 192.168.0.66, ale to niech jeszcze Czarek potwierdzi.
Tak więc adres się zmienia, to ja z rozwijanej listy wybieram go ponownie. To gdzie to zmienić by nie przeskakiwało?

15

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Jak masz Windowsa, to żeby się nie zmieniał w serwerze TFTP adres na 127…, musisz połączyć przez switcha. Inaczej będzie się zmieniał po stracie sygnału – taka ułomność Windowsa.
Można to też zrobić bezboleśnie pod Linuxem przez ATFTPD.

16

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Cybe napisał/a:

Jak masz Windowsa, to żeby się nie zmieniał w serwerze TFTP adres na 127…, musisz połączyć przez switcha. Inaczej będzie się zmieniał po stracie sygnału – taka ułomność Windowsa.
Można to też zrobić bezboleśnie pod Linuxem przez ATFTPD.

No dobra, wyciągnąłem mojego starego tplinka 1043 Podłączyłem go przez lan do komputera, do drugiego lana wbiłem uszkodzony router, teoretycznie wszystko się połączyło, odpalam tftp wybieram 192.168.0.166 wciskam reset igłą, włączam router, reset nadal trzymam, na routerze zaczynają migać dwie strzałki góra dół, trwa to kilkanaście sekund i koniec. Wszystko gaśnie zostaje tylko jedna lampka w routerze.

17

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

'ArcherC7v5_tp_recovery.bin', tftp from static IP 192.168.0.66 (mask 255.255.255.0, gateway 192.168.0.1); press&hold RESET on router boot to initiate recovery
Zestawiasz komp<>router. Dodatkowy router przecież ma jakiś adres!?
@Cybe wszystko napisał. Przeczytaj i tak zrób.

NETGEAR r6220: link --> tworzenie buildu
NETGEAR r6220: link --> przywracanie oryginalnego oprogramowania za pomocą nmrpflash
NETGERA r6220: link --> sterownik mt76

18

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

olkar100 napisał/a:

No dobra, wyciągnąłem mojego starego tplinka 1043 Podłączyłem go przez lan do komputera, do drugiego lana wbiłem uszkodzony router, teoretycznie wszystko się połączyło, odpalam tftp wybieram 192.168.0.166 wciskam reset igłą,

192.168.0.66 nie 166...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: uwaliłem router archer c7 v5

Bardzo dziękuję za pomoc. No cóż, ip było źle wpisane, więc proces naprawczy miał pełne prawo nie dojść do skutku smile
Po zmianie adresu, ruszył za pierwszym strzałem, tak więc uroczyście zamykam temat.