26

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Masz plik załącznika. Przerób go na base64, zrób plik tekstowy gdzie masz Subject: , treść i dołącz to base64. Zbuduj plik tekstowy zawierający treść mejla, tak po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Tak własnie zrobiłem, smiga

Choć myslalem ze mozna po prostu dwa pliki połaczyc "w locie"

28 (edytowany przez onken 2019-10-29 09:16:02)

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

@Cezary

Napotkałem na kolejny problem sad

Średnio raz na dobę zdalne zalogowanie SSH wymaga podania hasła hmm

No i skyrypt auto wiadomo juz wtedy nie działa sad

Poźniej logujemy sie juz bez do czasu kolejnego dnia hmm

Da się temu jakoś zaradzić ?

29

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

W sensie - masz po kluczach i nagle wymaga hasła? To coś konfiguracja serwera jest zwalona.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

30 (edytowany przez onken 2019-10-29 09:44:45)

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

tak, wymaga co jakiś dosc krótki czas podania ponownie hasła.
Mogą od strony serwera zdalnie cos robić, "czyścić"  ze takie cos sie robi ?

Podam hasło i pozniej znów jakis czas loguje sie bez podwania, ale to nie jest to co chciałem hmm

31

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

No to gadaj z adminem, bo takie coś nie powinno mieć miejsca jeżeli faktycznie lecisz po kluczach (chyba ze klucz ma hasło i to o nim piszesz smile)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32 (edytowany przez onken 2019-10-29 09:57:05)

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

generowałem klucz bez hasła, na bank smile

Przeciez kilka godzin wchodzi bez problemu

33

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Dostałem odpowiedź od admina, co za masakra hmm


"Ze względów bezpieczeństwa klucz prywatny jest resetowany co 24 godziny i z tego wynika sytuacja w której trzeba raz na dobę wprowadzić hasło."

34 (edytowany przez onken 2019-10-29 16:21:46)

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

No i kicha

Muszę wrócic do rozwiazania uruchomienia skryptu zdalnie.

Ale to ma działac na komercyjnym serwerze, wiec tam nie moge raczej nic z cgi-bin samodzielnie zainstalowac sad

To co ja mam zrobić ??

Próbówałem wget lub curl ale to działa tylko wtedy jak go wykonam z poziomu danego serwera.

Jak wykonam go z poziomu innego hosta - np OpenWRT to wywala problemy ze złymi sciezkami itp itd...

Np tak

( ten sam skrypt uruchomiony  poziomu danego serwera ddziała poprawnie )

bash <( curl -s http://test.com/rytec-start.sh)
/dev/fd/63: line 6: cd: /home/klient.dhos.pl/test/public_html/epg: No such file or directory
/dev/fd/63: line 9:  /home/klient.dhos.pl/testskrypty/konwersja-epg-rytec.sh: No such file or directory
root@openwrt:~#

35

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Co właściwie chcesz zrobić?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36 (edytowany przez onken 2019-10-29 16:25:27)

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Potrzebuje wysterowac przez openwrt pobieranie mojego epg, skypty w python - sterowane np bashem.

Pozniej wysylka email itd

No i problem jest taki ze cron działa dziwnie na tej maszynie, obciaza procek itd, jakby to wogole szlo nai nnej maszynie niz jak to samo uruchomie przez ssh

Wiec wpadłem na taki pomysł by probowac uruchomic skrypt z poziomu www, php ?

Próbuje wget, curl, nawet to zdalne sterownie przez klucz i ssh ale wbili mi ćwieka resetowaniem klucza co 24 godziny hmm

37

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Zainteresuj się programem sshpass jak ci nie przeszkadza że hasło będzie w linii polecenia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

38 (edytowany przez onken 2019-10-29 18:01:04)

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

moze isc w lini polecen smile

Mozesz mi prosze skmpilowac paczkę na moje x86 smile ?

39

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

A jakie masz to x86? 64?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

40

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

tak, x86_64

41

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Tu masz: https://dl.eko.one.pl/test/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

42

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Super

Dzięki smile

Zabieram się za testy.

43

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Ok.

Już śmiga super smile

Podwójne się jeszcze z jednym, od jakiegoś czasu zaśmieca mi logi ( chyba od instalacji pcsc )

Można to jakoś wyłączyć ?  bo nic innego w logach nie widzę teraz wink

ue Oct 29 19:04:29 2019 kern.warn kernel: [227420.352052] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:31 2019 kern.warn kernel: [227421.750201] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:31 2019 kern.warn kernel: [227421.777313] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:32 2019 kern.warn kernel: [227423.057701] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:32 2019 kern.warn kernel: [227423.084594] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:33 2019 kern.warn kernel: [227424.030442] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:33 2019 kern.warn kernel: [227424.056546] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:33 2019 kern.warn kernel: [227424.225576] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:33 2019 kern.warn kernel: [227424.251788] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:34 2019 kern.warn kernel: [227424.900424] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:34 2019 kern.warn kernel: [227424.926987] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:38 2019 kern.warn kernel: [227428.686103] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:38 2019 kern.warn kernel: [227428.712610] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:39 2019 kern.warn kernel: [227430.372573] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:39 2019 kern.warn kernel: [227430.399661] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?
Tue Oct 29 19:04:41 2019 kern.warn kernel: [227431.807691] xhci_hcd 0000:00:14.0: WARN Event TRB for slot 14 ep 6 with no TDs queued?

44

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Musiał byś sobie kernel przekompilować i to wywalić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

45

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Ale możliwe że to po instalacji pcsc ?
Bo jakoś od tego czasu to zauważyłem (chyba)

Chociaż wszystko działa, tak jakby. smile

46

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

To od magistrali usb jest mówić dokładnie. Zacząłeś używać usb i masz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

47

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Szkoda tylko że to zapycha mi całe logi i nic więcej w nich nie widzę wink

48

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Gdzie mam błąd ??

Nie loguje się hmm

Pyta o "y" ale i tak się nie loguje

root@LEDE:~# /root/sshpass -p 'password' ssh -o StrictHostKeyChecking=no 192
.168.0.2 "/root/openvpn_restart.sh"
ssh: Ignoring unknown configuration option 'StrictHostKeyChecking=no'

Host '192.168.0.2' is not in the trusted hosts file.
(ssh-rsa fingerprint md5 4f:90:22:71:5c:97:70:1c:78:76:79:8d:51:3b:e3:9b)
Do you want to continue connecting? (y/n) y

49

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

Bez StrictHostKeyChecking=no

i zaloguj się raz normalnie żeby hosts sobie zrobił.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

50

Odp: Skrypt logujący się automatycznie po ssh na zdalna maszynę.

ok, śmiga smile