1 (edytowany przez doozers 2020-06-27 08:35:02)

Temat: Jak "przedłużyć" sieć gościną z Gargoyle na Ubiquiti Unify?

Witam,

Mam setup złożony z centralnego routera z Gargoyle 1.12.x i kilku AP Ubiquiti.
Czy ktoś ogarnął ustawienie sieci gościnnej tak, by na Ubiquiti stanowiła ona "przedłużenie" tej z Gargoyle?

Z tego co widzę separacja na Ubiquiti opiera się o VLANy, natomiast na Gargoyle o MACe (i ebtables). Wydaje mi się że trzeba  zmodyfikować skrypt /usr/lib/gargoyle_firewall_util/gargoyle_firewall_util.sh co próbowałem robić, ale na razie bez sukcesu.

Czy ktoś rozwiązał ten problem i mógłby podzielić się rozwiązaniem?

2

Odp: Jak "przedłużyć" sieć gościną z Gargoyle na Ubiquiti Unify?

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Sugerował bym żebyś sobie darował sieć gościnna z gargoyle, zrobił ją normalnie jako drugą sieć (https://eko.one.pl/?p=openwrt-guestnetwork ) dodał vlana i tyle.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Jak "przedłużyć" sieć gościną z Gargoyle na Ubiquiti Unify?

Dzięki Cezary. Chyba tak trzeba będzie zrobić.