1

Temat: WR842N/NDv2+LEDE Reboot 17.01 WiFi słaby transfer mimo połączenia 144M

Witam
jestem zielony, ale coś tam potrafię wyklikać i w GUI i w konsoli.
Mam:
TP-Link TL-WR842N/ND v2
Wgrałem LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3876-efb6ca1 / LuCI lede-17.01 branch (git-18.098.72829-575e327)
Połączenie po WiFi wg PC 144Mbps, router 1m od notebooka, na speedtest 20-25Mbps i często rozłącza.
Połączenie po kablu 100Mbps.
Przed wgraniem OpenWRT po WiFi było praktycznie to samo, co po kablu i nie rozłączało.
Co mogę zobaczyć/zrobić?
Pozdrawiam

2

Odp: WR842N/NDv2+LEDE Reboot 17.01 WiFi słaby transfer mimo połączenia 144M

1. zaktualizować do 19.07 (niestety!)
2. nie instalować innych usług ma ma mało ramu i będzie sie wywalał
3. włączyć flow offloading: https://eko.one.pl/?p=openwrt-konfigura … lowoffload  (lub z gui w zakładce firewall).
4. ustawić HT40 i noscan 1 w wireless: https://eko.one.pl/?p=openwrt-konfigura … czaniewifi

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: WR842N/NDv2+LEDE Reboot 17.01 WiFi słaby transfer mimo połączenia 144M

Zrobiłem wszystko, dobija teraz do 60Mbps.
Jest dużo lepiej, choć nie aż tak dobrze jak na oryginalnym firmware sad
Czyżby OpenWRT było dla niego za ciężkie?
Potestuję, czy chociaż przestał zrywać połączenie.
Pozdrawiam

4

Odp: WR842N/NDv2+LEDE Reboot 17.01 WiFi słaby transfer mimo połączenia 144M

Nowe openwrt tak, już źle chodzi na 32MB. Możesz luci jeszcze wyłączyć kompletnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.