Temat: Sagemcom f@st 2704 v2 jako client

Witam.
Zainstalowałem OpenWrt a potem zmieniłem na Luci. Nie mogę uzyskać połączenia z routerem głównym. Sieci są wyszukiwane ale po wybraniu jakiejkolwiek, nawet nieszyfrowanej brak połączenia wifi. Wykonywałem już nawet konfiguracje klienta wedlug poradnika. Zależy mi na podłączeniu drukarki tak aby była widziana w głównej sieci. Inny router który posiadam ma zbyt mało pamięci aby być mostem. Ten jest moja ostatnia deska ratunku.

2 (edytowany przez kmaras77 2020-04-04 01:49:18)

Odp: Sagemcom f@st 2704 v2 jako client

Jakiś rok temu robiłem podobne ćwiczenie, z tą różnicą, że robił jako bridge (wzmacniał sygnał dla lapka i dawał sieć po kablu)  i ten sagem zupełnie się nie sprawdził. To nie jest stabilna platforma dla OpenWRT. Po kilku dniach pracy się wieszał. Cały czas mam ten router w elektrośmieciach jako dawcę części.

3

Odp: Sagemcom f@st 2704 v2 jako client

Sagem ma broadcoma i jako wifi działa ledwo-ledwo. Zapomnij o nim jeżeli chcesz cokolwiek z wifi zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

4 (edytowany przez Godot 2020-04-04 10:15:21)

Odp: Sagemcom f@st 2704 v2 jako client

Używam tego Sagecoma właśnie jako printserver, wifi wolne ale wystarczy dla drukarki. To moj config (/etc/config/wireless) tyle ze używam leciwego już Chaos Calmer 15.05.1 (r49474) od Cezarego. Wpisałeś mac adres w configu?


config wifi-device 'radio0'
        option type 'mac80211'
        option channel '6'
        option hwmode '11g'
        option path 'pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0/bcma0:1'
        option country 'PL'
        option txpower '20'
        option wmm '0'
        option disabled '0'

config wifi-iface
        option device 'radio0'
        option mode 'sta'
        option ssid 'nazwawifi'
        option encryption 'psk2'
        option macaddr '2d:39:76:8d:56:64'
        option key 'haslowifi'
        option network 'wwan'

Xiaomi AX3200, AX3600, 3G, 4A

5

Odp: Sagemcom f@st 2704 v2 jako client

Godot napisał/a:

Używam tego Sagecoma właśnie jako printserver, wifi wolne ale wystarczy dla drukarki. To moj config (/etc/config/wireless) tyle ze używam leciwego już Chaos Calmer 15.05.1 (r49474) od Cezarego. Wpisałeś mac adres w configu?

U mnie się zawieszało wifi po prostu po jakimś czasie działania. Jak dla mnie to nie ma sensu używanie wbudowanego wifi, można oczywiście skryptem je odwieszać ale i tak jest kiepskie.