1 (edytowany przez flup 2020-01-16 13:28:45)

Temat: Domoticz na Rb411

Gdyby ktoś miał wątpliwości czy jest sens ratować staruszki to tylko powiem, że da się odpalić i z sensem używać Domoticza na RB411 (300Mhz/32MB RAM/64MB Flash).

Trzeba raczej zrezygnować z SSL, dbać o wielkość bazy danych z czujników ale ostatecznie środowisko jest stabilne nawet przy całkiem sporej ilości czujników i elementów wykonawczych.
Niestety minimalne OpenWRT trzeba skompilować samodzielnie. Na fabrycznym (nawet bez luci) nie ma miejsca na takie 'kobyły' jak domoticz.

CPU:   1% usr   0% sys   0% nic  98% idle   0% io   0% irq   0% sirq
Load average: 0.00 0.00 0.00 1/55 1104
  PID  PPID USER     STAT   VSZ %VSZ %CPU COMMAND
 1093  1067 root     S     1200   4%   0% top
 1095   589 root     S     1132   4%   0% /usr/sbin/dropbear -F -P /var/run/dropbear.1.pid -p 22 -K 300 -T 3
  826     1 domoticz S    14084  51%   0% /usr/bin/domoticz -noupdates -approot /usr/share/domoticz/ -loglevel 1 -syslog d
  623     1 root     S     1720   6%   0% /sbin/netifd
    1     0 root     S     1540   6%   0% /sbin/procd
  654     1 root     S     1400   5%   0% /usr/sbin/odhcpd

2

Odp: Domoticz na Rb411

Jak komunikujesz sie z czujnikami? mqtt ?

ogółem domoticz nawet na slabych sprzętach mi działa czasem tylko potrafi przyciąć wifi.

Zyxel T56 /|\ TL Wdr3600 /|\ TL wdr4300 /|\ MiR 3g /|\ ubi Rocket, nb, pb, ns, loco /|\ Netgear R6220 /|\ xiaomi AC2350 /|\ TL c6 v3 /|\ TL 1043 v1 v2 v4 /|\ dn2800mt , N100 /|\  TL DS-P-7001-04/08 /|\ TL SX3016F i kupa innego sprzętu

3 (edytowany przez flup 2020-01-16 17:18:50)

Odp: Domoticz na Rb411

Ja akurat po HTTP ale MQTT broker jest odpalony, zresztą wymagany przez domoticza.
U mnie stoi na eth, AP stoi gdzie indziej. Ten RB411 juz więcej niiż domoticz nie ogarnie hardware'owo ale do tego celu jest w sam raz.