Temat: Domoticz na Rb411
Gdyby ktoś miał wątpliwości czy jest sens ratować staruszki to tylko powiem, że da się odpalić i z sensem używać Domoticza na RB411 (300Mhz/32MB RAM/64MB Flash).
Trzeba raczej zrezygnować z SSL, dbać o wielkość bazy danych z czujników ale ostatecznie środowisko jest stabilne nawet przy całkiem sporej ilości czujników i elementów wykonawczych.
Niestety minimalne OpenWRT trzeba skompilować samodzielnie. Na fabrycznym (nawet bez luci) nie ma miejsca na takie 'kobyły' jak domoticz.
CPU: 1% usr 0% sys 0% nic 98% idle 0% io 0% irq 0% sirq
Load average: 0.00 0.00 0.00 1/55 1104
PID PPID USER STAT VSZ %VSZ %CPU COMMAND
1093 1067 root S 1200 4% 0% top
1095 589 root S 1132 4% 0% /usr/sbin/dropbear -F -P /var/run/dropbear.1.pid -p 22 -K 300 -T 3
826 1 domoticz S 14084 51% 0% /usr/bin/domoticz -noupdates -approot /usr/share/domoticz/ -loglevel 1 -syslog d
623 1 root S 1720 6% 0% /sbin/netifd
1 0 root S 1540 6% 0% /sbin/procd
654 1 root S 1400 5% 0% /usr/sbin/odhcpd