Temat: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

Za jakiś miesiąc będę miał okazję samodzielnie wybrać sobie dostawcę internetu. I nagle okazało się, że nie jest tak rewelacyjnie. Praktycznie wszystkie oferty dla osób prywatnych mają kiepskie prędkości uploadu. Jest orange, ale ma zmienne IP i do tego podobno kłopotliwe jest wywalenie funboxa z domu.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Możecie coś polecić?

Zależy mi na wykorzystywaniu własnego sprzętu, zewnętrznym IP i uploadzie ~100Mb/s.

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

2 (edytowany przez steel_rat 2019-09-12 08:29:12)

Odp: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

Myślę, że trochę zbyt ogólne pytanie. Nawet w Warszawie są też lokalni dostawcy internetu. Napisz jaki masz wybór to może ktoś doradzi. Ja w sumie mieszkam poza miastem i mam takiego fajnego lokalnego dostawcę że mam 150/150 Mb/s. Co do funbox'a to jak dostaniesz wersję 2 to powinno dać się go zastąpić swoim routerem. Nie kiedy trzeba vlan'y ustawić. Jak dostaniesz funbox 3.0 to on już ma w sobie złącze na światłowód. Tu zastąpienie tego urządzenia może być już nie możliwe.

3

Odp: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

Mam Netię, UPC, Orange, z osiedlówek to metrointernet. Podejrzewam, że też wszystko, co dzierżawi od pierwszych trzech infrastrukturę.

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

4

Odp: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

steel_rat napisał/a:

Myślę, że trochę zbyt ogólne pytanie. Nawet w Warszawie są też lokalni dostawcy internetu. Napisz jaki masz wybór to może ktoś doradzi. Ja w sumie mieszkam poza miastem i mam takiego fajnego lokalnego dostawcę że mam 150/150 Mb/s. Co do funbox'a to jak dostaniesz wersję 2 to powinno dać się go zastąpić swoim routerem. Nie kiedy trzeba vlan'y ustawić. Jak dostaniesz funbox 3.0 to on już ma w sobie złącze na światłowód. Tu zastąpienie tego urządzenia może być już nie możliwe.

Przerabiałem temat 2 tygodnie temu, nie ma już wersji 2.0 w magazynach. Jedyna opcja, to jak inny klient wymieni 2.0 na 3.0 i monter będzie miał ze sobą (szanse bardzo niskie). Wysoki upload to tylko światłowód albo klient biznesowy.

5

Odp: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

Cześć,

A mnie czeka to za jakieś dwa tygodnie. Co polecacie? Bardziej niż reklamowe megatetramegabity potrzebuję coś co działa stabilnie i się nie rozłącza co chwilę.

"Help me Obi-Wan Kenobi. You’re my only hope. " wink

6

Odp: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

To nie jest kwestia "co polecacie" tylko co możesz dostać. No chyba że jesteś w takim komfortowym miejscu że masz wszystkich operatorów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez drk 2019-10-20 17:11:52)

Odp: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

mieszkam na Ursynowie ... więc jest chyba w czym wybierać

"Help me Obi-Wan Kenobi. You’re my only hope. " wink

8

Odp: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

Fajnie że masz taką nadzieję. U mnie np. przez długie lata nie było UPC bo nie opłacało im się ciągnąć kabla z bloku obok. Tak więc...

Wracając do tematu: każdy operator "kablówki" ma cię w głębokim poważaniu jak już kupiłeś usługę. Ja nie działa to nie działa, przyjedzie technik za dzień, dwa, tydzień jak nie zapomni i może coś zrobi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

umiesz pocieszyć smile

Mam wybór między UPC / Orange / Multimedia + operatorzy komórkowi. Który operator jest wart uwagi?

"Help me Obi-Wan Kenobi. You’re my only hope. " wink

10

Odp: Dobry dostawca internetu w Wa-wie?

Wszyscy - czytaj to co napisałem w poprzednim poście.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.