1 (edytowany przez GTC 2019-07-08 14:44:42)

Temat: Multiroom przez VPN

Witam,

Forum zostało mi polecone na elektroda.pl wiec zgłaszam sie o pomoc

Posiadam uslugę multiroom standard od nc + w dwóch moich własnych domach i po wymianie dekodera dodatkowego na mały wifibox pojawił się problem.

Schemat połączenia:
Lokalizacja 1:
Sprzęt Fritzbox 7390
IP 192.168.170.1
Włączone DHCP z adresami 192.168.170.20/200

Lokalizacja 2:
Sprzęt Fritzbox 4040
IP 192.168.180.1
Włączone DHCP z adresami 192.168.180.20/200

Lokalizacja 2 posiada stały publiczny adres IP w lokalizacji 1 jest to neostrada z dynamicznym IP. Sprzętowe połączenie VPN miedzy tymi urządzeniami działa bez problemu ale nowy dekoder nie może nawiązać połączenia z dekoderem głównym za pośrednictwem w/w tunelu VPN.
Zdaję sobie sprawę że tutejsze forum nie dotyczy tej marki sprzętu ale szukam pomocy mądrzejszych osób które będą wiedziały jak pomóc przy zestawieniu tego połączenia. Może przekierować jakieś porty tylko które?
Najgorsze jest to że interfejs tych urządzeń pomimo dużego zaawnsowania sprzętu jest mega uproszczony i nawet nie jestem w stanie powiedzieć jakiego typu połączenie VPN między tym routerami sie odbywa..
Routery mają taką funkcję że przez wybrany port LAN2 np podłączone urządzenie może dostać adres z drugiej podsieci.

Ma ktoś jakiś pomysł co dało by się zrobić żeby to zadziałało?
pozdrawiam

2

Odp: Multiroom przez VPN

To nie jest forum o fritzach, ale dekodery muszą być w jednej podsieci, komunikują się po adresach broadcast więc nie może być żadnego routingu między nimi. Ciężko powiedzieć coś więcej nie wiedząc nic na temat tego vpn ani samych routerów.

3

VPN we fritzach leci po IPSec.

4 (edytowany przez GTC 2019-07-10 12:25:21)

9tysiecy napisał/a:

To nie jest forum o fritzach, ale dekodery muszą być w jednej podsieci, komunikują się po adresach broadcast więc nie może być żadnego routingu między nimi. Ciężko powiedzieć coś więcej nie wiedząc nic na temat tego vpn ani samych routerów.

Wiem, że to nie forum o fritzach ale dostałem podpowiedź na innym forum, że tu sporo speców od właśnie od tego typu spraw. Możesz coś więcej powiedzieć na temat samego routingu między nimi co to znaczy.. jeśli będę wiedział jak działa multiroom w nc+ to będę wiedział co szukać żeby to ustawić

gonzales napisał/a:

VPN we fritzach leci po IPSec.

Dzięki za informację oraz wiadomość na PW. Napewno będę działał w temacie w tym tygodniu i o rezultatach Cię poinformuję

5

Jeden z użytkowników forum napisał PW dot. rozwiązania problemów. Dlatego przekazuje zebrane prze zemnie informacje, że aby multiroom w nc+ działał za pośrednictwem VPN skonfigurowanego miedzy dwoma routerami, musi być w trybie „bridge”. Żaden inny tryb pracy vpn nie daje mozliwosci, bezproblemowej komunikacji dwoch dekoderów nc+. Tunel we frizach działa w technologii IPsec ktorej nie mozna zmienic dlatego sprzety tej marki nienadaja sie do nc+ za pomoca vpn.